گزارش مالی هواوی برای سال 2018 منتشر شد

گزارش مالی هواوی برای سال 2018 منتشر شد

 گزارش مالی هواوی برای سال 2018 در اختیار ‌ها قرار گرفت. این شرکت در مقایسه با گذشته، افزایش درآمد را تجربه کرده است. شرکت هواوی به تازگی گزارش عملکرد مالی خود در سال ۲۰۱۸ را...

 گزارش مالی هواوی برای سال 2018 در اختیار ‌ها قرار گرفت. این شرکت در مقایسه با گذشته، افزایش درآمد را تجربه کرده است. شرکت هواوی به تازگی گزارش عملکرد مالی خود در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، کسب‌وکار هواوی در سال ۲۰۱۸ پررونق بوده و رشد چشمگیری را تجربه کرده است. درآمد فروش هواوی در این بازه به ۱۰۷.۵ میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۹.۵ درصد رشد نشان می‌دهد. همچنین سود خالص این شرکت با افزایش ۲۵.۱ درصدی نسبت به سال قبل، به ۸.۸ میلیارد دلار رسیده است. در سال ۲۰۱۸، هواوی ۱۵ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده تا در «جدول اتحادیه اروپا برای سرمایه‌گذاری در بخش تحقیق و توسعه صنعتی در سال ۲۰۱۸» رتبه پنجم را کسب کند. در ده سال گذشته، سرمایه‌گذاری‌های هواوی در بخش تحقیق و توسعه به بیش از ۷۱.۵ میلیارد دلار رسیده است. بر اساس اطلاعاتی که سازمان جهانی مالکیت معنوی یا WIPO منتشر کرده، درسال ۲۰۱۸، هواوی ۵,۴۰۵ درخواست ثبت پتنت یا حق ثبت اختراع در این سازمان داشته و از این حیث نخستین شرکت در جهان بوده است. ژو پینگ، رئیس دوره‌ای هواوی در مراسم انتشار گزارش سالانه این شرکت گفت:

فناوری ارتباطات به‌سرعت دارد به همه بخش‌های صنعت نفوذ می‌کند. بدین ترتیب، دوره گذاری به عصر دیجیتال پدید آمده که در نوع خود نیروی محرکی برای اقتصاد دیجیتال محسوب می‌شود. با سرمایه‌گذاری سنگین در بخش فناوری‌های نوین 5G در کنار تجهیزات تجاری، هواوی قصد دارد بهترین ارتباطات شبکه‌ای جهان را ایجاد کند. در میان این فرآیند، هواوی به استانداردهای مربوطه پایبند خواهد بود تا محصولاتی ایمن و باکیفیت تولید کند. در حرکت به سوی این هدف، سیاست‌های ما روشن و دقیق بوده است: امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران، همواره اولویت اصلی دستور کار ما است. ما اطمینان داریم شرکت‌هایی که تصمیم می‌گیرند با هواوی همکاری کنند، در حوزه 5G بیشرین قدرت رقابتی را خواهند داشت و کشورهایی هم که با هواوی کار خواهند کرد، در موج بعدی رشد اقتصاد دیجیتال، جلوتر از کشورهای دیگر خواهند بود.

ژو پینگ ادامه داد:

ساده‌ترین راه برای فتح هر قلعه‌ای، حمله از داخل آن است. ساده‌ترین راه برای تقویت آن هم از بیرون آن است. ما در مسیرمان به جلو، تمام تلاش‌مان را به‌کار خواهیم گرفت تا همه عوامل انحرافی را نادیده بگیریم، مدیریت‌مان را بهبود ببخشیم و به اهداف استراتژیک‌مان نزدیک شویم. ما همچنان برای تداوم و پایداری کسب‌وکارمان می‌کوشیم و برای ترویج اکوسیستمی باز تلاش می‌کنیم تا همه بازیگران این حوزه با یکدیگر همکاری کنند و در کنار یکدیگر به موفقیت برسند. افزون بر این، تحولات سازمانی‌مان را ادامه خواهیم داد تا شور و شوق و تکاپوی بیشتری در سازمان داشته باشیم.

درآمدهای هواوی در بخش‌های مختلف

هواوی در راستای فعالیت‌های خود آخرین راه‌حل‌های فناوری 5G و هوش مصنوعی SoftCOM را عرضه کرده است. تمرکز هواوی در ارائه این راه‌حل‌ها هم این بوده است که استفاده و نگهداری از این فناوری‌ها تا جای ممکن ساده باشد. در سال ۲۰۱۸، شاهد ادامه نوآوری‌ها در حوزه‌هایی از قبیل اینترنت خانگی با پهنای باند بالا و اینترنت اشیا بودیم که این پیشرفت‌ها به نوبه خود فرصت‌های تازه‌ای برای اپراتورهای اینترنت پدید آورده است. در سال ۲۰۱۸، درآمد فروش هواوی در کسب‌وکار ارائه سرویس اینترنت به رقم ۴۳.۸ میلیارد دلار رسید که تقریبا به‌اندازه سال قبل از آن بود. هواوی در بخش کسب‌وکار با سایر شرکت ها، به ارائه سرویس‌های ابری، کلان‌داده، هوش مصنوعی و راه‌حل‌های اینترنت اشیا ادامه داده است. این شرکت همچنین تجهیزاتی برای دیتاسنترها، شبکه‌های وای‌فای و درایو‌های ذخیره‌سازی all-flash ارائه کرده است. هواوی توانسته با ادغام این فناوری‌ها در پلتفرم دیجیتال خود، امکان ایجاد شهرها و ساختمان‌های هوشمند و ایمن را تسهیل کند. همچنین به مشتریانش کمک کرده تا در زمینه‌های مالی، حمل‌ونقل و انرژی، تغییر و تحولات دیجیتال پدید بیاورند. در سال ۲۰۱۸، درآمد فروش خدمات هواوی به سایر شرکت ها با رشد ۲۳.۸ درصدی به ۱۱ میلیارد دلار رسیده است. در سال ۲۰۱۸، هواوی در بخش خدمات ابری، ۱۶۰ سرویس و ۱۴۰ راه‌حل را برای اولین بار راه‌اندازی کرد و تعداد مشتریانش در این حوزه را به بیش از ۶۰۰۰ مشتری رساند. هواوی همچنین در تلاش است که خدمات هوش مصنوعی این شرکت در بیش از ۲۰۰ پروژه در ۱۰ صنعت عمده به‌کار گرفته شود. هواوی در بخش کسب‌وکار محصولات مصرفی، سهم خود از بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را افزایش داده و جایگاه دستگاه‌های رده‌بالای خود را تقویت کرده است. درآمد فروش سال ۲۰۱۸ هواوی در این بخش، به رقم خیره‌کننده ۵۲ میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با سال قبل، ۴۵.۱ درصد افزایش داشته است. گزارش مالی هواوی نشان‌دهنده رشد بالای این شرکت و بهبود جایگاه آن در جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است