فراموش كردن پسورد اپل ای دی | نحوه بازیابی پسورد اپل ایدی

فراموش كردن پسورد اپل ای دی | نحوه بازیابی پسورد اپل ایدی

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که برای کاربران مختلف اپل رخ می دهد این است که رمز عبور خود را فراموش کنند. اما آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟ فراموش کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) یکی دیگر از...

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که برای کاربران مختلف اپل رخ می دهد این است که رمز عبور خود را فراموش کنند. اما آیا راهی برای حل این مشکل وجود دارد؟ فراموش کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) یکی دیگر از موضوعاتی است که کاربران در رابطه با آن سوالاتی زیادی مطرح می‌کنند. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) بپردازیم.

در صورت فراموش کردن اپل آیدی خود چه کنیم؟ (استفاده از کامپیوتر)

اگر بنا به هر دلیلی اپل آیدی خود را فراموش کردید به راحتی می‌توانید مجددا آن را در دسترس داشته باشید. در این راستا دو روش مختلف وجود دارد که در ادامه به شرح هر دو روش می‌پردازیم. در روش اول از یک کامپیوتر به منظور دسترسی مجدد به اپل آیدی استفاده می‌شود و در روش دوم مستقیما از آیفون یا آیپد خود بدین منظور اقدام می‌نماییم.

ابتدا کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود را روشن کرده و مرورگر آن را اجرا کنید. حال وارد سایت appleid.apple.com شوید.

owj seda

در صفحه پیش رو، گزینه‌ای با عنوان Find your Apple ID دیده می‌شود. بر روی این گزینه کلیک کنید.

owj seda

اطلاعات خود را در فیلدهای مورد نیاز وارد کنید. پس از وارد کردن تمام اطلاعات مورد نظر گزینه Next را انتخاب نمایید

owj seda

حال باید تاریخ تولد خود را تایید کنید. دقت کنید که این تاریخ باید به صورت میلادی وارد شود.

owj seda

حال به دو طریق می‌توانید فرآیند دریافت مشخصات اپل آیدی خود را تایید کنید. گزینه‌های ارائه شده در این بخش به شرح زیر هستند:

 • گزینه Email Authenticationبا انتخاب این گزینه و کلیک بر روی گزینه Next ایمیلی به آدرس ایمیل یا ایمیل‌های کنونی و همگام‌سازی شده با حسابتان ارسال می‌شود که حاوی یک لینک تایید است. با کلیک بر روی لینک مورد نظر هویت شما تایید خواهد شد.
 • گزینه Answer security questionsبا انتخاب این گزینه دو سوال امنیتی از شما پرسیده می‌شود که باید به آن‌ها پاسخ دهید. این دو سوال در هنگام ساختن اپل آیدی پرسیده شده بودند و شما قبلا به آن‌ها پاسخ داده‌اید. چنانچه پاسخ‌های کنونی شما با پاسخ‌های پیشین مطابقت داشته باشد، فرآیند تایید هویت شما تکمیل می‌شود.

owj seda

حال با صفحه‌ای شبیه به تصویر فوق مواجه می‌شوید. در این شرایط باید رمز عبور جدیدی را برای اپل آیدی خود تعریف کنید. این رمز عبور باید حداقل دارای 8 کاراکتر باشد. رمز عبور مورد نظرتان را در هر دو فیلد ارائه شده وارد نموده و سپس گزینه Next را انتخاب کنید.

ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) از طریق ایمیل

owj seda

گزینه دیگری که به منظور ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) ارائه شده، Get Email نام دارد. با انتخاب این گزینه یک ایمیل اختصاصی برای آدرس ایمیل اصلی اپل آیدی شما ارسال می‌شود. در این ایمیل یک لینک وجود دارد که با کلیک بر روی آن قادر به تغییر رمز عبور اپل آیدی خود خواهید بود. استفاده از این روش تنها در شرایطی امکانپذیر است که شما قادر به بررسی اینباکس ایمیل ثبت شده به عنوان اپل آیدی خود باشید.

ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) از طریق تایید هویت دو مرحله‌ای

گزینه سومی که به منظور ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) می‌توانید از آن استفاده کنید، تایید هویت دو مرحله‌ای یا Two-Factor Authentication را نام دارد. با استفاده از این گزینه می‌توانید رمز عبور اپل آیدی خود را از طریق یک دستگاه آی او اسی دیگر که قبلا به لیست دستگاه‌های قابل اعتماد اکانت شما اضافه شده، ریست کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد لینک iforgot.apple.com شوید.
 • شماره تماس قابل اعتماد خود را وارد کنید. یکی از دو گزینه موجود را انتخاب کنید. در این مثال گزینه Reset from another device انتخاب شده است. پس از انتخاب گزینه مد نظر بر روی Continue کلیک کنید.

owj seda

 • منتظر بمانید تا برای دستگاه انتخابی و مورد اعتمادتان نوتیفیکیشن یا اعلانی ارائه شود. سپس گزینه Allow را لمس کنید.
 • مراحل مورد نیاز بعدی را طی کنید تا رمز عبور اپل آیدی شما ریست شود.

دقت داشته باشید که با مراجعه به مسیر زیر در دستگاه‌هایی که به لیست دستگاه‌های قابل اعتماد اپل آیدی شما اضافه شده باشند هم می‌توانید نسبت به تغییر رمز عبور اقدام کنید:

 • وارد بخش تنظیمات یا همان Settings دستگاه شوید.
 • گزینه iCloud را انتخاب کنید.
 • اکانت خود را لمس کنید.
 • گزینه Password & Security را انتخاب کنید.
 • گزینه Change Password را لمس کنید.
 • حال رمز عبور جدید مورد نظرتان را وارد نمایید.

ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) از طریق تصدیق دو مرحله‌ای

گزینه دیگری که به منظور ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) خود می‌توانید از آن استفاده کنید، گزینه Two-Step Verification یا تصدیق دو مرحله‌ای است. دقت داشته باشید که شاید از نظر لغوی و معنای فارسی این گزینه با گزینه پیشین تفاوت چندان محسوسی نداشته باشد، اما نحوه عملکرد آن نسبت به وضعیت قبل (تایید هویت دو مرحله‌ای) متفاوت است. در این روش از رمز ریکاوری یا همان Recovery Key و یک دستگاه مورد اعتماد (دستگاهی قبلا در لیست دستگاه‌های مورد اعتماد اکانت ثبت شده باشد) به منظور ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) استفاده می‌شود. در روش تصدیق دو مرحله‌ای یا همان Two-Step Verification باید مراحل زیر طی شود:

 • رمز ریکاوری یا همان Recovery Key اپل آیدی خود را وارد کنید.
 • یکی از دستگاه‌های موجود در لیست دستگاه‌های قابل اعتماد اکانت خود را انتخاب کنید تا کد تصدیق و تایید برای دستگاه انتخاب شده ارسال شود.
 • حال کد تایید ارسالی را وارد کنید.
 • حال می‌توانید نسبت به تعیین پسورد جدید برای اپل آیدی خود اقدام کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش‌های موجود برای ریست کردن پسورد اپل آیدی (Apple ID) پرداختیم. استفاده از هر چهار روش نامبرده شده در این راستا می‌تواند بازده مناسبی را داشته باشد اما دقت کنید که انتخاب هر یک از آن‌ها باید با توجه به شرایط اپل آیدی و تنظیمات امنیتی آن انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است