منتظر مدل کوچک شده کنسول نینتندو سوییچ باشید!

منتظر مدل کوچک شده کنسول نینتندو سوییچ باشید!

در حالی که خبر عرضه مدل کوچک شده کنسول نینتندو سوییچ کم کم از ذهن بازیکنان به فراموشی سپرده می‌شد، اما وب‌سایت Nikkei بار دیگر به این شایعه‌ها دامن زده است. با وجود اینکه فروش...

در حالی که خبر عرضه مدل کوچک شده کنسول نینتندو سوییچ کم کم از ذهن بازیکنان به فراموشی سپرده می‌شد، اما وب‌سایت Nikkei بار دیگر به این شایعه‌ها دامن زده است. با وجود اینکه فروش نینتندو سوییچ از مرز 32.27 میلیون دستگاه عبور کرده و این کنسول موفقیت‌های زیادی را در کارنامه نینتندو به ثبت رسانده است، اما به نظر می‌رسد که این شرکت همچنان به دنبال بهبود وضعیت کنسول هیبریدی خود است و از طرق‌های مختلف، سعی در افزایش فروش این دستگاه دارد. موضوعی که می‌تواند در نهایت منجر به طراحی و ساخت مدل کوچک شده این کنسول شود. تولید و عرضه مدل کوچک شده یا به اصطلاح اسلیم کنسول‌های بازی موضوعی است که برای اولین بار در نسل هفتم شاهد آن بودیم. سپس، دو کنسول نسل هشتم ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 نیز با پیروی از این قانون، جای خود را با مدل‌های کوچک‌تر شده عوض کردند. در این میان، کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ از زمان عرضه تا به امروز، دست‌خوش تغییراتی از حیث ظاهر و سخت افزار نشده و با توجه به روند رو به رشد و تحسین آمیز این دستگاه، اواسط مهر ماه امسال بود که مشهور «وال استریت ژورنال» از ساخت و عرضه مدل کوچک شده آن خبر داد. با انتشار این خبر، حدس و گمانه‌زنی‌های زیادی در همین راستا به وجود آمد که شرکت ژاپنی نینتندو در برابر این گزارش‌ها سکوت کرد و واکنشی از خود نشان نداد. حال، نزدیک به سه ماه از انتشار شایعه مذکور می‌گذرد و این بار وب‌سایت Nikkei با ارائه گزارش جدید خود به عرضه مدل کوچک شده نینتندو سوییچ در سال جاری میلادی اشاره و آن را یک دستگاه قابل حمل توصیف می‌کند. به بیان دقیق‌تر، بر اساس گزارش اخیر وب‌سایت ژاپنی Nikkei، ظاهرا شرکت نینتندو در نظر دارد که مدل کوچک‌تر و صدالبته ارزان‌تر کنسول نینتندو سوییچ را در طول سال جاری مالی خود روانه بازار کند. از این رو، گفتنی است که سال مالی نینتندو از ابتدای ماه آوریل آغاز شده و در آخرین روز ماه مارس سال میلادی 2020 به پایان می‌رسد. این ژاپنی متاسفانه اطلاعات و جزئیات بیشتری از ویژگی‌های مدل کوچک شده کنسول نینتندو سوییچ به اشتراک نگذاشته و این در حالی است که پیش‌تر، وال استریت ژورنال در ادعای خود به ابعاد کوچک‌تر، صفحه نمایش با کیفیت‌تر و مصرف برق کمتر مدل جدید این دستگاه اشاره کرده است.

در صورت صحت این ادعا‌ها، ذکر این نکته مهم است که عرضه مدل ارزان قیمت کنسول بازی توسط نینتندو موضوع جدیدی نیست و این شرکت در گذشته مدل ارزان‌تر و کوچک‌تر 3DS را تحت عنوان 2DS به دست بازیکنان و علاقه‌مندان رسانده است. از آنجا که قیمت سوییچ در حال حاضر با قیمت کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 برابری می‌کند، بدیهی است که بخش عمده‌ای از بازیکنان تمایلی به پرداخت مبلغ 300 دلار و تهیه سوییچ ندارند. بدین ترتیب، انتظار می‌رود که با عرضه مدل ارزان این دستگاه، شاهد افزایش تعداد کاربران و جامعه آن باشیم. در هر صورت، فراموش نکنید که شرکت نینتندو هنوز هیچ واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده و بدین خاطر، نمی‌توان با قاطعیت در خصوص عرضه مدل ارزان قیمت سوییچ در آینده دور و نزدیک صحبت کرد. حال، دیدگاه شما در رابطه با عرضه مدل ارزان قیمت و کوچک شده کنسول نینتندو سوییچ در سال جاری میلادی چیست؟ به نظر شما، آیا این اقدام می‌تواند در روند فروش این دستگاه تاثیر به سزایی بگذارد؟ دیدگاه‌ها و نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است