همکاری گوگل با پنتاگون – ایا این همکاری لغو خواهد شد؟

همکاری گوگل با پنتاگون – ایا این همکاری لغو خواهد شد؟

کمپانی گوگل بالاخره تصمیم گرفت به خواسته‌ کارکنانش تن دهد و قرداد جنجال برانگیز همکاری با پنتاگون (وزرات دفاع آمریکا) را تمدید نکند. با این تصمیم ساکنین مانتین ویو به تمام دنیا اعلام کردند که گوگل شرور نیست.

فروردین ماه امسال همکاری گوگل با پنتاگون اعتراض کارکنانش را برانگیخت و  بیش از سه هزار کارمند این شرکت در نامه‌ای به ساندار پیچای خواستار لغو این قرارداد شدند.

ماجرا آنقدر بالا گرفت که چندی پیش تعدادی از کارمندان گوگل با استعفای دسته‌جمعی خودشان به موضوع همکاری با پنتاگون واکنش نشان دادند. پس از این ماجراها گوگل تصمیم گرفت عبارت «شرور نباشید» را از منشور اخلاقی خود حذف کرد و عده‌ای آن را مرتبط با فعالیت‌های اخیر شرکت دانستند.

حال به تازگی «دایان گرین» رییس گوگل کلاد (سرویس ابری این کمپانی) به طور محرمانه کارکنان این شرکت را مطلع نموده که قرارداد همکاری این کمپانی با وزارت دفاع آمریکا تمدید نخواهد شد و لازم نیست آنها نگران این موضوع باشند.  جالب اینجاست که این تصمیم تنها چند روز از پس از صحبت‌های مدیرعامل این کمپانی درباره تجدیدنظر در مورد فعالیت‌های نظامیشان گرفته شده است.

چندی پیش مدیرعامل گوگل به کارکنان خود گفت در پی به کارگیری اصولی هستند که در طولانی مدت بیانگر دیدگاهشان باشد. همچنین او در گفتگو با نیویورک تایمز گفت که یکی از این اصول، منع استفاده از هوش مصنوعی در تسلیحات است.

این مسئله می‌تواند نارضایتی چند ماهه‌ی ساکنین مانتین ویو را از بین برده و بالاخره یک وضعیت خوشایند را در این کمپانی رقم زند. چندی پیش گزارش شده بود کارمندان گوگل معتقدند که همکاری این شرکت با پنتاگون برای توسعه‌ی هوش مصنوعی جنگ افزار‌ها، قانون‌های نانوشته‌ی اخلاقی ساکنین مانتین ویو را زیر پا گذاشته چرا که پیشتر شعار این کمپانی «شرور نباشید» بود.

حال گرین به کارکنان گوگل اطمینان داده که برطرف نمودن نارضایتی آنها در اولویت اول این کمپانی قرار دارد و این مسئله دلیل اصلی تمدید نکردن قرارداد همکاری با پنتاگون بوده است. این تصمیم موجب شده که آبرو از دست رفته‌ی گوگل به آنها باز گردد و کاربران جهان دوباره متقاعد شوند که گوگل شرور نیست و هیچگاه نخواهد شد.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.