پایان کمپین رفع مشکلات بازی PUBG

پایان کمپین رفع مشکلات بازی PUBG

پس از راه اندازی کمپین رفع مشکلات بازی PUBG در ماه آگوست سال جاری میلادی، حال رسما فعالیت این کمپین به پایان رسیده و سازندگان روی بهبود این اثر ویدیویی پرطرفدار تمرکز کرده اند. بر هیچکس پوشیده...

پس از راه اندازی کمپین رفع مشکلات بازی PUBG در ماه آگوست سال جاری میلادی، حال رسما فعالیت این کمپین به پایان رسیده و سازندگان روی بهبود این اثر ویدیویی پرطرفدار تمرکز کرده اند. بر هیچکس پوشیده نیست که عنوان ویدیویی PUBG یکی از بهترین و محبوب ترین بازی های حال حاضر جهان به شمار می رود که روزانه میلیون ها بازیکن این اثر مهیج و جذاب در سبک بتل رویال را تجربه می کنند. با این حال، متاسفانه عنوان «پابجی» از زمان انتشار خود تا به امروز با مشکلات و باگ های زیادی دست و پنجه نرم می کند که با وجود انتشار به‌روزرسانی های متعدد، باز هم ایرادات و مشکلات مختلفی در بخش گیم پلی آن به چشم می خورد.

در همین راستا، در ماه آگوست سال جاری میلادی (مرداد) بود که شرکت «بلو هول» وب سایتی تحت عنوان کمپین رفع مشکلات بازی PUBG تاسیس کرد. این کمپین به منظور رفع ایرادات بازی پابجی در یک برنامه سه ماهه راه اندازی شد که چندی پیش رسما به فعالیت خود پایان داد و سازندگان مسیر متفاوتی را برای بهبود هر چه بیشتر بازی برای سال آینده میلادی در نظر گرفته اند.

آقای تیزیوک جنگ (Taeseok Jang)، تهیه کننده اجرایی بازی پابجی، به تازگی بیانیه ای را در وب سایت رسمی عنوان ویدیویی PUBG منتشر کرده که در صحبت های خود به اشتباهات تیم سازنده و همچنین تمرکز آن ها روی بهبود هر چه بیشتر بازی اشاره کرده است.

به گفته تیزیوک جنگ، تیم سازنده و توسعه دهنده از همان آغاز فعالیت کمپین رفع مشکلات بازی PUBG به برطرف سازی ایرادات این عنوان ویدیویی پرداخته و با وجود پایان فعالیت این کمپین، سازندگان همچنان روی تعادل سازی گیم پلی و رفع باگ های گوناگون مشغول به کار هستند. به عنوان مثال، یکی از مهمترین نمونه بهینه سازی، بهبود سیستم «ساخت بازی» یا همان Matchmaking است که هدف سازندگان از بهبود این بخش، تشکیل تیم ها با وضعیت و سطح یکسان است.

به طور دقیق تر، در پی بهبود سیستم Matchmaking، بازیکنانی که از حیث پینگ، مهارت، سطح کاربری (لول)، امتیاز (MMR)، زبان و زمان لودینگ مشابه یکدیگر هستند، در یک تیم قرار داده می شوند تا گیم پلی بازی به تعادل مطلوبی رسد و تجربه هیجان انگیز و لذت بخش تری از حالت بتل رویال برای گیمرها و کاربران به ارمغان آمد.

در ادامه، آقای تیزیوک جنگ به سیستم ضد تقلب بازی پابجی نیز اشاره کرد. بر اساس صحبت های وی، از زمان آغاز فعالیت کمپین رفع مشکلات بازی PUBG تا به امروز، چیزی در حدود 2 میلیون نفر به خاطر استفاده از تقلب و برهم زدن ثبات و تعادل گیم پلی از بازی محروم (بن) شده اند. به علاوه، یکی از برنامه سازندگان برای سال آینده میلادی، بهبود سیستم ضد تقلب است تا از اجرای برنامه های غیرمجاز در بازی جلوگیری کند.

تیزیوک جنگ بار دیگر به کاربران و بازیکنان متقلب هشدار داد و رسما اعلام کرد که در صورت استفاده مجدد از کدهای تقلب، بدون هیچ قید و شرطی حساب کاربری آن ها مسدود شده و دسترسی به بازی برای تمامی افراد متقلب غیرممکن می شود.

در نهایت، آقای تیزیوک جنگ از تغییر روند و برنامه تیم توسعه بازی PUBG در سال آینده میلادی خبر داد. گفته شده، اعضای شرکت «بلو هول» برنامه جدی تری برای رفع مشکلات بازی پابجی در نظر دارند و بهبود هر چه بیشتر گیم پلی و ایجاد تعادل مطلوب در آن جزو مهم ترین فعالیت های سازندگان است. در کنار این موارد، تیم توسعه دهنده بازی پابجی روی محتویات جدید حالت رویال نیز فعالیت می کنند که البته بهبود کیفیت بازی در سال آینده میلادی در اولیت قرار دارد. در هر صورت، به نظر می رسد در آینده نه چندان دور اطلاعات و جزئیات بیشتری در زمینه رفع مشکلات بازی پابجی و همچنین محتویات جدید آن به اشتراک گذاشته خواهد شد.

owj sedaدر دیگر خبرهای مرتبط با بازی PUBG می توان به انتشار آن روی کنسول پلی استیشن 4 اشاره کرد که چندی پیش شرکت «بلو هول» با انتشار تریلری به تمامی شایعه ها و گزارش ها خاتمه داد و نسخه پلی استیشن 4 بازی پابجی را معرفی کرد.

شایان ذکر است؛ بازی مهیج و پرطرفدار PUBG در روز سوم فروردین ماه سال 96 (بیست و سوم ماه مارس سال میلادی 2017) به صورت انحصاری و در حالت دسترسی زودهنگام یا همان Early Access روی پلتفرم پی سی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر شد. پس از تکمیل مراحل ساخت، کاربران و دارندگان کنسول های ایکس باکس وان از روز بیست و یکم آذر ماه همان سال (دوازدهم ماه دسامبر) قادر به تجربه این عنوان ویدیویی شدند.

حال، دیدگاه شما در رابطه با کمپین رفع مشکلات بازی PUBG چیست؟ به نظر شما، این کمپین تا چه میزان در بهینه سازی و رفع ایرادات بازی پابجی تاثیر گذاشته است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است