علائم بروز آرتریت در زانو

علائم بروز آرتریت در زانودر مورد آرتریت در زانو چه اطلاعاتی دارید؟ 3 نوع مختلف از آرتریت وجود دارد که ممکن است در زانوها رخ دهد. رایج ترین نوع آن آرتروز یا استئوآتریت (OA) یک عارضه حاد شونده است که به آهستگی غضروف های مفصلی را در بر می گیرد. آرتروز بیشتر احتمال دارد که در میان سالی رخ دهد. روماتیسم مفصلی (RA) یک شرایط التهابی است که می تواند در هر سنی رخ دهد. در این مقاله از بخش بیماری های به بررسی آرتریت در زانو می پردازیم.

آرتریت در زانو چیست؟

آرتروز پس از سانحه یکی دیگر از انواع آن است که بر اثر یک آسیب به زانو گسترش می یابد و می تواند سال ها بعد از پارگی مینیسک پا، آسیب دیدگی رباط یا شکستگی زانو رخ دهد. ممکن است در آن واحد بیش از یکی از این انواع آرتریت در فرد وجود داشته باشد. بنابراین برای تشخیص نوع آرتریت خود و انتخاب درمان مناسب برای شرایط خاص تان باید به پزشک مراجعه کنید. آرتریت در زانو

علائم آرتریت در زانو

افزایش تدریجی درد:

درد آرتریت زانو می تواند ناگهانی شروع شود، اما در بیشتر مواقع به آهستگی گسترش می یابد. در ابتدا، ممکن است متوجه درد در صبح ها و یا بعد از مدتی غیرفعال بودن، شوید. زانوها ممکن است زمانی که از پله ها بالا می روید به حالت نشسته ایستاده اید، زانو زدید یا حتی وقتی که برای پیاده روی بیرون رفته اید، آسیب ببینند. همچنین ممکن است وقتی به سادگی نشسته اید احساس درد کنید. بعضی از افرادی که آرتریت دارند بیان می کنند که آب و هوای مرطوب یا سایر تغییرات در آب و هوا می تواند باعث ایجاد درد در زانوهای آنها شود. زانو دردی که شما را از خواب بیدار می کند می تواند نشانه ای از OA یا آرتروز باشد.

تورم یا حساسیت:

آرتریت در زانو ممکن است باعث التهابات متناوب شود که می تواند ناشی از شکل گیری زائده های استخوانی (خار استخوان) یا مایعات اضافی در آن باشد. این تورم ها شاید بعد از یک دوره طولانی غیر فعال بودن دیده شود مثل وقت هایی که صبح از خواب بیدار می شوید. پوست زانو ممکن است قرمز به نظر برسد و زمانی که آن را لمس می کنید گرم باشد. در طول زمان ممکن است، التهابات مزمن زانو را تجربه کنید که با داروهای مسکن کم عارضه یا داروهای ضد التهاب بهتر نمی شود.

آرتریت در زانو  و انقباض یا قفل شدن:

در طول زمان ممکن است ماهیچه های زانو ضعیف شده و کل ساختار مفاصل ناپایدار شود. به طور کلی ضعف در زانوها می تواند باعث انقباض آنها شود. مفاصل همچنین می تواند به هم چسبیده یا قفل شدن زانو رخ دهد که در این حالت نمی توانید آن را خم یا راست کنید. ممکن است متوجه شوید که این علائم می آیند و می روند. آرتریت در زانو  و انقباض یا قفل شدن

صدای ترق یا شکستگی زانو:

ممکن است همانطور که زانو حرکت می کند این ترق ها را احساس کنید. ممکن است حتی صدای این شکستن یا ترکیدگی را از زانوهایتان بشنوید. این علائم زمانی پیش می آیند که بعضی از غضروف ها صافی خود را که با حرکات ریز به آن کمک می کند، از دست می دهد. اگر در زانو آرتریت داشته باشید صدا دادن زانوها و به زحمت حرکت کردن آن نتیجه به هم کشیده شدن مفصل هایی که سطحشان خشن شده ها و یا کشیده شدن برخار استخوان است.

محدوده ناچیز حرکت:

آرتریت می تواند به طور فزاینده ای برای آسان حرکت کردن مفاصل زانو چالش ایجاد کند به طوری که انجام حرکات آسان قبلی دشوار یا غیر ممکن خواهد شد و این احتمال بیشتر وجود دارد، زمانی که می خواهید دامنه حرکات را وسیع تر کنید مثل وقتی که از پله ها بالا می روید یا در یک فعالیت ورزشی مشارکت می کنید، متوجه آن شوید. آرتروز به آهستگی مفاصل را از بین می برد. همانطور که آرتروز پیشرفت می کند، برای مفاصل سخت تر می شود که کارهای نرمال خود را انجام دهد و انجام وظایف روزانه می تواند سخت تر و سخت تر شود. در طول زمان، ممکن است فرد در راه رفتن بدون عصا و واکر مشکل پیدا کند.

آرتریت در زانو در اثر آسیب فاصله مفاصل:

اشعه X زانو یک وسیله عالی برای تشخیص است چراکه به صورت واضح آسیب های وارد شده به فاصله مفاصل را که باعث ایجاد صدا و کاهش محدوده حرکت زانو شده است، نشان می دهد. فضایی که به صورت نرمال توسط غضروف ها اشغال شده است ، فرسوده شده و در معرض استخوان قرار می گیرد. خار استخوان بر روی لبه های مفاصل ایجاد می شود که منعکس کننده تلاش های بدن برای خودسازی آنهاست.

انحطاط زانو:

همانطور که آرتریت پیشرفت می کند، فرد ممکن است متوجه تغییر در ظاهر زانو شود. آرتریت می تواند همانطور که ماهیچه های زانو تقلیل یافته و ضعیف می شوند، باعث شود ظاهر آن نیز چروک و ورم کرده به نظر بیاید. زانوها می توانند به سمت هم مایل شده و یا به خارج خم شوند. ناهای زانو از به سختی قابل تشخیص بودن تا بسیار شدید و ناتوان کننده متفاوت است.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.