منجمد کردن انسان ها پس از مرگ تا علم پزشکی در آینده بتواند راهی برای نجات انها پیدا کند

منجمد کردن انسان ها پس از مرگ تا علم پزشکی در آینده بتواند راهی برای نجات انها پیدا کند

تصور مرگ شاید برای خیلی از افراد و خانواده های آنها بسیار سخت باشد به ویژه اگر بیماری مسبب مرگ باشد به همین دلیل برخی افراد از جدیدترین فناوری ها برای غلبه بر مرگ کمک می گیرند. پدر یک دختر 14 ساله...

تصور مرگ شاید برای خیلی از افراد و خانواده های آنها بسیار سخت باشد به ویژه اگر بیماری مسبب مرگ باشد به همین دلیل برخی افراد از جدیدترین فناوری ها برای غلبه بر مرگ کمک می گیرند.

پدر یک دختر 14 ساله انگلیسی که در اثر سرطان در حال مرگ بود هرگز حاضر به خداحافظی با دختر خود نشد و پس از طی مراحل سخت و قانونی موفق شد بدن نیمه جان دخترش را به شرکتی آمریکایی واقع در میشیگان به نام syronics بسپارد که آنها بدن اون را برای قرن ها به حالت منجمد نگه می دارند تا علم پزشکی در آینده بتواند راهی برای نجات او پیدا کند.

در این شرکت تحت شرایط بسیار ویژه و خاصی خون بدن بیمار تخلیه می شود و به جای آن نیتروژن مایع قرار می گیرد. بدن بیمار در درجه حرارت بسیار پایینی قرار می گیرد تا اعضای بدن او تجزیه نشوند و در واقع بیمار به نوعی خواب مصنوعی فرو می رود.

علاوه براین دختر 5 فرد استرالیایی نیز یه تازگی در این شرایط نگهداری می شوند و منجمد شده اند.

این دختر در مرکز نگهدار ی به نام بیمار شماره 143 شناخته می شود. این دختر جوانترین فرد از بین 145 نفری است که در این موسسه به صورت منجمد در مای منفی 196 درجه سانتیگراد نگهداری می شوند.

owj seda

علاوه بر انسان ها در این مرکز چندین حیوان نیز نگهداری می شوند که صاحبان آنها امیدوار هستند بتوانند روزی دوباره حیوان خانگی خود را زنده ببینند، از جمله یک همستر، یک گربه و حتی یک تمساح در این مخازن پر از نیتروژن نگهداری می شوند.

پدر این دختر به عنوان آخرین درخواست دخترش مراحل قانونی سپردن او به مرکز نگهداری از این نوع افراد را انجام داده است.

در این مرکز هر روز دمای محفظه نیتروژن کنترل می شود تا وضعیت بیماران در حالت مطلوب قرار داشته باشد.

این شرکت به خانواده افرادی که در محفظه ها قرار دارند تعهد نامه ای داده است که تا 200 سال از بیماران نگهداری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است