یک پهپاد فرودگاه بین المللی دبی را 30 دقیقه تعطیل کرد

یک پهپاد فرودگاه بین المللی دبی را 30 دقیقه تعطیل کرد

 پس از مشاهده یک فروند هواپیمای بدون سرنشین شناسایی نشده در فرودگاه بین المللی دبی فعالیت های این فرودگاه به مدت 30 دقیقه تعطیل شد. به استناد Business Insider، پس از مشاهده یک فروند...

 پس از مشاهده یک فروند هواپیمای بدون سرنشین شناسایی نشده در فرودگاه بین المللی دبی فعالیت های این فرودگاه به مدت 30 دقیقه تعطیل شد. به استناد Business Insider، پس از مشاهده یک فروند هواپیمای بدون سرنشین شناسایی نشده در فرودگاه بین المللی دبی در جمعه صبح، مسافران به مدت 30 دقیقه معطل شدند. به نظر می رسد مشاهده هواپیماهای بدون سرنشنین شناسایی نشده در چند ماه اخیر در فرودگاه های مختلف افزایش پیدا کرده است؛ مانند موردی که موجب تعطیلی فرودگاه گاتویک در ماه دسامبر شد. فرودگاه بین المللی دبی سومین فرودگاه شلوغ دنیا به شمار می رود؛ بنابراین کوتاه ترین تاخیرها نیز می تواند موجب ایجاد مشکلات بزرگی در آن شود. به استناد Gizmodo، فرودگاه بین المللی دبی از ساعت 10:13 صبح تا 10:45 صبح به وقت محلی تعطیل بود تا به وضعیت به درستی رسیدگی شود. دفتر های دبی در توییتی اعلام کرد که “فعالیت های فرودگاه بین المللی دبی پس از 30 دقیقه و پس از رسیدگی به وضعیت هواپیمای بدون سرنشین شناسایی نشده، به وضعیت عادی خود بازگشت.” فرودگاه نیز اظهار داشت که فعالیت های آن در کمتر از 30 دقیقه به شرایط عادی خود بازگشته اند.

به استناد Evening Standard، ظاهرا در فرودگاه بین المللی دبی پیش از این نیز هواپیماهای بدون سرنشین که موجب مختل شدن فرودگاه شده اند، مشاهده شده است. زمانی که هواپیمای بدون سرنشینی در محدوده مشاهده شود، هواپیماهای دیگر نمی توانند پرواز کنند زیرا ممکن است با آن تصادف کنند. در سال 2016، هواپیمای British Airways در فرودگاه هیتروی لندن با یک هواپیمای بدون سرنشین برخورد کرد.   همین موضوع باعث شده ایالات متحده عربی با جدیت، راندن هواپیماهای بدون سرنشین در فرودگاه ها را ممنوع اعلام کند. این کار در این کشور غیرقانونی محسوب می شود. به استناد Evening Standard، صاحبان هواپیماهای بدون سرنشین نیز باید برای راندن هواپیمایشان مراتب قانونی این موضوع را با مقامات طی کرده باشند. اگرچه فرودگاه و برخی خبرگزاری ها اعلام کردند که مشکلات این فرودگاه بر اثر مشاهده هواپیمای بدون سرنشین و تاخیرهای پیش آمده پس از 30 دقیقه رفع شده اند؛ برخی از مسافران در توییتر خود اظهار داشتند که این تاخیر و انتظار، مدت زیادی به طول انجامیده است. صاحب این هواپیمای بدون سرنشین نیز هنوز مشخص نشده است. در سال 2016، فرودگاه بین المللی دبی اعلام کرد که در حال تست یک فروند “شکارچی هواپیماهای بدون سرنشین” است تا با رشد بی رویه استفاده از این گونه هواپیماها مقابله کند؛ با این حال به نظر می رسد این تکنولوژی به میزان موردنیاز، اثرگذار نبوده است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است