شرکت اپل 31 میلیون دلار به کوالکام جریمه پرداخت می کند

شرکت اپل 31 میلیون دلار به کوالکام جریمه پرداخت می کند


دادگاهی در ایالات متحده آمریکا شرکت اپل را به علت نقض سه پتنت، محکوم به پرداخت 31 میلیون دلار جریمه به کوالکام کرد.

چندین ماه از شروع دعواهای حقوقی میان شرکت های اپل و کوالکام می گذرد. در جدیدترین خبر مربوط به دادگاه های این دو شرکت، به پرداخت 31 میلیون جریمه از سوی اپل به کوالکام اشاره شده است.
این مبلغ در برابر میزان جریمه ای که باید کوالکام به اپل پرداخت کند، بسیار ناچیز است. میزان جریمه کوالکام برابر با 1 میلیارد دلار است!
اپل برای فروش هر آیفون باید 1.41 دلار به شرکت کوالکام، جریمه پرداخت کند. در حالت کلی، کوالکام باید 969 میلیون دلار به شرکت اپل جریمه پرداخت کند.
اپل برای نقض سه پتنت شرکت کوالکام باید 31 میلیون دلار به این شرکت جریمه پرداخت کند. یکی از این پتنت ها مربوط به اتصال گوشی هوشمند به اینترنت است. بر اساس این پتنت، آیفون ها به سرعت پس از روشن شدن، به اینترنت متصل می شوند.

پتنت دیگر مربوط به کاهش مصرف انرژی پردازنده گرافیکی در زمان استفاده از آن است. سومین و آخرین پتنت در رابطه با ارتباط میان پردازش اپلیکیشن و مودم در گوشی های هوشمند است.
در حالی که کوالکام از این نتیجه خوشحال است، شرکت رقیب از نتیجه اعلام شده رضایت ندارد. در آینده شاهد برگزاری دادگاه های بیشتری برای این دو برند مطرح در دنیای تکنولوژی خواهیم بود. انتظار می رود جریمه های پرداختی در این دادگاه ها به میلیاردها دلار برسد.
در اوایل سال جاری میلادی FTC در رابطه با شرکت کوالکام اطلاعات جدیدی را منتشر کرد. بر اساس این گزارش ها، شرکت کوالکام تنها در صورتی به شرکت های تولیدکننده چیپست می فروشد که آن ها برای پتنت های این شرکت نیز هزینه پرداخت کنند. به احتمال زیاد، در آینده کوالکام محکوم به پرداخت جریمه های بیشتری به رقیب خود می شود.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.