فیلترشکن ها اطلاعات شما را فاش می کنند

فیلترشکن ها اطلاعات شما را فاش می کنند

حتما شما هم همیشه بهترین فیلترشکن را انتخاب می کنید، اما گروهی از محققان امنیتی اعلام کرده‌اند که تعدادی از فیلترشکن ها اطلاعات کاربران را فاش می کنند! همیشه یکی از مطمئن‌ترین راه ها که...

حتما شما هم همیشه بهترین فیلترشکن را انتخاب می کنید، اما گروهی از محققان امنیتی اعلام کرده‌اند که تعدادی از فیلترشکن ها اطلاعات کاربران را فاش می کنند!

همیشه یکی از مطمئن‌ترین راه ها که کاربران از آنها برای دور زدن فیلترینگ و مسدودسازی برخی وب سایت ها و اپلیکیشن ها در جهان استفاده می کنند، فیلترشکن یاVPN است. براساس نتایج محققان، سه فیلترشکن یا VPN معروف وجود دارند که با وجود اینکه از بهترین فیلترشکن ها محسوب می شوند اما باز هم اطلاعات کاربران و موقعیت آنها را در صورت لزوم، افشا می‌کنند.

در فروشگاه های مختلف اینترنتی و آنلاین مانند پلی استور گوگل و اپ استور اپل، فیلترشکن های مختلفی وجود دارند که به کاربران اجازه می‌دهند تا بدون اینکه مشخص شود از چه کشوری به اینترنت وصل می شوند، به وب سایت، اپلیکیشن و پیام رسان مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

بعضی از کشورها مانند چین قوانین سختگیرانه ای برای شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن‌های مختلف وضع کرده اند و بسیاری از اپلیکیشن های معروف جهانی در این کشور مسدود و فیلتر هستند. اما این بدان معنا نیست که کسی در چین به آنها دسترسی ندارد چرا که فیلترشکن و VPN هایی توسعه و ارائه داده شده است که امکان وب گردی ناشناس را به کاربران این گونه کشورها ارائه می‌دهد.

افشای اطلاعات کاربران حتی با استفاده از بهترین  فیلترشکن نگرانی‌های جدیدی در مورد استفاده از فیلترشکن ها ایجاد شده است. بعضی از فیلترشکن ها با داشتن ضعف امنیتی باعث افشای اطلاعات محرمانه کاربران می شوند. محققان و پژوهشگران موسسه امنیتی VPN Mentor اعلام کرده‌اند که سه فیلتر شکن و وی پی ان معروف در جهان وجود دارند که با وجود اینکه بهترین فیلترشکن محسوب می شوند اما دارای ضعف های امنیتی هستند. این فیلترشکن ها اطلاعات کاربران از جمله مکان و موقعیت جغرافیایی اتصال به اینترنت، اطلاعات ذخیره شده در دستگاه الکترونیکی و نتایج جستجوهای آنها را قابل دسترس می کنند. این مسئله می تواند مشکلاتی را باعث شود زیرا کاربران با استفاده از آنها با خیال راحت وب گردی می کنند و بر این باورند که قابل ردیابی نیستند.

کدام فیلترشکن ها اطلاعات کاربران را فاش می کنند؟ پائولوس ییبلو که یکی از محققان امنیتی و هکرهای سفید فعال در شرکت  VPN Mentor است در مورد بهترین فیلترشکن هایی که اطلاعات کاربران را فاش می کنند اعلام کرد که سه فیلترشکن و VPN شناسایی شده اند که امن نیستند و با پلیس همکاری می کنند. اسامی این سه فیلترشکن به شرح زیر است:

PureVPN ZenMate HotSpot Shield

با آزمایش‌های مختلفی که این محققان بر روی فیلترشکن های متعدد انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که این فیلترشکن ها با وجود اینکه از جمله بهترین فیلترشکن ها هستند اما اطلاعات و IP آدرس‌های کاربران خود را افشا می کنند. به گفته آنها وضعیت امنیتی ZenMate تقریبا بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است