هیوندای النترا 2018 – مشخصات فنی هیوندای النترا 2018

هیوندای النترا 2018 – مشخصات فنی هیوندای النترا 2018

مشخصات فنی هیوندای النترا 2018 – به طور کل از زمان ورود هیوندای النترا 2018 به بازار خودروی ایران مدت چندان زیادی سپری نمی‌شود. با این حال این خودروی نسبتا جدید در همین مدت نه چندان طولانی توانسته تا شایستگی‌های خود را به اثبات برساند و توجهات فراوانی را به سوی خود جلب نماید.

هیوندا النترا 2018 جدیدترین عضو از خانواده‌ی النترا محسوب می‌شود و جزو خودروهای سواری قابل اعتنای شرکت هیوندای به شمار می‌رود. عدم وجود رقیب آنچنانی هم رده برای هیوندا النترا 2018 در بازار خودروی ایران موجب شده است که این خودروی سواری یا سدان نسبتا جدید شرکت هیوندای در بازار داخل بسیار مورد توجه خودرو دوستان قرار گیرد.

در مجموع می‌توان گفت که قدمت و پیشینه‌ی خانواده‌ی النترا چیزی بیش از نصف تاریخچه‌ی شرکت هیوندای را شامل می‌شود و مدت زمان قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. به عبارت دیگر در شرایطی که حدود نیم قرن از پیدایش شرکت هیوندای سپری می‌شود، خانواده ی النترا بیست و هشتمین سال تولد خود را تجربه می‌کند. در طول این سال‌ها شاهد تولید چندین نسل از ایومبیل‌های این خانواده بوده‌ایم و اکنون نوبت به هنرنمایی عضو جدید خانواده‌ی النترا یعنی هیوندا النترا 2018 رسیده است.

مشخصات فنی هیوندا النترا 2018

اگرچه خودروی هیوندا النترا 2018 در مدل‌های مختلفی که مبتنی بر موتورهای متفاوت هستند تولید شده است، اما در کشورمان تنها شاهد حضور یک مدل از آنها هستیم. این مدل به یک موتور 2 لیتری بنزین سوز انژکتوری با بهره‌مندی از قابلیت پاشش چند نقطه‌ای مجهز است که چهار سیلندر و 16 سوپاپ را شامل می‌شود.

حداکثر توان خروجی این موتور رقمی معادل 150 اسب بخار برآورد شده است و شاهد ایجاد حداکثر گشتاوری برابر با 182 نیوتن متر توسط آن هستیم. ضمن آن که این خودرو مجهز به یک جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک است که سیستم انتقال حرکت در آن بر مبنای حرکت چرخ‌های جلو طراحی شده است. در کنار این موضوع شاهد وجود سیستم برقی برای تجهییز فرمان این خودرو هستیم و سیستم تعلیق در آن نیز مک فرسون است.

با بهره‌مندی از مشخصات فنی یاد شده هیوندا النترا 2018 از این امکان برخوردار است که به شتاب صفر تا صدی معادل 8.5 ثانیه دست یابد و امکان دستیابی به حداکثر سرعت 202 کیلومتر در ساعت را برای رانندگان خود محقق کند.

در مجموع می‌توان ادعا کرد که این خودرو از امکانات مناسبی در بخش فنی برخوردار است و به طور عمده خصلت‌های مربوط به یک خودروی سواری اسپورت و نسبتا چالاک را به خوبی بازتاب می‌دهد.

owj seda

امکانات و قابلیت‌های هیوندا النترا 2018

خودروی هیوندا النترا 2018 علاوه بربهره‌مندی از سیستم ABS و پایداری خودرو، از وجود ترمز اضطراری اتوماتیک نیز بهره می‌برد. نوع سیستم ترمز این خودرو در بخش جلو به صورت دیسکی خنک شونده طراحی شده است و در بخش عقب آن نیز وجود حالت دیسکی را شاهد هستیم. ضمن آن که باید به این نکته هم اشاره کرد که سیستم ترمز ABS این خودرو از قابلیت تشخیص عابر پیاده بهره می‌برد.

از جهت وجود کیسه‌های ایمنی هوا هم باید گفت که خودروی هیوندا النترا 2018 بسیار موفق عمل کرده است. چرا که وجود کیسه‌های هوای اصلی برای راننده و سرنشین صندلی جلو در کنار بهره‌مندی از کیسه‌های هوای جانبی برای صندلی‌های جلو و همچنین بهره‌مندی از کیسه‌های هوای پرده‌ای و زانویی موجب تضمین هر چه بیشتر امنیت سرنشینان این خودرو شده است.

افزون بر آن شاهد استفاده از تکنولوژی‌هایی نظیر سیستم کلید هوشمند، سیستم ضد سرقت و قابلیت کیلس استارتر برای خودروی هیوندا النترا 2018  هستیم که امکان قفل کردن و باز کردن درهای این خودرو را بدون استفاده از کلید فراهم می‌آورد. باقی امکانات و قابلیت‌هایی که هیوندا النترا 2018 از وجود آنها برخوردار است را می‌توانید به شکل فهرست وار در ادامه‌ی متن مشاهده کنید.

 • مجهز به قابلیت ستون جمع شونده فرمان در هنگام تصادف
 • بهره‌مندی از قفل فرمان خودکار و کمربند پیش کشنده
 • مجهز به سیستم تهویه مطبوع دوگانه اتوماتیک
 • بهره‌مندی از صفحه نمایش 5 اینچی (در مدل‌های خارج از ایران شاهد وجود صفحه نمایش 8 اینچی در این خودرو هستیم)
 • مجهز به ۸ بلندگو، ساب ووفر و ورودی گوشی تلفن همراه
 • برخورداری از سیستم ناوبری
 • مجهز به قابلیت‌هایی نظیر USB، رادیو AM و FM ،SiriusXM ،MP3
 • وجود صفحه نمایش ۴.۲ اینچی برای نمایش سیستم برقی و وضعیت خودرو
 • مجهز به قابلیت جی‏‎ پی‏‎ اس
 • برخورداری از سیستم هندزفری برای تلفن همراه
 • وجود قابلیت تنظیم برقی صندلی راننده
 • برخورداری از قابلیت گرم شوندگی برای صندلی‌های جلو و عقب خودرو و قابلیت سرد شوندگی برای صندلی‌های جلوی خودرو
 • برخورداری از قابلیت تنظیم گودی کمر در صندلی راننده
 • وجود آیینه‌های جانبی تاشو و برقی با برخورداری از قابلیت تنظیم و ایجاد سیگنال
 • برخورداری از آینه‌های بیرونی گرم شونده
 • وجود شیشه بالابرهای برقی
 • برخورداری از شیشه‌هایی با قابلیت کنترل خورشیدی
 • برخورداری از چراغ‌های جلو HID و چراغ مه شکن
 • بهره‌مندی از قابلیت کنترل دمای دو گانه‌ی اتوماتیک و گرمکن شیشه اتوماتیک
 • مجهز به سیستم حافظه یکپارچه IMS برای صندلی و آینه‌های بیرونی و راننده
 • مجهز به سانروف برقی
 • وجود چراغ‌های جلوی زنون و برخورداری از چراغ روشنایی در روز
 • وجود چراغ‌های عقب ال ای دی
 • برخورداری از سیستم کنترل فشار تایر TPMS
 • مجهز به سیستم هوشمند کنترل کروز
 • وجود صفحه نمایش ۳.۵ اینچی ال سی دی بر روی کیلومتر شمار خودرو
 • برخورداری از سیستم کمکی پارک در جلو و عقب
 • مجهز به دوربین دید عقب
 • امکان دسترسی به قابلیت کروز کنترل بر روی فرمان
 • مجهز به قفل در برقی
 • وجود پنجره‌های برقی با امکان بسته شدن خودکار
 • مجهز به سنسور باران
 • امکان انتخاب نوع رانندگی
 • مجهز به در هوشمند برای صندوق عقب

owj seda

مشخصات ظاهری و قیمت هیوندا النترا 2018

در نمای جلوی خودروی هیوندا النترا 2018 آن چه بیش از همه جلب توجه می‌کند جلو پنجره‌ی نسبتا بزرگ این خودرو است. جلو پنجره‌ای که به شکل ذوزنقه (مدل شش ضلعی) طراحی شده است و علاوه بر فراخ‌تر جلوه دادن بخش جلوی این خودرو، امکان تهویه هوا را نیز برای موتور آن فراهم می‌کند. ترکیب این قطعه‌ی فراخ با چراغ‌های نسبتا باریک هیوندا النترا 2018  (که از زوایای نسبتا تند و تا حدی شکسته در امر طراحی برخوردار است) حالتی مصمم و استوار به چهره‌ی این خودرو بخشیده است و نوعی حالت تندخویی توام با غرور را تداعی می‌کند.

در نمای عقب هیوندا النترا 2018 می‌توان اشتراکات محسوسی را با سایر خودروهای تولید شده توسط شرکت هیوندای یافت که رگه‌هایی از طراحی مختص به خودروهای این شرکت کره‌ای را بازتاب می‌دهد. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که در این نما یعنی نمای عقب خودروی جدید النترا، شاهد وجود تغییرات انقلابی در امر طراحی نیستیم و به طور کل نمای عقب هیوندا النترا 2018 با نمای عقب خودروی نسل پیشین این خانواده شباهت‌های فراوانی دارد.
owj seda

به طور کل در بخش عقب این خودرو شاهد وجود چراغ‌های باریک اما کشیده‌ای هستیم که بخشی از فضای صندوق عقب را به خود اختصاص داده‌اند. می‌توان ادعا کرد که در طراحی بخش عقب هیوندا النترا 2018 از خطوط حجم دهنده به شکل مناسبی استفاده شده است و این خطوط در تلفیق با سایر اجزای بخش پشتی این خودرو بر تقویت خصلت‌ها و ویژگی‌های اسپورت آن افزوده‌اند. امری که نمونه‌ها‌ی مشابه با آن را در طراحی نمای کنار این خودرو نیز می‌توان به خوبی مشاهده کرد.

owj seda

محصولات هیوندای در سالهای اخیر بسیار زیبا و مدرن بوده و طرفداران بسیاری در سرتاسر جهان دارد اما از سال 2015 طراحی محصولات این شرکت به شدت تکراری شده  بطوریکه تمایز بین محصولات این شرکت از دور بسیارمشکل بود. از همین رو سال 2017 هیوندای بازنگری کلی در زبان طراحی خود بوجود آورد تا بتواند مسیر موفقیت خود را حفظ نماید. النترا جدید 2018 از همین زبان طراحی تعبیت می کند که از مشخصه های اصلی آن جلو پنجره شش ضلعی بزرگ در پیشانی خودرو می باشد.این جلو پنجره که با نام “آبشار” شناخته می گردد دارای نواری های افقی کرمی براق متعددی است که فضای خالی مابین آن وظیفه انتقال هوای مورد نیاز پیشرانه را بر عهده دارد. چراغهای نسل جدید این خودور از زوایایی تند و شکسته ای تشکیل شده که برای النترا یک نمای کاملا تهاجمی و جسور را بوجود آورده است.در طرفین سپر دو ورودی هوا مشکی رنگ وجود دارد که در بالای آن چراغهای مه شکن دایره شکل به چشم می خورد.البته این مه شکن ها در سایر کشور ها بصورت LED خطی تعبیه شده است که در ایران از نوع دایره ای ساده تشکیل شده است.

در نمای جانبی خودرو دو خط برجسته شانه ای وجود دارد که اولی در بالای دستیگره درب ها و در سرتاسر پنل های جانبی امتداد یافته است و دومین خط در پایین و فقط روی درب های به چشم می خورد. از نکات جذاب باید به قسمت فلت روی گلگیر ها اشاره که حس اسپرت را برای این سدان هیوندای بوجود آورده است.

در نمای عقب سعی شده ساختار بصری نسل قبلی به طور کلی حفظ گردد از همین رو چراغهای باریک و بزرگ عقب خودرو به تبعیت از نسل های قبل طراحی شده  و از گرافیک و زاویای مدرنی تشکل شده است. طراحان این خودرو به منظور تداعی شدن حس اسپرت در نمای عقب برآمدگی اسپویلر مانندی را بر روی درب  صندوق بار بوجود اورده اند که انتهای آن تا خط جانبی خوردوی امتداد یافته است.سپر حجیم شده عقب  که چراعهای شب رنگ قرمز در طرفین آن تعبیه شده است باعث گردید که این خودرو بزرگتر از آنچه هست به چشم آید.

owj seda

هیوندای النترا در بازاهای جهانی با پیشرانه های مختلفی عرضه شده است اما در ایران نسخه 2.0 لیتری تنفس طبیعی به لحاظ عملکرد مناسب و قیمت پایین با استقبال خوبی روبرو شده است. این پیشرانه قادر خواهد بود که بیشنه قدرت 152 اسب بخار را در کنار حداکثر گشتاور 179 نیوتن متر تولید نماید. این موتور به منظور انتقال قدرت با یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک جفت شده است.مجموعه فنی النترا 2018 باعث خواهد شد که این خودرو در مدت زمان 8.5 ثانیه سرعت خود را حالت سکون به 100 کیلومتر در ساعت برساند. برای رسیدن النترا با پیشرانه‌ی ۲ لیتری به سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت، ۲۴ ثانیه زمان لازم است که البته آمار قابل قبولی به نظر می‌رسد. نهایت سرعت این خودرو به ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است؛ درحالی‌که با بنزین استاندارد جهانی، میانگین مصرف سوخت ۷.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد داشت. بیشترین مصرف بنزین النترا در ترافیک شهری، ۸.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و کمترین میزان مصرف با سرعت ثابت در بزرگراه، ۶.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد بود.

owj seda

طراحی داخلی این خودرو دقیقا مانند دیگر سدان های هیوندای نظیر سوناتا شکل گرفته شده است.طراحی غیر قرینه و فلت ،ساختار اصلی داشبورد النترل 2018 را تشکیل می دهد بطوریکه ورودی هوای دو طرف داشبورد دارای ظاهری متفاوت هستند.صفحه نمایش بزرگی در میانه داشبورد تعبیه شده است که در نسخه های حاضر در بازار ایران این صفحه نمایش کاهش سایز را تجربه کرده است. در کنسول میانی ،روی فرمان و پایین صفحه نمایش کلیدی های بیشماری دیده می شود که کمی باعث سردرگمی راننده می گردداما به دلیل سبک طراحی مناسب براحتی در دسترس راننده قرار دارد. فرمان  استخوانی که با چرم مصنوعی پوشش داده شده است به همراه پنل ساده و عقربه ای خودرو نمایی ساده و در عین حال اسپرت را به کابین هیوندای النترا 2018 بخشیده است هر چند که سعی شده با تعبیه یک صفحه نمایش رنگی در میانه پنل پشت فرمان حس مدرن بودن این خودرو حفظ گردد.استفاده از قطعات نقره ای و فلزی در برخی از بخشهای کابین به منظور تداعی کردن حس لوکس بودن انجام شده و در نمونه های موجود در ایران قسمت زیر داشبورد به جهت هماهنگی با روکش صندلی ها به رنگ کرم می باشد.

هیوندای النترا در بازاهای جهانی از قبیل آمریکا و استرالیا بواسطه قیمت مناسب جهت نسخه های پایه و فول آپشن و عملکرد فنی خوب توانسته به فروش خوبی دست باید اما کارشناسان برتر این کشورها با بررسی همه جانبه النترا 2018 را از نظر کیفی پایین تر از خودروهایی نظیر مزدا 3 قرار داده اند اما در بخش های مختلف این خودرو بالاتر از تویوتا کرولا و میتسوبیشی لنسر قرار گرفته است.

النترا را باید خودوری نرم در عین حال اسپرت دانست که با هندلنیگ بالا و شتاب نسبتا خوبش می تواند مالک خود را راضی نگه دارد. رانندگی در حالت اکو بهترین شرایط را در کنار تویض دنده نرم و مصرفی سوختی متعادل در اختیار راننده قرار می دهد و در حالت اسپرت با فراهم آوردن تعویض دنده دستی ،شتاب گیری بهتری را به منظور تداعی کردن حس اسپرت بوجود می آورد.

النترا در بازار ایران در حال حاضر به جز کیا سراتو وارداتی رقیب قدرتمند دیگری را پیش رو ندارم وما بقی رقبا نظیر مزدا 3 سل گذشته ،لنسری که دیگر وارد نمی شود ،عملا یارای رقابت با النترا را ندارند.تویوتا کرولا بعنوان رقیب قدرتمندی برای این خودرو وجود دارد اما اختلاف قیمت زیاد باعث خواهد شد النترا در شرایط بهتری قرار گیرد.

مسئولیت فروش خودروی هیوندا النترا 2018 در حال حاضر بر عهده‌ی شرکت کرمان موتور قرار دارد. با توجه به تلاطم‌های ارزی کذایی که طی ماه‌های اخیر و به خصوص در آغاز سال جاری خورشیدی بازار خودرو و سایر بازارهای مهم کشور را تکان داده است، مدیران شرکت کرمان موتور در ماه فروردین امسال اقدام به افزایش قیمت خودروی هیوندا النترا 2018 نمودند. به گونه‌ای که این خودرو در حال حاضر از قیمت رسمی 204 میلیون و 500 هزار تومان برخوردار است. این در حالی است که علاقه‌مندان به خودروی هیوندا النترا 2018 تنها یک ماه پیش از آن و در اواخر اسفند سال گذشته می‌توانستند این خودرو را با قیمت 198 میلیون تومان خریداری کنند.

شما میتوانید سایر مقایسه های تخصصی توسط مجله اوج صدا را در شاخه ( بررسی تخصصی – ماشین ) دنبال کنید.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.