فلشی که 1 ترابایت ظرفیت دارد!

فلشی که 1 ترابایت ظرفیت دارد!

هر ساله در نمایشگاه CES شاهد معرفی مجموعه گسترده‎ای از لپ‌تاپ‌ها، تلویزیون‌ها و سایر گجت‌های جدید هستیم اما در کنار معرفی این تکنولوژی‌های جدید بعضی از تولیدکننده‌ها تلاش می‌کنند فضای...

هر ساله در نمایشگاه CES شاهد معرفی مجموعه گسترده‎ای از لپ‌تاپ‌ها، تلویزیون‌ها و سایر گجت‌های جدید هستیم اما در کنار معرفی این تکنولوژی‌های جدید بعضی از تولیدکننده‌ها تلاش می‌کنند فضای ذخیره‌سازی بیشتری را در حجم کوچکتری جا دهند. امسال هم شرکت سان‌دیسک در این زمینه فعال بوده و موفق شده نمونه‌ای نمایش دهد که احتمالا کوچکترین درایو فلش USB-C یک ترابایتی است.

البته این بیشترین فضای ذخیره‌سازی که در یک فلش به کار رفته باشد نیست؛ سال گذشته شرکت کینگستون فلشی با حجم ۲ ترابایت عرضه کرد اما نکته این فلش یک ترابایتی جدید کوچک بودن آن است. در واقع این محصول از نظر حجم قابل استفاده در کنار اندازه نمونه کاملا متفاوتی است. در عین حال این مدل از پورت USB-C هم بهره می‌برد.

در حال حاضر این درایو فلش هنوز یک نمونه‌اولیه است؛ گرچه این نمونه اولیه کاملا قابل استفاده است اما اطلاعاتی درباره قیمت و تاریخ احتمالی عرضه آن در اختیار نداریم. با این وجود بعضی از تحلیلگران حدس می‌زنند باید منتظر قیمتی در حدود ۳۵۰ دلار باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است