شرکت ال‌جی دیسپلی از اولین پنل 88 اینچی 8K OLED دنیا رونمایی کرد

شرکت ال‌جی دیسپلی از اولین پنل 88 اینچی 8K OLED دنیا رونمایی کرد

شرکت ال‌جی دیسپلی از اولین پنل 88 اینچی 8K OLED دنیا رونمایی کرد. این محصول امسال در نمایشگاه CES 2018 در لاس‌وگاس نمایش داده شد. این صفحه‌نمایش OLED که اخیرا رونمایی شده است، با 33 میلیون پیکسل وضوح...

شرکت ال‌جی دیسپلی از اولین پنل 88 اینچی 8K OLED دنیا رونمایی کرد. این محصول امسال در نمایشگاه CES 2018 در لاس‌وگاس نمایش داده شد.

این صفحه‌نمایش OLED که اخیرا رونمایی شده است، با 33 میلیون پیکسل وضوح تصویر 7680×4320 دارد. میزان وضوحی که 16 برابر بیشتر از (1920×1080) FHD و چهار برابر بیشتر از (UHD (3840×2160 است.

In-Byung Kang مدیر اجرایی و مدیر بخش فناوری LG Display  می‌گوید: توسعه موفقیت‌آمیز اولین صفحه نمایش ۸۸ اینچی 8K OLED دنیا یکی از بزرگترین قدم‌ها به سوی عصر وضوح تصویر 8K است و پتانسیل هیجان‌انگیز OLED را نشان می‌دهد. پنل OLED فناوری بلامنازع نسل بعدی صفحه‌نمایش‌ها است و به همین دلیل شرکت LG Display به تحقیق و توسعه در حوزه OLED سرعت بخشیده است تا بتواند محصولات متنوعی برای مشتریان و بازار تهیه کند.

مهم‌ترین مسئله در توسعه پنل‌هایی 8K ، افزایش وضوح تصویر بدون کم شدن روشنایی تصویر است. وضوح تصویر بیشتر به وسیله کاهش سایز هر پیکسل و نسبت دیافراگم به دست می‌آید که ناخواسته باعث می‌شود روشنایی تصویر کمتر شود. از آنجایی که در پنل‌های OLED هر پیکسل به صورت مجزا روشن می‌شود، روشنایی صفحه کمتر تحت تاثیر نسبت دیافراگم قرار می‌گیرد و بهترین گزینه برای پنل‌های 8K محسوب می‌شود. از طرفی، در پنل‌های LCD که نورشان از طریق منبع نوری در پشت آنها تامین می‌شود، باید این منبع نوری بسیار تقویت شود و بهبود پیدا کند تا بتواند کمبود نوری که به خاطر نسبت دیافراگم به وجود می‌آید را جبران کند. امری که باعث می‌شود مصرف انرژی و متریال‌های بکار رفته در این صفحه‌نمایش‌ها بسیار زیاد شود.

owj seda

همچنین از آنجایی که صفحه نمایش های 8K OLED نیازی به نور پس‌زمینه ندارند، می‌توانند باریکی خود را حفظ کنند. در پنل‌های LCD باکیفیت تصویر 8K به ناچار باید از نور پس‌زمینه در پشت صفحه استفاده کرد که باعث می‌شود این پنل‌ها سنگین‌تر و ضخیم‌تر شوند.

تعداد 33 میلیون پیکسل OLED در هر پنل 8K OLED ، تصویری با جزئیات بیشتر به نمایش می‌گذارد که هم‌اکنون در حوزه تلویزیون‌های UHD هم قابل مشاهده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است