کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 بزرگ‌تر از سال‌های قبل خواهد بود

کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 بزرگ‌تر از سال‌های قبل خواهد بود

به گفته‌ی فیل اسپنسر، رییس ایکس‌باکس، کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 به بزرگ‌ترین نمایش آن‌ها در این مراسم مهم تبدیل خواهد شد.

همان طور که می‌دانید در مراسم E3 2019 شرکت سونی حضور نخواهد داشت. هر چند هنوز هضم این خبر برای بسیاری دشوار است، اما باید پذیرفت که با این اوصاف فرصت بسیاری خوبی نصیب شرکت‌های مایکروسافت و نینتندو به عنوان جدی‌ترین رقبای سونی در عرصه بازی‌های ویدیویی شده است. بنابراین E3 امسال صرفا با حضور مایکروسافت، نینتندو و چند شرکت بازیسازی دیگر برگزار خواهد شد. پرواضح است که فیل اسپنسر (Phil Spencer) رییس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت چنین فرصت فوق العاده‌ای را غنیمت خواهد شمرد و بر همین اساس است که قصد دارد تا کنفرانس مایکروسافت در E3 2019 را به بزرگ‌ترین نمایش این شرکت در این مراسم، طی سال‌های اخیر تبدیل کند. البته سرمایه گذاری عظیم آن‌ها برای E3 2019 کاملا هم منطقی به نظر می‌رسد چرا که ممکن هیچوقت چنین فرصت بی‌نظیری نصیب مایکروسافتی‌ها نشود!
بنابراین، با توجه به اظهارات اخیر آقای فیل اسپنسر، اگر فکر می‌کنید که با نبود سونی و پلی‌استیشن در این مراسم، مایکروسافت هم حضور خود را کمرنگ‌تر خواهد کرد، باید بگویم که سخت در اشتباه هستید. اگر در جریان مصاحبه‌های اخیر فیل اسپنسر باشید، قطعا مستحضر هستید که به عقیده‌ی او مایکروسافت و ایکس‌باکس سال‌های بهتری را پیش روی خود می‌بینند برند ایکس‌باکس باید باز هم در حد و اندازه‌های عظمت و محبوبیت نام مایکروسافت ظاهر شود.
اخیرا طی مصاحبه‌ای که با یکی از شناخته شده‌ترین چهره‌های برند ایکس‌باکس یعنی لری رایب (Larry Hryb) که به Major Nelson ملقب است، در رابطه با عدم حضور سونی و پلی‌استیشن در E3 2019 صحبت‌هایی انجام شده است. لری رایب که هم اکنون مدیریت بخش برنامه نویسی شبکه ایکس‌باکس لایو به عهده دارد، در این رابطه گفت:

برخی از اخبار مربوط به E3 در پاییز به وقوع پیوسته است و ما درون تیم خود بحث‌هایی در رابطه با این مسئله داشتیم. این که ما باید بزرگ باشیم؟ آیا می‌توانیم در هزینه‌هایمان صرفه‌جویی کنیم؟ متوجه منظور من هستید؟

فیل اسپنسر هم در رابطه با این مسئله، قاطعانه تاکید کرد که عدم حضور سونی در E3 2019 هیچ تغییری در برنامه‌های آن‌ها ایجاد نخواهد کرد و مایکروسافت تصمیماتش را پیش از این، اتخاذ کرده است.
همچنین در رابطه با برنامه‌های مایکروسافت در E3 2019 اظهار کرد که گسترده‌تر از سال‌های قبل خواهد بود. فیل اسپنسر تایید کرد که در مراسم E3 سال جاری، همان قدر که برای طرفداران ایکس‌باکس جذابیت خواهد داشت، جزئیاتی از برنامه‌های مایکروسافت برای رایانه‌های شخصی و موبایل‌ها به اطلاع عموم خواهد رسید.
در حال حاضر هیچ یک از مدیران مایکروسافت و یا سونی مشخص نکرده اند که در چه تاریخی از کنسول‌های نسل بعد خود رونمایی خواهند کرد. هر چند با توجه به این که فیل اسپنسر معتقد است نمایش مایکروسافت در E3 2019 به بزرگ‌ترین حضور آن‌ها در این مراسم تبدیل خواهد شد، بسیاری حدس می‌زنند که شاید ایکس‌باکس جدید در E3 امسال معرفی شود. به نظر می‌رسد که این بار سونی ترجیح داده است تا به صورت همزمان با شرکت مایکروسافت، از کنسول نسل بعد خود رونمایی نکند و به انتظار رونمایی و اطلاعات کنسول جدید مایکروسافت و بازخورد‌های آن بنشیند. این طور که محتمل است، ابتدا مایکروسافت کنسول نسل بعد خود را معرفی خواهد کرد.
باید منتظر ماند و دید که تصمیم کدام یک از این شرکت‌ها منطقی‌تر است.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.