10 نکته مهم مراقبت از پوست برای نوجوانان

10 نکته مهم مراقبت از پوست برای نوجوانانبا نکاتی که برای مراقبت از پوست برای نوجوانان باید بدانید آشنایی دارید؟ هورمون های دوران بلوغ، دوستان، مدرسه، فشار همسالان و خیلی بیشتر. آه، زندگی نوجوان آسان نیست! نوجوانان باید احساسات متعددی را تجربه کنند و یک شرایط پوستی استرس زا، آخرین چیزی است که آن ها لازم می دانند که  نگران آن باشند. بنابراین، مراقبت از پوست برای نوجوانان اولین گام در جهت پوست سالم و زیبا است. تمایل به داشتن پوست بی عیب و نقص می تواند موجب اضطراب شما شود. اما نگران نباشید! در این پست از بخش زیبایی، پوست و موی ، یک رژیم مراقب پوست برای داشتن پوستی سالم و درخشان ارائه می کند. بیایید با انواع پوست شروع کنیم.

نوع پوست شما چیست؟

شناسایی انواع پوست به طور صحیح برای توسعه روش مناسب برای مراقبت از پوست بسیار ضروری است. به طور معمول، نوع پوست توسط ژنتیک و شرایط آب و هوایی منطقه تعیین می شود. انواع پوست به پوست چرب، طبیعی، خشک و ترکیبی تقسیم می شوند. برای دانستن اینکه پوست شما از چه نوع است، ادامه مطلب را بخوانید. 1. پوست طبیعی یک پوست معمولی، نه روغنی و نه خشک بوده و منافذ به سختی قابل مشاهده است. این نوع پوست، چربی متعادلی تولید می کند که پوست را سالم نگه می دارد. 2. پوست چرب مستعد آکنه با منافذ قابل مشاهده و سطحی درخشان است. این نوع پوست، میزان زیادی چربی تولید می‎ کند، که ممکن است گاهی اوقات منجر به مسدود شدن حفره ها گردد. 3. پوست خشک زبر، پوسته پوسته و گاهی اوقات خارشدار است. تولید چربی کم و کم آبی بدن ممکن است باعث خشک شدن پوست و پوست پوسته پوسته گردد. 4. پوست ترکیبی زمانی است که شما ترکیبی از پوست های چرب و خشک داشته باشید. افراد دارای پوست ترکیبی اغلب دارای یک ناحیه چرب T چرب را تجربه می کنند که شامل پیشانی و بینی است. گونه ها و چانه خشک هستند.  پوست بی عیب و نقص کاملاً وابسته به DNA نیست. شیوه زندگی، رژیم غذایی و روش های مراقبت از پوست نیز روی پوست تاثیر می گذارد. بنابراین، صرف نظر از نوع پوست، می توانید سلامت پوست خود را با یک روال سالم بهبود دهید.

روش معمول مراقبت از پوست برای نوجوانان: چهار مرحله ساده برای پوست سالم

 آیا شما برای داشتن یک رژیم مراقبت از پوست تلاش می کنید؟ پایه و اساس پوست بی عیب، روشی سالم برای مراقبت از پوست است که باید به طور مداوم دنبال شود. اما چگونه می توان زمانی را برای بکارگیری روشی که ساده و موثر باشد، دنبال کرد. در اینجا، ما به شما  اطلاعاتی در مورد یک روش معمول مراقبت از پوست برای نوجوانان، ارائه می دهیم.

تمیز کردن:

گام اولیه مراقبت از پوست این است که پوست را کاملاً پاک کنید. مهم نیست که پوست شما، چه نوعی است. یک پاک کننده را با مواد تشکیل دهنده ملایم انتخاب کنید که چربی ضروری پوست را از بین نبرند. تمیزکننده بر پایه روغن، برای شب هنگام مناسب است که شما نیاز به رها شدن از عرق، آرایش، خاک و یا کثیفی از پوست دارید. به دنبال آن باید یک پاک کننده فوم بدون صابون استفاده کرد. برای صبح، شما می توانید یک پاک کننده بر پایه فوم ملایم را انتخاب کنید.

تونینگ:

مرحله دوم، استفاده از یک تونر است که در کوچک شدن منافذ بزرگ کمک می کند. تونر تمیز می کند و منافذ را می بندد و پوست را جوان می کند. تونر را با دقت انتخاب کنید و از آن هایی که ممکن است دارای الکل و سایر مواد شیمیایی باشند که می توانند به پوست آسیب برسانند، اجتناب کنید. شما ممکن است در نظر داشته باشید تونرهای ساخته شده از مواد پایه گیاهی که برای پوست ایمن و ملایم هستند را تهیه کنید.

مرطوب کننده:

گام بعدی، مرطوب نگه داشتن پوست با استفاده از یک مرطوب کننده آبرسان و مغذی است. یک مرطوب کننده مانند مواد غذایی برای پوست است، بنابراین نوعی را انتخاب کنید که روشن و بدون روغن باشد. مرطوب کننده ایده آل، مناسب نوع پوست شما است و به حفظ سطح رطوبت مناسب در پوست کمک می کند.

کرم ضد آفتاب:

گام نهایی مراقبت از پوست شما این است که از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. یک عادت خوب زندگی، حفاظت پوست در مقابل اشعه های مضر UV خورشید است. بارانی یا آفتابی، کرم ضد آفتاب، یک مورد واجب است. اگر شما ورزش می کنید و اغلب اوقات را در خارج از منزل سپری می کنید، یک کرم ضد آفتاب با SPF 35 به بالا را خریداری کنید. اگر بیشتر وقت خود را در منزل صرف می کنید، یک کرم ضد آفتاب با SPF 15 به اندازه کافی خوب است. یک روش معمول مراقبت از پوست ممکن است برای همه به یک اندازه مناسب نباشد و از یک شخص به شخص دیگر متفاوت باشد. این بستگی به جنبه های زیادی از جمله شرایط آب و هوایی، سن، زمان روز و شیوه زندگی دارد. هرچند، این چهار مرحله اساس هر روش معمول مراقبت از پوست بوده و می توانند بسته به نیازهای نوع پوست شما تنظیم شوند. ادامه مطلب را بخوانید، تا به شما بگوییم چرا هر نوجوان نیاز به یک رژیم غذایی خوب دارد. مراقبت از پوست بدن

مزایای یک رژیم مناسب برای مراقبت از پوست

هیچ طراحی نمی تواند پوست آسیب دیده را پنهان کند، زیرا صورت اولین چیزی است که مردم متوجه آن می شوند. یک رویکرد خوب مراقبت از پوست، به رغم تغییرات هورمونی که در این سن پیش می رود، نقش مهمی در ارتقاء پوست سالم ایفا می کند. همچنین، در نظر گرفتن یک رژیم مراقبت از پوست در طولانی مدت، اثربخش است. بعضی از مزایای مراقبت از پوست نوجوانان در زیر شرح داده شده است.

 • پوست را تمیز و تازه نگه می دارد: مراقبت از پوست به صورت روزانه، پوست را تمیز و تازه نگه می دارد. این کار، تمام خاک و دوده را برمی دارد، منافذ پوست را پاک می کند و پوست مرده را حذف می کند.
 • 2. استرس را کاهش می دهد: پوست سالم و درخشان باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. این در کاهش سطح استرس و تقویت سیستم ایمنی پوست کمک می کند.
 • پیری را به تعویق می اندازد: تحقیقات نشان می دهد که یک رژیم خوب مراقبت از پوست در تأخیر در روند پیری سودمند است. هرچه زودتر شروع شود، بهتر است. آلودگی، سبک زندگی سریع و فقدان مواد مغذی، حتی برای نوجوانان، باعث ایجاد آسیب زیادی به داخل و خارج پوست می شود. یک رژیم مراقبت از پوست به مبارزه با این مشکلات کمک می کند و علائم پیری را به تعویق می اندازد.
 • پوست شما را هیدراته نگه می دارد: اهمیت هیدراتاسیون و مرطوب کردن نمی تواند به اندازه کافی مورد تأکید باشد. مصرف آب به اندازه کافی، به حفظ الاستیسیتی پوست و سالم ماندن آن کمک می کند.
 • پوست بزرگترین سد در برابر عفونت ها یا بیماری ها است. یک مناسب برای مراقبت از پوست نیز به حفظ این لایه محافظ در بدن ما کمک می کند.

  نکات بهداشتی برای نوجوانان

  سخت است ولی غیرممکن نیست که با هورمون های مضر روبرو شویم و در عین حال مراقب پوست باشیم. در اینجا چند توصیه برای استفاده در جهت مراقبت از پوست نوجوانان اشاره شده است.

 • آیا می دانید چند بار صورت خود را در طول روز لمس می کنید؟ شما ممکن استتعداد آن را ندانید، زیرا بیشتر وقت ها این کار را ناخودآگاه انجام می دهید. بنابراین برای جلوگیری از زخم و جلوگیری از ظاهر شدن بیشتر جوش ها، سعی کنید دستان خود را از صورتتان دور نگه دارید. همچنین، ناخن های خود را کوتاه نگه دارید.
 • اگر پوست شما مستعد آکنه است، پس بازی کردن یا ترکاندن جوش ها روی صورت نیز سختگیرانه نیست، مهم نیست که چقدر بد است که شما بخواهید از آن ها خلاص شوید. در عوض، یک درمان موضعی روی آکنه فعال را اعمال کنید و صورت را لمس نکنید.

 • آب درمانی برای هر نوع پوستی شگفتی ایجاد می کند. آب حاوی مواد مغذی است که برای سلامت کلی شما مفید است. این در سم زدایی و پاک نگه داشتن روده کمک می کند، که بر روی پوست شما منعکس می شود. در حالت ایده آل، فرد باید حداقل هشت لیوان آب در روز بخورد.
 • لایه برداری یک بار در هفته در برداشت پوست مرده و جوش سر سیاه کمک می کند. همچنین پوست را نرم و منعطف می کند. در هنگام لایه برداری یا تمیز کردن پوست، به خصوص اگر پوست شما حساس است و یا دارای جوش است، بیش از حد مراقب باشید. از مواد لایه بردار حاوی مواد شیمیایی اجتناب کنید؛ به اسکراب های ملایم مانند شکر قهوه ای نگاهی قنگاهی بیندازید.
 • 4. رژیم غذایی متعادل شامل میوه های خام، سالاد سبزیجات و آبمیوه های سالم می توانند پوست را تغذیه کنند. هرچه بشقاب شما، رنگارنگتر، بهتر است. فقط مطمئن شوید که هیچ غذایی را که شما حساسیت دارید را شامل نشود.
 • تمیز کردن، تونینگ و مرطوب کننده، سه مرحله ای است که باید در روش معمول مراقبت از پوست در صبح و شب، در نظر گرفته شوند. این به حفظ سلامت پوست شما کمک می کند.
 • آرایش را حداقل نگه دارید و از محصولات حاوی مواد شیمیایی مضر جلوگیری کنید. گاهی اوقات محصولات آرایشی به پوست آسیب بیشتری می رسانند. بنابراین، محصولات سبک وزن که ایمن هستند را تهیه کنید و فراموش نکنید قبل از استفاده از هر چیزی روی صورت، تست پچ را انجام دهید.
 • بدون تمیز کردن آرایش، به رختخواب نروید. شما ممکن است پس از یک روز طولانی در مدرسه یا دانشگاه خسته شده باشید، اما قبل افتادن بر روی بالشت، باید آرایش را پاک کنید. خوابیدن با آرایش، مشوق حضور عفونت های مختلف پوست است.
 • ده دقیقه یا کمتر طول می کشد تا آرایش را پاک کنید و صورت را کاملاً تمیز کنید. استفاده از دستمال مرطوب آرایش حتی کار را  ساده تر می کند. مراقبت از پوست صورت

 • لبخند، لوازم جانبی است که باعث افزایش زیبایی می شود. لب های شما بخشی از چهره شما هستند و نباید در طول رژیم مراقبت از پوست نادیده گرفته شوند. هر بار در یک لحظه، پاک کردن لب بسیار مهم است. پس از آن، از بالم لب مفید استفاده کنید تا آن ها را مرطوب نگه دارید. از استفاده از رژ لب هایی که ممکن است باعث خشک شدن و ترک لب هایتان شود، اجتناب کنید.
 • کرم ضد آفتاب یک ضرورت است. استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF خوب به پوست ما کمک می کند تا از آسیب های ناشی از اشعه UV در امان باشد. یک کرم ضدآفتاب را بر اساس فعالیت های خود برای روز انتخاب کنید و حداقل 30 دقیقه قبل از خروج از آن استفاده کنید.
 • خواب به همان اندازه مهم است. آیا می دانستید، پوست در حالیکه در خواب تید، خود را ترمیم می کند؟ بدن ما آرامش می یابد و پوست خودش را در طول خواب شما، جوان می کند . بنابراین، شما باید به اندازه کافی بخوابید، حداقل هشت تا نه ساعت، هر شب.
 • سال های نوجوانی، دوره طلایی زندگی هر شخص است. مشکلات پوستی می تواند باعث ایجاد استرس و تباهی زمان شگفت انگیزی شود که ممکن است در غیر این صورت داشته باشید. اما نه وقتی که شما رژیم مناسب پوست را همراه با نکات مراقبت از پوست ما در اینجا به اشتراک گذاشته ایم، دنبال می کنید. یک روش معمول مراقبت از پوست برای نوجوانان، همراه با کمی مراقبت و مداومت، برای پوست بی عیب و سالم، یک کار قابل دستیابی است. روش معمول شما برای مراقبت از پوست در نوجوانان چیست؟

  بهروز
  مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  © کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.