فیلتر شکن داخلی تلگرام چیست و چگونه عمل میکند ؟ پاسخ پاول دورف به فیلترشدن تلگرام در روسیه

فیلتر شکن داخلی تلگرام چیست و چگونه عمل میکند ؟ پاسخ پاول دورف به فیلترشدن تلگرام در روسیه

پاسخ دورف به فیلترینگ تلگرام توسط روسیه، دور زدن فیلتر است. دورف به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد که فیلترینگ را دور خواهد زد!

دادگاه مسکو حکم مسدودسازی تلگرام را در روسیه صادر کرد. دولت روسیه از تلگرام خواسته بود تا کلیدهای رمزنگاری این اپلیکیشن را در اختیار آنها قرار دهد اما تلگرام از این عمل خودداری نمود. این اپلیکیشن تا زمانی که کلیدهای رمزنگاری را به سرویس امنیت فدرال روسیه تحویل ندهد مسدود خواهد ماند.

دورف به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام نمود که این کمپانی فیلترینگ را دور خواهد زد.

هم اکنون دروف اظهار میکند که تلگرام از وی‌پی‌ان و فیلترشکن داخل اپ استفاده می‌کند و کاربر نیازی به استفاده از فیلترشکن ندارد.

هم‌اکنون در آخرین نسخه این اپ این امکان فراهم شده است

دورف اعلام نمود
حریم خصوصی فروشی نیست و حقوق بشر نباید به خاطر ترس یا طمع به خطر بیافتد!

  • تلگرام از روش های داخلی دور زدن فیلترینگ استفاده خواهد کرد که نیازی به اقدامات کاربران ندارند، با این وجود دسترسی 100درصد از تمامی سرویس‌ها بدون VPN تضمین نخواهد شد.
  • در ساعات اولیه اجرای فیلترینگ، این سرویس ها می تواند بیش از حد و کند شود.
  • صرف نظر از وجود فیلترینگ، تلگرام توانایی ارسال پیام ها را به طور مرکزی حفظ خواهد کرد.

پاسخ دورف به فیلترینگ تلگرام در روسیه
دورف در واکنش به این اقدام اعلام نمود که قدرتی که دولت های محلی بر سر شرکت های فناوری اطلاعات دارند بر پایه پول است. یک دولت در هر زمانی می تواند با تهدید به مسدودسازی جریان های درآمد از بازارهایش سهام آن شرکت ها را نابود کند و به همین وسیله آن ها را وادار به انجام کارهایی کند که نمی خواهند. (مانند انتقال سرورهای آی کلاد اپل به چین در سال گذشته)

تمام افتخار تلگرام این است که به جریان های درآمد یا فروش تبلیغات اهمیتی نمی دهد و تاکید نمود که حریم خصوصی فروشی نیست و نباید به واسطه ی هراس یا طمع، حقوق بشر را قربانی کرد.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.