مراقب شماره سریال گوشی خود باشید

مراقب شماره سریال گوشی خود باشید

کاربران تلفن همراه باید در حفظ شماره سریال گوشی خود دقت کرده و از نصب نرم افزارهای ناشناخته که قادر به تغییر مشخصات موبایل است، خود‌‌داری کنند. برای فعال سازی یک تلفن همراه جدید در طرح رجیستری کاربر باید از طریق شماره گیری #7777* (سامانه همتا) عمل کنید. در این سامانه شماره سریال تلفن همراه، شماره سیم کارت و کد فعال سازی 6 رقمی که روی کارت گارانتی درج شده (حتما این شماره را از فروشنده دریافت کنید) از شما دریافت می‌شود و در آخر گوشی با سریال یکتا، با یک سیم کارت منطبق و فعال می شود.

همچنین شما می توانید از طریق ارسال شناسه IMEI تلفن همراه خود به شماره 7777 از ثبت شدن گوشی خود در سامانه همتا مطلع شوید.
در طرح رجیستری موبایل، شناسه IMEI گوشی وارداتی در لحظه ورود به کشور ثبت شده و به آن کد فعال سازی 6 رقمی اختصاص داده می‌شود و در هنگام خرید تلفن همراه این کد فعالسازی اختصاصی به خریدار داده می‌شود؛ خریدار نیز می‌بایست از طریق سامانه همتا اقدام به ثبت تلفن همراه خود کند.

هشدار پلیس :

پیامک های مربوط به فعال شدن تلفن همراه در سامانه همتا حتما با نام HAMTA برای شما ارسال می شود و هر سر شماره دیگری به غیر از این، جعلی است.

با توجه به اجرای طرح رجیستری موبایل بر مبنای شماره سریال تلفن همراه، مشترکان باید در محافظت از کد IMEI گوشی دقت کنند. برای تعمیرات تلفن همراه از افراد مطمئن کمک بگیرید و حتما از عدم تغییر شماره سریال گوشی بعد از تعمیرات اطمینان پیدا کنید.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.