شهاب سنگی خطرناک به زمین نزدیک می شود

شهاب سنگی خطرناک به زمین نزدیک می شود

شهاب سنگی خطرناک به زمین نزدیک می شود. پژوهشگران ناسا کشف کرده اند که شهاب سنگی خطرناک به زمین نزدیک می شود.

گروهی از پژوهشگران دریافته اند که شهاب سنگی خطرناک و بسیار بزرگ ؛ با اندازه‌ای برابر با برج خلیفه (بزرگ‌ترین برج جهان) از نزدیکی زمین می گذرد. به نظر بسیار وحشتناک می رسد، اگر قرار باشد شهاب سنگی که بزرگ هم باشد وارد جو زمین شود. این جرم فضایی که یک شهاب‌سنگ مرده است، با نام فنی شهاب‌سنگ ۲۰۱۷ YE5 شناخته می‌شود و شهاب‌سنگی فاقد دنباله نوری است.

به همین دلیل نیز این شهاب‌سنگ را یک شهاب‌سنگ مرده می‌نامند. البته فاصله نزدیک عبور این شهاب‌سنگ، آن‌قدری که باید ترسناک نیست و این شهاب‌سنگ از فاصله ۶ میلیون کیلومتری زمین عبور خواهد کرد.

جالب است بدانید این فاصله برابر با ۱۵ بار دورتر از فاصله ماه با زمین است. البته نکته مهم این است که از سال ۱۹۰۸ تاکنون، هیچ شهاب‌سنگی با این فاصله نزدیک از زمین عبور نکرده است و سازمان ناسا نیز این موضوع را تائید می‌کند. به‌این‌ترتیب نیازی به نگرانی درباره این شهاب‌سنگ نیست هرچند که ابعاد آن می‌تواند برای دانشمندان مهم باشد.این شهاب‌سنگی است که دارای ارتفاعی برابر با ۸۶۰ متر است که از برج خلیفه دوبی که بزرگ‌ترین بنای زمین است نیز بزرگ‌تر است.

در حقیقت هرروز شهاب‌سنگ‌های متعددی از نزدیکی زمین عبور می‌کنند ولی ابعاد بسیار بزرگی که ۲۱۷YE5 دارد موجب شده است که توجه ویژه‌ای به آن معطوف گردد

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.