logo-header
?>
17
طی 24 ساعت 17 مطلب جدید ارسال شده
X
برگشت
X تگ های پربازدید


کابل USB 3.0 چیست

کابل USB 3.0 چیست

برای دیدن کامل تصویر روی آن کلیک کنید اکثر کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ‌های جدید به پورت USB 3.0 مجهزند؛ پورتی که می‌تواند 10 برابر سریع‌تر از USB 2.0 اطلاعات را منتقل کند و حتی دستگاه‌های متصل به... (در ادامه با مجله اوج صدا همراه شوید).

برای دیدن کامل تصویر روی آن کلیک کنید

اکثر کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ‌های جدید به پورت USB 3.0 مجهزند؛ پورتی که می‌تواند 10 برابر سریع‌تر از USB 2.0 اطلاعات را منتقل کند و حتی دستگاه‌های متصل به خود را سریع‌تر شارژ نماید. از آنجا که شکل و فرم USB 3.0 و USB 2.0 بسیار به هم شباهت دارد، ممکن است بعضی کاربران در تمایز آنها دچار مشکل شوند و ندانند که می‌شود از پورت سریع‌تری برای انتقال اطلاعات استفاده کرد.

اولین راه برای تشخیص پورت USB 3.0 توجه به نماد یا نشانی است که در کنار آن درج می‌شود. همانطور که در تصویر می‌بینید، به نشان USB 3.0 دو حرف S اضافه شده است تا به راحتی از USB 2.0 تشخیص داده شود. اگر نشان USB 3.0 همراه با نشان برق بیاید به این معنی است که دستگاه متصل به این پورت، در صورت پشتیبانی، می‌تواند سریع‌تر شارژ شود.

دومین راه حتی از قبلی هم راحت‌تر است. لبه داخلی اکثر پورت‌های USB 3.0 آبی رنگ است، در حالی که USB 2.0 رنگی سیاه دارد. به این ترتیب اگر پورت آبی رنگی روی دستگاه خود مشاهده کردید، می‌توانید مطمئن شوید که USB 3.0 است.

به یاد داشته باشید برای رسیدن به حداکثر سرعت انتقال اطلاعات در USB 3.0 نیاز به کابل مخصوص این پورت دارید که اکثرا به رنگ آبی و منقش به نشان USB 3.0 هستند. البته با کابل‌های معمولی هم می‌توانید گوشی، تبلت، دوربین، هارد و سایر وسایل خود را به پورت USB 3.0 وصل کنید، ولی سرعت انتقال اطلاعات کمتر می‌شود.