شرکت گوگل 6 میلیون گوگل‌ هوم فروخته است

شرکت گوگل 6 میلیون گوگل‌ هوم فروخته است

بصورت ساده اگر بخواهیم بگوییم گوگل هوم چیست: اسپیکر هوشمند گوگل هوم (Google Home) این امکان را فراهم می‌کند تا در برخی شرایط خاص بتوانید تنها از طریق دستورات صوتی نسبت به کنترل سایر ابزارهای هوشمند...

بصورت ساده اگر بخواهیم بگوییم گوگل هوم چیست:

اسپیکر هوشمند گوگل هوم (Google Home) این امکان را فراهم می‌کند تا در برخی شرایط خاص بتوانید تنها از طریق دستورات صوتی نسبت به کنترل سایر ابزارهای هوشمند موجود در خانه خود هم اقدام کنید.

براساس اطلاعات منتشر شده شرکت گوگل تقریبا در هر یک ثانیه یک دستگاه گوگل‌هوم فروخته است. گوگل‌هوم از اواسط مهر ماه راهی بازار شد و در این مدت کم توانسته ۶ میلیون دستگاه فروش داشته باشد. براساس اطلاعات منتشر شده فروش این دستگاه ۶٫۷۳ میلیون دستگاه بوده است. البته شرکت گوگل به شکل خاص فروش مدل‌های مختلف گوگل‌هوم را تفکیک نکرده است. تا این لحظه سه مدل گوگل هوم، گوگل هوم مینی و هوم مکس راهی بازار شده است. به احتمال زیاد مدل مینی با استقبال بیشتری مواجه شده  و افرادی بیشتری آن را خریده‌اند. این مدل تنها ۲۹ دلار قیمت دارد. مدل گوگل‌هوم مکس هم از ماه دسامبر با قیمت ۳۹۹ دلار راهی بازار شده بود.

در گزارشی جدید گفته شده که گوگل مدل مینی را با سود نمی‌فروشد. تنها هزینه قعطات این دستگاه ۲۶ دلار می‌شود و این در حالی است که هزینه‌ها دیگری هم به تولید دستگاه اضافه می‌شود. حتی شرکت آمازون هم با ساخت دستگاه آمازون اکو ضرر می‌کند. به نظر می‌رسد که رقابت در این بازار آنقدر زیاد است که شرکت‌ها حاضر هستند که محصولات‌شان را با ضرر بفروشند اما سهم بیشتری از بازار را به دست بیاورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است