چین تا سال 2020 بیش از 120 هزار ایستگاه شارژ عمومی خودروی برقی تاسیس میکند

چین تا سال 2020 بیش از 120 هزار ایستگاه شارژ عمومی خودروی برقی تاسیس میکند

چین قصد دارد تا سال 2020 بیش از 120 هزار ایستگاه شارژ عمومی خودروی برقی تاسیس کند. چین همچنان به تعهد خود در رشد و توسعه بازار خودروهای برقی تاکید دارد و قول داده است که تا سال 2020 بیش از 120 هزار...

چین قصد دارد تا سال 2020 بیش از 120 هزار ایستگاه شارژ عمومی خودروی برقی تاسیس کند.

چین همچنان به تعهد خود در رشد و توسعه بازار خودروهای برقی تاکید دارد و قول داده است که تا سال 2020 بیش از 120 هزار ایستگاه شارژ خودروی برقی در اختیار عموم بگذارد.

چین به دنبال تسهیل سفر برای کسانی است که با وسایل نقلیه برقی در سراسر کشور رانندگی می‌کنند.

نمایندگان شرکت خدمات دولتی “Grid” چین اخیرا اعلام کرده‌اند که می‌خواهند شبکه‌ای از بیش از 120 هزار ایستگاه شارژ عمومی برای خودروهای برقی را تا سال 2020 ایجاد کنند.

“جیانگ بینگ”، رئیس این شرکت گفت: از سال 2020، خودروهای برقی احتمالا از ماهیت خود به عنوان وسیله نقلیه فراتر می‌روند و تبدیل به واحد اصلی سیستم انرژی می‌شوند.

این شبکه می‌تواند خدمات مورد نیاز شهرهای دلتای رودخانه یانگ‌تسه، تیانجین، هبی، شاندونگ و پکن را تامین کند.

این شبکه همچنین به سایر شهرها و مناطق پرجمعیت کشور گسترش خواهد یافت.

سال گذشته، شرکت خدمات دولتی گرید، 10 هزار پارکینگ-شارژ در مناطق مسکونی نصب کرد. البته این فضاها تنها در شهرهای بزرگ مانند پکن و شانگهای نصب شد.

چین در حال حاضر دارای بزرگترین و امیدوارکننده‌ترین صنعت وسایل نقلیه برقی در جهان است. این کشور تنها در سال گذشته، در 11 ماه بیش از 490 هزار دستگاه خودروی برقی فروش داشت.

انتظار می‌رود فروش کل در سال 2017 از 577 هزار دستگاه بیشتر شده باشد.

با توجه به اعلام اولیه دولت، هر ایستگاه از این شبکه با 19 شارژر همراه خواهد بود و مجموع آنها به 170 هزار شارژر خواهد رسید که در کل به بیش از 800 هزار خودروی برقی خدمات ارائه خواهد کرد.

کشور چین همواره طی چند دهه اخیر شاهد بالاترین میزان آلودگی بوده است و طی چند سال اخیر در صدد مقابله با آن برآمده است.

اکنون با پیشگام بودن در استفاده از خودروهای برقی، بسیاری امیدوارند که چین بتواند اولین بدعت‌گذار جهانی در کاهش انتشار کربن از طریق حمل و نقل شود.

چین در این زمینه به طور چشمگیری از ایالات متحده آمریکا برتر است. در ماه نوامبر سال 2017، ایالات متحده آمریکا فقط 16 هزار و 541 ایستگاه شارژ عمومی و بیش از 45 هزار شارژر شخصی داشت.

چین همچنین به عنوان رهبر جهانی در حجم فروش در رتبه اول قرار دارد و در فروش، بیش از 8000 دستگاه از اروپا و بیش از 6500 دستگاه از آمریکا پیشی گرفته است.

کشورهای دیگر به آرامی در حال پیوستن به این موج هستند تا زیرساخت‌های خود را برای پشتیبانی از وسایل نقلیه برقی مجددا تنظیم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است