نسیم نجفی کیست ؟ حمله به دفتر مرکزی یوتیوب توسط یک زن ایرانی؛ علت این اقدام چه بود؟

نسیم نجفی کیست ؟ حمله به دفتر مرکزی یوتیوب توسط یک زن ایرانی؛ علت این اقدام چه بود؟

براساس اطلاعات موجود حمله به دفتر مرکزی یوتیوب توسط یک زن ایرانی تبار انجام گرفته است. وی عامل تیراندازی به مَقر یوتیوب است. پلیس آمریکا هویت این فرد را که عامل تیراندازی بوده مشخص کرده است....

براساس اطلاعات موجود حمله به دفتر مرکزی یوتیوب توسط یک زن ایرانی تبار انجام گرفته است. وی عامل تیراندازی به مَقر یوتیوب است. پلیس آمریکا هویت این فرد را که عامل تیراندازی بوده مشخص کرده است. آنها اعلام کرده اند که این زن ایرانی بوده و ۳۹ سال سن داشته است.

گفته شده است که او با یک اسلحه کالیبر ۹ میلیمتری در این ساختمان اقدام به تیراندازی کرده و چهار نفر را زخمی کرده است و درنهایت نیز با شلیک گلوله به خود، به زندگیش پایان داده است.

owj seda

بر این اساس او مشخصا به سمت یک مرد ۳۶ ساله و همچنین دو زن ۳۲ و ۳۷ ساله تیراندازی کرده است.

پلیس با رد تروریستی بودن این حادثه اعلام کرد که به نظر می‌رسد این تیراندازی در پی یک اختلاف داخلی روی داده و خانم اقدم دست‌کم یکی از قربانیان این حادثه را می‌شناخته است. نسیم نجفی اقدم در سن دیه گو زندگی می‌کرد و در شبکه یوتیوب دارای صفحه شخصی بود.

حمله به دفتر مرکزی یوتیوب یک زن ایرانی به دفتر مرکزی یوتیوب تیراندازی کرده است. مقام های پلیس کالیفرنیا اعلام کردند که نام این زن ایرانی تبار نسیم نجفی اقدم است. براساس اطلاعات موجود این زن در شبکه های اجتماعی فعالیت گسترده ای داشته، گیاهخوار و حامی حقوق حیوانات بوده است.

روش حمله به دفتر مرکزی یوتیوب

حادثۀ تیراندازی در مقر یوتیوب روز سه‌شنبه در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه به وقت محلی آغاز و بلافاصله پلیس در محل حاضر شد. گفته می‌شود در روز حادثه اقدم در ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه در حالی که روسری بر سر و عینک آفتابی بر چشم داشته است وارد مقر یوتیوب شده است. او کارمند یوتیوب نبوده و کارت شناسایی نیز به همراه نداشته است.

یکی از کاربران توییتر که خود را از کارمندان یوتیوب معرفی کرده است در پستی توییتری اعلام کرد که با آغاز تیراندازی‌ها مجبور شده است به همراه شماری از همکارانش در یکی از اتاق‌های این مقر پنهان شود تا اینکه درنهایت امکان خروج آنها فراهم شود.

مقر یوتیوب در حدود ۲۰ کیلومتری پردیس گوگل قرار دارد و دست‌کم ۱۱۰۰ نفر در آنجا مشغول به کار هستند.

نسیم اقدم در رشته «زیبایی اندام» هم فعالیت داشت. او حضوری چشم‌گیر در سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی داشت.

کانال نسیم اقدم در یوتیوب، حدود 5 هزار فالور داشت. او می‌گفت پس از آن‌که شرکت یوتیوب اقدام به حذف برخی از ویدیوهایش کرد، شمار بازدیدکنندگان تولیداتش کاهش یافته است.

ساعاتی پس از تیراندازی، شرکت یوتیوب، با بستن کانال نسیم اقدم، تمام ویدیوهای مربوط به او را حذف کرد.

هنوز انگیزه اصلی این حمله به طور کامل روشن نشده است. برخی رسانه‌ها گفته‌اند که زن قصد داشته پسری را که او را می شناخت بکشد. برخی نیز می‌گویند، او یکی از کارمندان یوتیوب در سان‌دیگو بوده و انگیزه حمله نیز اختلافات شخصی بوده است.

بعد از اطلاع به پلیس ساختمان تخلیه شد و صدها نفر محل کارشان را ترک کردند. تعداد زیادی پلیس به محل اعزام شده و شاهدان عینی از حضور هلی‌کوپترها و کوماندوهای واحدهای ویژه خبر داده‌اند.

owj seda علت حمله به دفتر مرکزی یوتیوب چه بود؟ رسانه ها اعلام کرده اند که ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت کرده است. ویدیوهای وی در یوتیوب بیش از یک میلیون بازدید کننده داشته است. به نظر می رسد که علت این تیراندازی شکایت وی از این اقدام یوتیوب باشد اما پلیس گفته که انگیزه وی از این تیراندازی مسائل خانوادگی بوده است.

حمله به دفتر مرکزی یوتیوب توسط نسیم نجفی اقدم و تیراندازی در مقر یوتیوب در شهر سن برونو باعث زخمی کردن سه نفر شده است. وی خود را به ضرب گلوله کشت.

نسیم اقدم از زبان خودش

نسیم اقدم ضارب ایرانی تبار حادثه تیراندازی شب گذشته در یوتیوب در یکی از آخرین ویدئوهای خود به نکاتی جالب توجه اشاره می کند. وی در این ویدئو خود را زاده ایران و بزرگ شده این کشور معرفی می کند. او می گوید در ارومیه به دنیا آمده و بهترین دوران زندگی اش در ایران در کرج بوده. همچنین 1.5 سال هم در ترکیه زندگی کرده. او می گوید از کود کی به گیاه خواری پرداخته است. افزون بر این ها او در بخشی دیگر از سخنانش خود را فارغ از هر نوع بیماری روانی و جسمانی معرفی کرده و می گوید ساکنان سیاره زمین سرشار از بی عدالتی ها و انحرافات هستند .

نسیم نجفی اقدم، سخنان خود را اینگونه به پایان می برد که برای مرگ من دعا کنید چون دعای منفی زودتر اجابت می شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است