گردشگری جهانی در سال 2019 چه روندی را پیش خواهد گرفت؟

گردشگری جهانی در سال 2019 چه روندی را پیش خواهد گرفت؟

در این مطلب به بررسی روند تغییرات گردشگری جهانی در سال 2019 و تفاوت های آن با سال های گذشته پرداخته ایم. 
اگرچه گردشگران کماکان مشغول گشت و گذار در نقاط مختلف جهان هستند؛ با این وجود رشد گردشگری نسبتا کمتر شده است. آیا سال 2019 قرار است ادامه ای بر این روند باشد یا آن را تغییر داده و متخصصان را شگفت زده کند؟
بازدید از حوزه دریای کارائیب کاهش یافته، خاورمیانه گردشگران بیشتری را به خود جذب کرده و اروپا مانند همیشه سالانه گردشگران را مجذوب خود می کند. با این حال، آن چه مجموعا اهمیت بیشتری دارد و نسبت به سال گذشته محدودتر شده، رشد گردشگری جهانی است.
به استناد سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل، گردشگری جهانی در سال گذشته حدود 6 درصد رشد داشته و به عدد 1.4 میلیارد در یک سال رسیده است. این شاخص در سال 2017، 7 درصد رشد داشته است. رشد گردشگری جهانی در سال 2018 از توقع متخصصان (4 الی 5 درصد رشد) بیشتر بوده است.

در پیش بینی بلند مدت منتشر شده در سال 2010، آژانس گردشگری سازمان ملل پیش بینی کرد که شاخص گردشگری جهانی (ورودی های بین المللی) تا سال 2020 به رقم 1.4 میلیارد خواهد رسید. این سازمان طی بیانیه ای اظهار داشت که ادغام عواملی همچون رشد اقتصادی قدرتمندتر، سفرهای هوایی قابل استطاعت، مدل های تجاری جدید و دسترسی آسان تر به ویزاها، موجب شده 2 سال زودتر به این عدد دست پیدا کنیم.
دبیر کل سازمان گردشگری جهانی طی بیانیه ای اظهار داشت:

دیجیتالی شدن؛ مدل های تجاری جدید، سفرها قابل استطاعت تر و تغییرات اجتماعی احتمالا ادامه یافته و حوزه کاری ما را بیشتر تحت شعاع قرار خواهند داد؛ بنابراین هم مقاصد گردشگری و هم کمپانی های مختلف لازم است برای قابل قیاس و رقابت بودن، خود را با این شرایط تطبیق دهند.

اروپا کماکان بیشترین میزان گردشگران بین المللی را به خود جذب کرده و در سال 2018، 6 درصد رشد و حدود 713 میلیون گردشگر داشته است. آسیا و اقیانوسیه نیز حدود 6 درصد رشد داشته و حدود 343 میلیون گردشگر بین المللی را به خود جذب کرده اند.
این در حالی است که ورودی های بین المللی به آمریکای شمالی و جنوبی تنها 3 درصد رشد داشته و به عدد 217 میلیون رسیده است. آمریکای مرکزی و حوزه دریای کارائیب نیز هر دو حدود 2 درصد سقوط گردشگر داشته اند. سقوط گردشگران کارائیب را می توان با آشکار شدن آثار طوفان های مختلف بر این محدوده در اواخر سال 2017 مرتبط دانست.
 قاره آفریقا نیز نسبت به سال گذشته اش 7 درصد رشد داشته و عدد ورودی های بین المللی در آن به 67 میلیون رسیده است. شاخص گردشگری جهانی در خاورمیانه نیز 10 درصد رشد داشته و به حدود 64 میلیون نفر رسیده است.
با همه این ها، سازمان گردشگری جهانی سازمان ملل پیش بینی کرده که گردشگری جهانی در سال 2019 تنها بین 3 تا 4 درصد رشد داشته و بیشتر با روند رشد بازدید از بناهای تاریخی در ارتباط باشد. به استناد این سازمان، اگرچه قیمت های سوخت متعادل، ارتباطات بیشتر هوایی و رشد بازارهای نوظهور می توانند تعداد سفرها را بیشتر کنند؛ با این حال کند شدن های اقتصادی، عدم اطمینان های مرتبط با برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) و تنش های تجاری می توانند روند رشد گردشگری جهانی را کاملا کند و نزولی کنند.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.