گوگل نظرات منفی در مورد شرکت‌ها را بلاک می‌کند

گوگل نظرات منفی در مورد شرکت‌ها را بلاک می‌کند

تابه‌حال تجربه‌ی اخراج از کار را داشته‌اید؟ برایتان پیش آمده حس کنید دیگر نمی‌توانید به کار در شرکتی ادامه دهید و استعفا دهید؟  مطمئنیم که بسیاری افراد این تجربه را داشته‌اند و ممکن است...

تابه‌حال تجربه‌ی اخراج از کار را داشته‌اید؟ برایتان پیش آمده حس کنید دیگر نمی‌توانید به کار در شرکتی ادامه دهید و استعفا دهید؟  مطمئنیم که بسیاری افراد این تجربه را داشته‌اند و ممکن است شنیدن حرف‌های کارکنان قبلی یک شرکت پیش از استخدام جالب باشد؛ مثل نظرات منفی یا بازخوردهایی که در مورد یک تجارت نوشته می‌شود.

می‌توان گفت که این یادداشت‌ها و نظرات ممکن است سوگیرانه و ناعادلانه باشد. چیزی که دلیل گوگل برای حذف آن‌ها از معادلاتش است. در ابتدا search engine land این مسئله را کشف کرد که گوگل راهنمای خود را آپدیت کرده و طبق آن نظرات منفی کارکنان فعلی و گذشته‌ی یک شرکت را که مخالف منافع شرکت هستند از اساس بلاک می‌کند.

همه ما میدانیم گاه و بی‌گاه نظرات منفی در مورد شرکت‌های کوچک و بزرگ پخش می‌شود. اما گوگل در این سیاست جدید می‌خواهد غرغرهای بی‌فایده را حذف کند و فقط نظرات کاربردی و منطقی را نگه دارد. پیش از این گوگل در خصوص چنین نظراتی راهنمای خاصی نداشت و تنها وقتی کاربران با نظرات منفی و مغرضانه مواجه می‌شدند؛ با گزارش به گوگل درخواست حذف آن را می‌کردند. شاید این اتفاق برای کاربران اهمیت زیادی نداشته باشد؛ اما می‌تواند برای شرکت‌ها و کسب وکارهایی که تحت تأثیر نظرات منفی بی‌دلیل قرار داشتند، خبر خوبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است