لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟


لیپوماتیک یکی از جدیدترین، پیشرفته ترین و ایمن ترین روش های لیپوساکشن در کره ی جنوبی است و همچنین می توان یک روش جدید و نوین برشمرد که هدف اصلی آن کاهش سایز در افراد است و به همین دلیل به این روش، پیکر تراشی نیز گفته می شود.

با روش لیپوماتیک اندام زیبا داشته باشید

یکی از خواسته های همه ی انسانها در هر زمان و دوره ای، داشتن اندامی زیبا است و بر اساس تحقیقات صورت گرفته، اراده ی شما برای رسیدن به اندام دلخواهتان، تنها بخشی از این فرآیند را شامل می شود و عوامل دیگری مانند ژنتیک، هورمون ها و …. نیز بر آن تاثیر گذار است.
اگر شما هم اضافه وزن دارید و به دنبال راه حل هستید، حتما در طی این مسیر با کلماتی مانند لیپوساکشن، لیپولیز، و یا روش لیپوماتیک آشنا شده اید. هدف اصلی همه ی روش های تناسب اندام، تخلیه ی توده های چربی از نواحی مختلف بدن است.

تفاوت روش لیپوساکشن با روش لیپوماتیک

از بین روش های نام برده برای کاهش سایز، روش لیپوماتیک را می توان یک روش جدید و نوین بر شمرد که تمرکز آن بر روی کاهش سایز فرد است. تفاوت اصلی و عمده روش لیپوماتیک در نحوه ی خارج کردن توده های اضافی چربی از اندام های بدن است که در این روش برخلاف سایر روش ها که از اشعه و یا حرارت استفاده می شود، تخلیه چربی به وسیله ی حرکات لرزشی کانولا صورت می گیرد.

انجام روش لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک به وسیله ی دستگاهی که مخصوص این کار است و توسط FDA آمریکا تایید شده، انجام می شود. امروزه دستگاه لیپوماتیک در بیشتر از 50 کشور در دنیا استفاده می شود. این دستگاه با روشی کاملا ایمن و بی خطر، موثر و بسیار دقیق، بافت های چربی را از قسمت های مختلف بدن مانند باسن، ران ها، شکم و پهلو ها، به صورت یکنواخت و کاملا طبیعی، خارج می کند. شما می توانید با استفاده از این روش تغییرات قابل ملاحظه ای را در جلسه ی اول در اندام خود ببینید به همین دلیل به این روش پیکر تراشی نیز گفته می شود.

روش لیپوماتیک – لیپوساکشن بدون درد:

روش لیپوماتیک که با عنوان لیپوساکشن اینفراسونیک شناخته می شود، دستگاهی است که سازمان FDA  آمریکا (سازمان غذا و دارو) آن را تایید کرده و همچنین اثر بخشی و اطمینان آن ثابت شده و با استفاده از آن می توان توده های چربی را از همه ی قسمت های بدن به طور ایمن و دقیق خارج کرد.
اساس روش لیپوماتیک به این صورت است که سلول های چربی در ابتدای فرآیند شکسته شده و یا توسط حرکات ارتعاشی کانول به صورت امولسیون در می آیند و سپس به آرامی این امولسیون چربی از بدن آسپیره می شود.
برتری روش لیپوماتیک نسبت به روش لیپوساکشن در این است که مشکل ایمنی در لیپوساکشن سنتی برطرف شده و همچنین سیستم امنیتی فعال آن از بافت های مختلف بدن مانند اعصاب، رگ های خونی و عضلات در مقابل فرآیند لیپوساکشن محافظت می کند.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن که به آن لیپوپلاستی نیز گفته می شود، چربی های اضافی را از قسمت های مختلف بدن خارج کرده و باعث متناسب شدن اندام می شود. از این روش می توان تقریبا در همه جای بدن مانند شکم، باسن، کفل، پشت، ران ها، زانو، ساق و مچ پا و بازوها استفاده کرد. ممکن است بعضی از رسوبات موضعی چربی توسط رژیم های غذایی و ورزش از بین نروند و لیپوساکشن تنها راه خلاص شدن از این چربی ها باشد.
در این روش چربی های اضافه بدن با روش لیپوساکشن از بدن خارج شده و طی فرآیندهایی فرآوری می شوند و به قسمت هایی از بدن که کمبود چربی دارد، انتقال می شود. روش لیپوساکشن غالبا به کاهش وزن ارتباط ندارد، بلکه مربوط به تغییر شکل و فرم دادن بدن است. البته زمانیکه که مقدار زیادی از چربی های بدن تخلیه شود، وزن بدن نیز کاهش می یابد. برای هرچه بهتر شدن نتیجه لیپوساکشن، لازم است که بعد از انجام آن برای کنترل وزن و پرهیز از اضافه وزن مجدد، رژیم های غذایی و ورزش کردن را ادامه دهید.

مزایای روش لیپوماتیک چیست؟

  • سیستم امنیتی فعال در این روش باعث می شود که دستگاه زمانیکه به بافت های بدون چربی می رسد، متوقف شود.
  • کاهش خطرات احتمالی مانند کاهش کبودی ها و تورم
  • جلوه بهتر پوست (جمع شدن بهتر پوست و بهتر به نظر رسیدن آن)
  • کار آسانتر همراه با خستگی کمتر برای انجام جراحی پلاستیک به این معنی است که آن روش برای بیمار دقیق تر و آسان تر است.
  • کوتاه بودن زمان عمل
  • کاهش درد
  • بهبودی سریعتر

روش لیپوماتیک (لیپوساکشن با استفاده از برق):

در روش لیپوماتیک با استفاده از کانول هوای فشرده که شبیه به مته های دستی مخصوص سوراخ کننده سنگ است، بافت های چربی به بیرون کشیده می شوند. این روش نوعی لیپوساکشن تسریع شده است که با یک موتور پنوماتیک که توسط هوای فشرده شروع به کار می کند و جنبش های سه گانه ای شامل نوسان، چرخش و ارتعاش را به کانول می دهد، که توسط این جنبش یک مسیر مارپیچ ایجاد شده و باعث تبدیل شدن بافت چربی به امولسیون می شود. این امولسیون ایجاد شده سبب می شود که بافت های چربی بدون اینکه سایر بافت های بدن مانند عضلات، عروق خونی و اعصاب دچار مشکل شود، به راحتی از بدن خارج شود.
از مزایای روش لیپوماتیک کاهش دوره ی بهبودی بعد از انجام عمل و همچنین دسترسی به نواحی سخت و دشوار و افزایش دقت در قسمت های دارای فیبروز بالا است. از دیگر مزایای این روش نسبت به لیپوساکشن دستی سنتی، لیپوساکشن با التراسونیک، لیپوساکشن با لیزر، این است که در این روش خطر ابتلا به سوختگی پوست وجود ندارد.
روش لیپوماتیک جمع شدگی بیشتری به پوست می دهد و نتایج آن در قسمت هایی که دارای فیبروتیک است بسیار مطلوب است و تخلیه چربی را بدون آسیب رساندن به بافت های دیگر بدن انجام می دهد.
آدرس : تهران، سعادت آباد، میدان کاج، ابتدای سرو شرقی، جنب بانک ملی، ساختمان پزشکان کاج 
تلفن: 02126765331
آدرس سایت
آدرس اینستاگرام

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.