قابلیت downvote در فیس بوک چگونه عمل میکند

قابلیت downvote در فیس بوک چگونه عمل میکند

فیسبوک را بیشتر با واژه لایک کردن می‌شناسیم. در واقع این شبکه اجتماعی کاربران را با مفهوم لایک کردن پست‌ها آشنا کرد.

البته در آن زمان خیلی‌ها می‌گفتند که یک دکمه دیس‌لایک هم باید به این شبکه اجتماعی اضافه شود تا کاربران اگر با پستی مواجه شدند که آن را دوست نداشتند، دکمه دیس‌لایک را بزنند.

البته فیسبوک به جای استفاده از دکمه دیس‌لایک یکسری ایموجی به پست‌ها اضافه کرد که کاربران با انتخاب آن‌ها می‌توانستند واکنش‌شان را نسبت به یک پشت نشان دهند. حالا در گزارش‌های جدید به این موضوع اشاره شده که شرکت فیسبوک قصد دارد یک ویژگی جدید به اسم downvote را در قسمت نظرات اضافه کند. سخنگوی فیسبوک به این موضوع اشاره کرد که این شبکه اجتماعی قصد ندارد دکمه دیس‌لایک را اضافه کند و به دنبال راهی است که بتواند با در نظر گرفتن بازخورد کاربران ویژگی‌های جدیدی را پیش روی کاربران قرار دهد. به همین دلیل ویژگی downvote فعلا در اختیار تعدادی کمی از کاربران قرار گرفته است.

دکمه downvote زیر تمام کامنت‌ها نشان داده می‌شود و کاربران می‌توانند علاقه‌ خودشان به نظر افراد را نشان دهند. افرادی که از یک کامنت خوش‌شان می‌آید می‌توانند از دکمه لایک استفاده کنند و اگر از کامنتی ناراضی بودند می‌توانند از دکمه downvote استفاده کنند.

در آزمایشات بر روی تعداد کمی از کاربران که از نسخه اندروید فیس بوک استفاده میکنند گزینه Downvote کنار گزینه های Like و Reply زیر پست قرار می گیرد ،که دسترسی کاربران به آن آسانتر باشد .این ایده باعث میشود که کاربران بتوانند ناراحتی خود را از یک پست ثبت کنند بدون اینکه لازم باشد در مورد آن به فیس بوک اطلاع  رسانی کنند.

همچنین دکمه Downvote به یک Emoji چهره خشمگین تشبیه شده است که عواقبی را برای ان پست دارد .

کاربر پس از کلیک کردن روی دکمه Downvote ، دیگر نمیتوانند نظر خود را در مورد ان پست مطرح کنند و اما کاربر با این کارخود به فیس بوک نشان میدهد که آیا این پست توهین آمیز بوده است یا نه؟ و آیا این پست ،پستی است که مردم را گمراه میکند یا نه.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.