گردشگری در ترکیه صدرنشین رشد در میان کشورهای اروپایی در سال 2018 شد

گردشگری در ترکیه صدرنشین رشد در میان کشورهای اروپایی در سال 2018 شد

گردشگری در ترکیه یک رکورد جدید به نام خود ثبت کرد. ترکیه در میان کشورهای اروپایی بیشترین میزان رشد گردشگری را تجربه کرده است. گردشگری در ترکیه در سال 2018 رونق دوباره ای گرفته...

گردشگری در ترکیه یک رکورد جدید به نام خود ثبت کرد. ترکیه در میان کشورهای اروپایی بیشترین میزان رشد گردشگری را تجربه کرده است. گردشگری در ترکیه در سال 2018 رونق دوباره ای گرفته است. این رونق به گونه ای بوده که این کشور بیشترین میزان رشد گردشگری را در مقایسه با کشورهای اروپایی داشته است. نتایج مقدماتی مربوط به سال گذشته که توسط کمیسیون سفرهای اروپا تهیه شده، نشان دهنده افزایش 22.3 درصدی سفرها به ترکیه است. این کمیسیون طی گزارشی اظهار داشت:

بازدید از ترکیه در سال 2018 از مرز 47 میلیون نفر عبور کرده است. این عدد یک رکورد است چرا که شمار گردشگران بازدیدکننده از ترکیه تاکنون از مرز 40 میلیون نفر عبورفراتر نرفته بود.

نکته جالب آن است که ترکیه توانسته پس از حملات تروریستی متعدد سال های اخیر، صنعت گردشگری خود را دوباره رونق بخشد. در این میان، تعداد گردشگران از کشورهایی مانند انگلستان و آلمان هنوز کمتر از میزان اوج خود در سال های گذشته است.  تورهای مسافرتی همچون TUI Group و Thomas Cook در چند سال اخیر به دلیل تجدید تقاضاهای مسافران، به ترکیه بازگشته اند. یکی از علل افزایش تقاضاها، ارزان تر بودن ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای مدیترانه غربی است. مدیران تورها معتقدند که رونق دوباره گردشگری در ترکیه به عواملی همچون کاهش ارزش لیر، ارزان تر بودن هتل ها و بهبود نسبی شرایط امنیتی این کشور بازمی گردد. افزایش تمایل خانواده ها به سفر به ترکیه نشانه خوبی برای این کشور بوده و حاکی از بهبود شرایط امنیتی در آن است.

کشورهایی همچون اسپانیا و پرتغال را می توان ذی‌نفعان شرایط نامتعادل گردشگری در ترکیه به شمار آورد؛ با این حال به نظر می رسد معادلات اکنون در حال تغییر باشد، زیرا رشد گردشگری بین المللی در اسپانیا به 0.7 درصد و پرتغال به 0.2 درصد کاهش یافته است. پس از ترکیه، بیشترین میزان رشد گردشگری در اروپا به ترتیب متعلق به صربستان (14.7 درصد)، مالت (14.5 درصد)، مونته نگرو (14 درصد) و لاتویا (10.1 درصد) است. در این میان انگلستان کمترین میزان رشد گردشگری اخیر خود را تجربه کرده است.  کمیسیون سفرهای اروپا در ادامه افزود:

کشورهای توسعه یافته تر در مقایسه با کشورهای در حال توسعه، با سختی بیشتری نرخ بالای رشد گردشگری خود را حفظ می کنند. 

متخصصان معتقدند علاوه بر گردشگری در ترکیه، به طور کلی وضعیت گردشگری در مقاصد کم طرفدارتر نیز در حال بهبود است؛ زیرا مردم علاقه مند به انجام کارهایی هستند که دیگران کمتر انجام می دهند. آن ها می توانند به یکی از این مقاصد سفر کرده، تصاویر خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهند و به نوعی این مقاصد را به سایرین نیز معرفی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است