هوش مصنوعی IBM به پزشکان در تشخیص سریعتر بیماری کمک خواهد کرد

هوش مصنوعی IBM به پزشکان در تشخیص سریعتر بیماری کمک خواهد کرددر حالی که مسلما اعتراض‌هایی در مورد جایگزینی ربات‌ها با پزشکان وجود دارد اما این بدان معنا نیست که هوش مصنوعی نمی‌تواند نقش مهمی‌ را در این زمینه ایفا کند. به طور مثال می‌تواند به پزشکان در بخش‌های خاصی کمک کند – مانند تشخیص علائم اولیه بیماری‌های خطرناکی که در ابتدا می‌تواند از دید پنهان بماند. تاخیر در تشخیص می‌تواند باعث تداخل در بهبودی وضعیت بیمار یا حتی یافتن درمان شود. با استفاده از مدل جدید هوش مصنوعی،  IBM می‌خواهد باین مشکل را برطرف نماید. این هوش مصنوعی می‌تواند برای درک بهتر شرایط بیمار و به ویژه تعیین سطح و مقدار پیشرفت بیماریمورد استفاده قرار می‌گیرد. این هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعاتی در مورد طیف گسترده ای از علائم – از طریقه‌ی دست دادن گرفته  تا  نوسانات خلقی – را تجزیه و تحلیل کند و سپس از این اطلاعات برای شناسایی نشانه‌های زیستی بیماری‌هایی از قبیل دیابت، هانتینگتون، آلزایمر، پارکینسون و موارد دیگر استفاده کند. هوش مصنوعی می‌تواند به پزشکان در مورد پیشرفت این اختلالات عصبی کمک کند، همچنین بوسیله‌ی آن می‌توان به طور دقیق مشخص نمود که بیماری در چه سطحی از پیشرفت است. Soumya Ghosh، عضو هیئت تحقیقاتی در گروه تحقیقات و تجزیه و تحلیل سلامتی در IBM به Digital Trends گفت:

 چیزی که این هوش مصنوعی را منحصر به فرد نموده این است که تجزیه و تحلیل جنبه‌های بالینی و علائم بیماری عصبی را در یک  زمان انجام می‌دهد. با توجه به تمام اثرات یک بیماری مانند نشانه‌های روانشناختی، رفتاری، شناختی و جسمی‌، می‌تواند تجزیه و تحلیل دقیق‌تر را از پیشرفت بیماری‌هایی مانند هانتینگتون   ارائه دهد.

داده‌هایی که به مدل‌های احتمالی IBM وارد می‌شوند، می‌توانند به صورت خودکار یا توسط پزشک گزارش شوند. این هوش مصنوعی همچنین می‌تواند به نحوی در ارتباط با دیگر کارهای IBM در زمینه مراقبت‌های بالینی قرار بگیرد –مانند دستگاه سلامتی که بر روی ناخن سوار شده و برای اندازه گیری قدرت گرفتن اجسام در دست در طول روز به کار گرفته می‌شود. سایر پروژه‌های مرتبط با IBM عبارتند از: تحقیق هوش مصنوعی برای شناسایی اثرات بیماری‌هایی مانند‌ هانتینگتون بر ساختار مولکولی مغز و نیز همکاری با بنیاد مایکل جکس فاکس برای تحقیقات در زمینه‌ی پارکینسون برای شناسایی شاخص‌های احتمالی این بیماری است. Ghosh  گفت:

ما امیدواریم که یک روز، با استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی‌‎، پزشکان بتوانند تشخیص دقیق‌تری را در بیمارستان‌ها داشته باشند، درمان‌های موثرتری را طراحی کنند و اطلاعات بیشتری را در مورد پیشرفت بیماری به بیماران خود ارائه بدهند.  در این زمان کار ما صرفا تحقیقاتی است و در حال حاضر یک جدول زمانی برای توسعه‌ی این هوش مصنوعی به عنوان یک محصول تجاری نداریم. با این حال، ما در این زمینه به کار خود ادامه می‌دهیم و بررسی می‌کنیم که چگونه این تحقیق می‌تواند توسعه و تکامل یابد.

آینده‌ی استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در زمینه‌ی پزشکی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.