عرضه یک اپلیکیشن با هدف نظارت و کنترل زخم‌ها

عرضه یک اپلیکیشن با هدف نظارت و کنترل زخم‌ها

یک اپلیکیشن آزمایشی موسوم به “WoundCare” با نظارت و کنترل زخم‌ها می‌تواند از وخیم شدن آنها و کشیدن کار بیماران به بیمارستان جلوگیری کند. طبق مطالعات اخیر محققان دانشگاه...

یک اپلیکیشن آزمایشی موسوم به “WoundCare” با نظارت و کنترل زخم‌ها می‌تواند از وخیم شدن آنها و کشیدن کار بیماران به بیمارستان جلوگیری کند.

طبق مطالعات اخیر محققان دانشگاه “ویسکانسین-مدیسون”، عفونت محل جراحی”(SSIs) علت اصلی مراجعه بیمارستانی پس از عمل است.

دانشمندان دانشگاه “ویسکانسین-مدیسون”، با امید جلوگیری از بروز این عفونت‌ها و در نتیجه کاهش مراجعات بیمارستانی، یک برنامه آزمایشی را موسوم به “WoundCare” توسعه داده‌اند.

در یک آزمایش از برنامه، 40 بیمار جراحی عروقی به طور منظم عکس‌های زخم خود را به یک سرور آپلود کردند و همچنین به چند سؤال در برنامه در ارتباط با هرگونه علایم عفونت که ممکن است در حال تجربه آن باشند، پاسخ دادند.

به آنها دستور داده شد تا به مدت دو هفته هر روز این کار را انجام دهند.

پرستاران هر نمونه را به طور متوسط 9.7 ساعت بررسی کردند. در طول دوره مطالعه، هفت عارضه زخم را شناسایی کردند و یک نتیجه منفی اشتباه یافت شد.

در حالی که بیماران استفاده از برنامه را آسان توصیف کردند، پرستاران اظهار داشتند که پیدا کردن زمان برای بررسی ارسال‌ها در کنار حجم سنگین کار، دشوار است. به همین علت پیشنهاد می‌شود که بررسی‌ها باید توسط یک ناظر انجام شود و نباید به سادگی به وظایف پرستاران اضافه شود.

دکتر “ربکا گانتر”، سرپرست پژوهش می‌گوید: ما تصمیم گرفتیم پروتکل‌هایی را ارائه دهیم که در آن بیماران بتوانند در مراقبت‌های خود شرکت کنند و پس از ترخیص از بیمارستان با ما ارتباط داشته باشند و زخم‌های خود را کنترل کنند.

وی افزود: این رویکرد ما را قادر می‌سازد تا در زمان صرفه‌جویی کنیم و منتظر مراجعه مجدد بیماران نباشیم.

این تحقیق اخیرا در مجله “کالج جراحان آمریکایی”(American College of Surgeons) منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است