قاب های موبایل جدید از سقوط موبایلتان جلوگیری میکنند !

قاب های موبایل جدید از سقوط موبایلتان جلوگیری میکنند !

بدون شک گوشی هوشمند شما بارها از دست‌تان افتاده است. اگر همین روند ادامه پیدا کند، احتمالا عوض کردن گوشی به موضوعی غیرممکن تبدیل می‌شود، در نتیجه از این پس باید به افتادن گوشی از دست‌تان به عنوان یک کابوس نگاه کنید. اینکه گوشی‌های امروزی همگی بدنه‌ای شیشه‌ای دارند هم احتمال نابود شدن گوشی به خاطر افتادن را بسیار بالا برده است. اگر کمی بیشتر از حد معمول برای خرید گوشی هوشمند خود هزینه کرده باشید، احتمالا در راستای محافظت از آن سراغ خرید یک قابهم رفته‌اید.

قدم بعدی برای سازنده‌ی این قاب، تولید انبوه و فروش آن است.

قاب‌ها نمی‌توانند تمام و کمال از گوشی شما محافظت کنند و شاید بخشی از ضربه را بگیرند، ولی اگر گوشی از فاصله‌ی نسبتا زیادی افتاده باشد، احتمال سالم ماندنش بسیار کم است.

این جاست که یک قاب جدید ساخته شده می‌تواند حسابی به کارتان بیاید. «فیلیپ فرنتزل» (Philip Frenzel) مهندسی آلمانی است که یک قاب محافظ جالب برای گوشی‌های هوشمند ساخته است. قاب ساخته شده زمانی که تشخیص بدهد گوشی در حال افتادن است، از چهار جهت خود پاهایی عنبکوت مانند در می‌آورد.

پاهایی که از قاب بیرون می‌زنند نه تنها ضربه‌ی وارد شده از سقوط را از بین می‌برند، بلکه امکان برخورد گوشی به سطوح سخت را هم پایین می‌آورند.

فیلیپ فرنتزل با طراحی این قاب توانسته است جایزه‌ی ۲۰۱۸ «جامعه‌ی مکاترونیک آلمان» را دریافت کند. این دانشجوی مهندسی آلمانی می‌گوید که ایده‌ی ساخت چنین قابی از مشکلات زمین خوردن گوشی خودش شروع شد. آیفون او روزی از جیب لباسش به بیرون می‌افتد و صفحه نمایش آن خراب می‌شود. فرتزل می‌گوید که حتی پس از تعمیر صفحه‌ی نمایش، گوشی هیچ وقت مثل روز اول کار نکرد. نهایتا این مهندس آلمانی تصمیم گرفت تا یک قاب بسازد تا برخلاف بسیاری از قاب‌های بسیار، به خوبی از گوشی در مقابل افتادن محافظت کند.

پس از چند آزمایش، فرنتزل توانسته در یک قاب سنسورهایی تشخیص دهد که افتادن یک گوشی را تشخیص می‌دهند و در چنین مواقعی، پاهایی که با فنرهای فلزی درون قاب گرفته‌اند را باز می‌کند.

قاب ساخته شده ADcase نام گرفته است. قدم بعدی برای سازنده‌ی این قاب، تولید انبوه و فروش آن است. فیلیپ فرنتزل می‌خواهد با استفاده از سرویس کیک‌استارتر قاب خود را بفروشد و در عین حال، بودجه‌ی تولید انبوه آن را تامین کند.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.