پیشرفته ترین کشورهای دنیا کدامند

پیشرفته ترین کشورهای دنیا کدامند

هنگامی که جنگ جهانی دوم در سال 1945 به پایان رسید، بسیاری از کشورها به شکل نامناسبی باقی مانده بودند. ژاپن بمب گذاری شد، آلمان تمام نفوذ و قدرتش را از دست داد، و هند در انتظار استقلال از امپراتوری بریتانیا بود. اما هم اکنون چند دهه گذشته و کشور ها تغییرات زیادی کردند. اگر شما لیستی از کشورهای پیشرفته در سال 1945 را با لیست امروز مقایسه کردید، قطعا شگفت زده خواهید شد.  در حقیقت، اشتباه نخواهد بود که تکنولوژی انقلابی در زندگی ما داشته باشد. از کارت های متروی مغناطیسی و کارت های هویت دانشگاهی تا اسکنر بارکد و غیره در این سال ها تغییر زیادی کردند.

در اینجا کشورهای پیشرفته ترین کشورهای پیشرفته در جهان هستند:

14. فیلیپین

owj seda

فیلیپین ممکن است در حال حاضر تکنولوژی رقابتی زیادی در خود آسیا داشته باشد، اما پیشرفت های تکنولوژیکی در این کشور در حال افزایش است. فیلیپین با ایجاد یک میلیارد دلاری یکپارچه در کشور، شغل های بیشتری را به وجود آورده است. لازم به ذکر است، این نیز یک محل جذاب برای شرکت های آمریکایی با تحصیلات، زبان انگلیسی و نیروی کار جوان است که آنها می توانند با قیمت بسیار مقرون به صرفه استخدام کنند.

با دومین سریعترین اقتصاد در حال رشد در جهان، اگر فیلیپین در دهه آینده از رقبای آسیایی پیشروی کند، شگفت زده نخواهیم شد.

13. فرانسه

owj seda

بر اساس یک مطالعه اخیر انجام شده توسط سازمان ملل متحد، فرانسه به خدمات آنلاین ارائه شده توسط دولت مشهور است. در حقیقت، فرانسه یکی از اولین کشورهای جهان بود که ادعای الکترونیکی را اعلام کرد تا همه چیز را برای شهروندانش تغییر دهد.

به جز موارد ذکر شده، فرانسه با 13 میلیون وای فای عمومی در سراسر کشور اینترنت رایگان را برای شهروندان خود فراهم میکند، بیش از 83 درصد از شهروندان به اینترنت متصل هستند، در مقایسه با میانگین اروپایی 75 درصد این سهم را شامل میشود. در حال حاضر تنها 5 درصد از تولید ناخالص داخلی فرانسه، تکنولوژی دیجیتال را شامل میشود، اما انتظار می رود این میزان تا سال 2020 سه برابر شود. با توجه به تاریخ این کشور، فرانسه دارای بزرگترین یا قدیمی ترین تاریخ در زمینه های علم و فناوری است، زیرا با پیشنهاد ژان باپتیست کلبرت، پادشاه این کشور، در سال 1666، از روح واقعی تحقیقات تکنولوژی در کشور حمایت می کند. بنابراین این نقطه اولیه فناوری در این کشور بود. با این حال در قرن نوزدهم و بیست و هشتم، با توجه به تحقیقات خود در زمینه فیزیک با دانشمندان هوشمند خود، به سختی کار کردند تا نیروی هسته ای داشته باشند، بنابراین فرانسه سومین کشور تاریخ جهان بود که ماهواره فضایی خود را تا سال 1965 فرستاد که شایستگی خود را در همه حوزه فناوری چه فناوری اطلاعات، فناوری فضایی و چه سایر زمینه ها.

12. انگلستان

owj seda

در طول جنگ جهانی دوم زمانی که انگلستان به همراه نیروهای متفقین به همراه ایالات متحده آمریكا برای ایجاد فن آوری جدید برای پیروزی در جنگ پیوست. با یک تاریخ که بیش از صدها قرن است، جای تعجب نیست که انگلستان اولین کشور صنعتی است. این کشور مسئول اختراع موتور لوکوموتیو، وب سایت جهانی، تلگراف الکتریکی، موتور جت، وسایل نقلیه هوایی، موتور الکتریکی و BAE Systems Taranis بود. به علاوه انگلستان قصد دارد سرمایه گذاری کلانی در زمینه‌ی مطالعه‌ی هر چه بیشتر تکنولوژی خودرو به شبکه انجام دهد تا به پاسخ درخوری برای یک پرسش مهم دست یابد. این که قلب تپنده‌ی خودروهای الکتریکی یا همان باتری آن‌ها چگونه و به چه ترتیبی قادر به همراهی پویا با شبکه‌ی انرژی الکتریکی خواهد بود تا نوع تبادل انرژی در فرآیند تامین قدرت و توان این خودروها به شکل کاملا بهینه‌ای صورت گیرد

از آنجا که امپراتوری بریتانیا در روز استعمار بزرگ بود، امپراطوری نیز تکنولوژی را به کشورهای دیگر برد. در هند چند راه آهن و پل وجود دارد که توسط بریتانیایی ساخته شده اند و چنان قوی هستند که حتی امروز نیز استفاده می شوند.

11. فنلاند

owj seda

بنابراین نه تنها ثروت بر زیبایی طبیعت بلکه غنی از رشته های علم و فناوری است؛ در نتیجه کشور در تقریبا هر بخش همچنان در بخش های مختلف قرار دارد: سلامت، اقتصاد، سیاست و همچنین زمینه های فنی علم مانند صنعت فناوری اطلاعات، اشتیاق دولت به ایجاد این کشور بزرگ در مسابقه فن آوری و سرعت با تولید و راه اندازی پروژه های فن آوری بالا. به همین دلیل است که این کشور در سرتاسر جهان از درآمد بسیار بالایی برخوردار است، بنابراین این کشور در بخش تکنولوژی با توجه به استانداردهای آموزش عالی که به دلیل مدیریت با شکوه در فنلاند است، بخش مهمی دارد.

10. سوئد

owj seda

در حالی که بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر از سال 2008 با بحران اقتصادی مواجه بوده اند، سوئد توانسته است ماندگار شود، اما این کشور طی ده سال گذشته رشد ثابت داشته است.

بسیاری از افراد ممکن است این را بدانند، اما سوئد پشت برخی از مارک های شناخته شده جهانی مانند IKEA، Ericsson، Electrolux، H & M، Volvo و البته اسکایپ است.

در حقیقت، پایتخت کشور، استکهلم، تولیدات تکمیلی بیشتری را در سرانه تولید می کند، نسبت به هر شهر دیگر در سراسر جهان. با حدود 22000 شرکت تکنولوژیکی در استکهلم، حدود 18 درصد از جمعیت شهر تنها در مشاغل صنعتی مشغول به کار هستند.

تمام این موفقیت ها به دلیل بخش تحقیق و توسعه سوئد و دولت است که از راه خود برای کمک به راه اندازی موفقیت آمیز است.

9. سنگاپور

owj seda

سنگاپور در یک وضعیت بدبین بود که کشور استقلال خود را از مالزی به دست آورد. در حال حاضر منابع کمی وجود دارد و جرم زمین کمتر به این معناست که صنعت کشاورزی نمی تواند راه حل باشد. اما امروز، این کشور اندازه شهر تبدیل به یک بازیکن بزرگ در صنعت فناوری اطلاعات، نه فقط در آسیا، بلکه در سراسر جهان است.

هر یک از شرکت های تکنولوژیکی بزرگ در جهان را در نظر بگیرید؛ شانس دارند، دفاترشان در سنگاپور نصب شده اند. با رشد تولید ناخالص داخلی و جریان نقدی دائمی، بسیاری از شرکت های سرمایه داری خطرناک نیز در کشور تاسیس شده اند که همواره سرمایه گذاری خود را در راه اندازی های جدید تکواندو و کمک به ایجاد شغل در سنگاپور.

8. کانادا

owj seda

این کشور در این تکنولوژی به خوبی شناخته شده است، زیرا به عنوان خانه تکنولوژیست ها و دانشمندان شناخته شده است؛ چرا که یکی از نوآوری های بزرگ جهان، لامپ الکتریکی است که توسط دانشمند کانادایی اختراع شده است که نام آن هنری وودوارد است، پس پس از آن، دولت کانادا کانادا است همچنین برای کار سختی در این زمینه بسیج شده است زیرا کار زیبایی در زمینه ارتقاء نوآوری های سلامت، فن آوری ارتباطات، بهبود فناوری فضایی، صنعت فناوری اطلاعات و مهم ترین در زمینه های مختلف فیزیک، توسعه محاسبات کوانتومی، فیزیک نظری و کار در بسیاری از صنایع دیگر کابل های نوری نیز در نوآوری های این کشور، کارهای عمومی، مراقبت های بهداشتی، تکنولوژی دفاع، تکنولوژی داخلی یا مصرف کننده مورد استفاده قرار می گیرند.

7. کره جنوبی

owj seda

کشورهایی که به هیچ وجه کره جنوبی به خوبی در همه زمینه های فناوری به خوبی کار نکرده اند بنابراین این کشور به دلیل تولید با شکوه از تهویه مطبوع، روبات، تلویزیون، کامپیوتر، قطار، هواپیما، هلی کوپترهای اتومبیل، اما در داخل همه این روبات ها به عنوان پیشرفت بیشتر شناخته شده اند، بنابراین به عنوان کشور با بالاترین تکنولوژی در جهان شناخته می شود. همانطور که صحبت از اینترنت در این کشور است، پس سرعت اینترنت در این کشور بزرگتر از آنچه در سرتاسر جهان است، یکی دیگر از شرکت های بزرگ، سامسونگ است که بسیاری از شرکت های تلفن همراه ژاپن را شکست داد تا محل قابل احترام در بازار، بنابراین در حال حاضر بسیار کار می کند در خودرو خودکار با تولید وسیله نقلیه پیشرفته تر.

به عنوان دفتر مرکزی شرکت هایی مانند هیوندای، ال جی و البته سامسونگ، کره جنوبی نیز در زمینه رباتیک همکاری خوبی داشته است. در واقع، شرکت های تکنولوژیکی در کره جنوبی اکنون به عنوان یکی از بهترین ها در جهان شمرده می شوند. همچنین میانگین سرعت اینترنت در کره جنوبی 26.1 مگابیت در ثانیه است که تقریبا چهار برابر سریعتر از میانگین اینترنت اینترنت 7 مگابیت بر ثانیه است.

6. روسیه

owj seda

صنعت خصوصی روسیه بسیار قدرتمند است، زیرا این کشور تولید بسیار با کیفیتی از سلاح هایی را که در سراسر جهان مشهور است، با وجود اینکه این کشور قدرت فوق العاده ای در جهان است و در عین حال کشور شماره یک کشور در این رابطه است که با توجه به آخرین و بهتر تکنولوژی آن امکان پذیر است. بنابراین این کشور دارای موسسه تحقیقاتی عالی است که به عنوان دانشگاه دولتی مسکو نامیده می شود و همچنین به عنوان موسسه قوی نوآوری برای کشور شناخته شده است. در قرن نوزدهم و بیستم، این کشور تعداد زیادی دانشمند در زمینه فناوری اطلاعات، ارتباطات، صنعت هسته ای، هوا فضا، فن آوری فضایی و بسیاری از زمینه های دیگر که به این کشور کمک می کند در سال 1990 به شدت کاهش می یابد اما این کشور هنوز هم می تواند در این لیست باشد.

5. آلمان

owj seda

آلمان ممکن است جنگ جهانی دوم را از دست داده باشد، اما پیشرفت های تکنولوژیکی در آن زمان در کشور هنوز مورد استفاده قرار گرفته و توسعه یافته است. اکثر مردم فکر می کنند که کمک آلمان به جهان تنها تولید ماشین و آلبرت انیشتین است، اما این به دور از حقیقت است.

آلمان به عنوان یک رهبر جهانی در پزشکی (هر دو آلوپاتی و هومیوپاتی)، تحقیقات علمی، زیرساخت ها، فن آوری نظامی و مهندسی تبدیل شده است. با توجه به اینکه دولت آلمان از طریق سازمان ها و دانشگاه ها از تحقیقات و توسعه حمایت می کند، تکنولوژی جدید هر روز در کشور در حال توسعه است. تمرکز بر آموزش و پرورش در آلمان نیز خواندن نسل ماهرانه تر است.

یکی از بهترین فن آوری و ثروتمندترین کشور اروپا هیچ چیز دیگری از آلمان نیست، این کشور پس از جنگ جهانی دوم موفق شده است به دلیل تولید نوعی از مخازن نظامی که در جنگ استفاده می شود بنابراین این کشور گسترش سریع در همه زمینه های فن آوری. تا کنون این کشور دارای معماری بسیار تکنولوژیکی و طرح های زیربنایی است که در این کشور استفاده می شود به عنوان استادیوم برلین یکی از نمونه های برجسته ای است که به عنوان حماسی ترین در تاریخ جهان شناخته شده است، اثبات تکنولوژی موجود در این کشور در 1900 نتایجی که در این دوران به ما نشان داده شده است نیز با اقتصاد بزرگی است.

4. چین

owj seda

هنوز به عنوان پادشاه فناوری در نظر گرفته نشده اما چین در تمام زمینه های فناوری از همه جهات در سراسر جهان احترام قائل است؛ چرا که به عنوان کشور بسیار پیشرفته و پیشرفته دنیا شناخته شده است؛ بنابراین کشور برای دستیابی به دستاوردهای بیشتر در حال پیشرفت است؛ زیرا جالب است بدانید پس از استقلال خود در سال 1949، این کشور در زمینه تکنولوژی در جهان از سراسر کشور موفق بوده است. بنابراین، منطق ایده آل است که چین پس از 10 تا 15 سال، کشور تکنولوژی جهان خواهد بود؛ زیرا این بزرگترین وارد کننده فن آوری کشور در جهان است، در تمام این چین بهترین صنعت فولاد است که کمک می کند تا سلاح های هدفمند خاص را هدف قرار دهد.

3. هند

owj seda

هند در سال 1947 استقلال خود را از امپراتوری بریتانیا به دست گرفت و در بیش از 75 سال گذشته، این کشور به عنوان یکی از مهم ترین مکان های برون سپاری در جهان تبدیل شده است، یعنی حسابداری، خدمات مشتری یا فناوری اطلاعات.

با دومین جمعیت جهان، 60 درصد جمعیت هند در گروه سنی 16 تا 24 سال هستند. به این معناست که کشور با حرفه ای جوانان ماهر پر شده است.

با یک دره سیلیکون دیگر که در شهر بنگلور قرار دارد، شرکت های بیشتری در هند سرمایه گذاری می کنند از جمله فیس بوک، مایکروسافت و اپل، که اخیرا اولین واحد تولید خود را در اینجا تاسیس کرده است. در دهه گذشته، کشور نیز رهبر راه حل های کسب و کار، تجارت الکترونیک و برنامه های تلفن همراه شده است.

2. ژاپن

owj seda

اگر یک کشور بود که به شدت تحت تاثیر جنگ جهانی دوم بود، آن را ژاپن بود. دولت به معنای واقعی کلمه، قطعه های شکسته را برداشت و برنامه ای برای آینده ای که در آن کشور هرگز دوباره در آشفتگی نخواهد بود.

کشورهایی که به طور مداوم در این فهرست برای اولین بار در طول سال ها جای دارند، ژاپن به دلیل بهترین تکنولوژی مدرن آن است که تنها با توجه به بهترین تکنولوژی مدرن و اختراع ساخته شده توسط مردم کشور پس از حادثه جنگ جهانی دوم در سال 1945 انجام شد کشور در حال حاضر برای آسانسور ابعاد آن بحث می شود.همانطور که در حوزه دفاع، ژاپن اولین کشور در جهان است که اولین سلاح لیزری را برای اولین بار به عنوان مدرن ترین کشور فن آوری و علمی در جهان به شمار آورد، به طوری که آسانسور Dimensional می تواند یک نفر را از یک مکان به دیگری در یک نانو ثانیه منتقل کند شواهد نشان می دهد که بیشترین میزان تکنولوژی به این ترتیب است که این کشور زندگی شخصی را آسان تر ساخته است.

1. ایالات متحده آمریکا

owj seda

ایالات متحده نیز همانند انگلستان، بخشی از نیروهای متفقین در جنگ جهانی دوم بود. GPS برای اولین بار در آمریکا برای جت جنگنده اختراع شد، به همین دلیل کشوری که کشور معروف جهان را به دلیل کشور شماره یک کشور قدرتمند نیز پذیرفته و یا در کشورهایی که دارای اقتصاد بزرگی با درآمد بزرگ سرانه هستند، پذیرفته شده یا در نظر گرفته شده است، بسیاری از کشورهای محبوب بین المللی در این کشور مشاهده می شوند که شامل AMT، دل، اینتل و بیشتر مهم از همه گوگل که ثروتمندترین شرکت در جهان است. علیرغم این نیز در کشورهای پیشرفته تکنولوژیکی در جهان، ایالات متحده دارای بهترین سیستم هوشمند فنی است که تنها با توجه به تجهیزات پیشرفته آن امکان پذیر است، اما به عنوان بحث در مورد تکنولوژی فضایی، اولین مرد در ماه، نیل آرمسترانگ نیز از این کشور ایالات متحده آمریکا بود بنابراین در تکنولوژی فضایی موفقیت بزرگی دارد.

سیلیکون ویل یکی از بزرگترین شرکت های فن آوری در جهان است که شامل گوگل، فیس بوک، اپل، اینتل، آی بی ام، مایکروسافت و اوبر است. هر روز تعداد زیادی از راه اندازی ها در ویل شروع می شود.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.