ربات خودران FedEx می‌تواند از پله بالا برود

ربات خودران FedEx می‌تواند از پله بالا بروددر چند سال گذشته، روبات‌های تحویل دهنده از رویای داستان‌های علمی-تخیلی به یکی از پر جنب و جوش‌ترین زمینه‌ها در فناوری تبدیل شده است. محصولات شرکت‌هایی مانند Starship Technologies و غول دنیای خرده فروشی، آمازون، این پتانسیل این ربات‌های خودران را  قبلا نشان داده است که می‌تواند هر کاری را -از تحویل غذا در محوطه‌ی دانشگاه گرفته تا انتقال نامه- به خوبی انجام دهد. FedEx برای عقب نماندن از سایر رقبا، ورود خود را به این زمینه با FedEx SameDay Bot اعلام نمود. همانطور که در نمونه‌های دیگر ذکر شد، ربات‌های خودمختار FedEx قادر به عبور از خیابان‌ها با استفاده از سنسورهای هوشمند Lidar و دوربین‌ها برای پشت یر گذاستن موانع هستند. آنها همچنین توانایی‌های قابل توجهی برای مواجهه شدن با زمین‌های دشوار دارند که به آنها اجازه می‌دهد تا روی سطوح ناصاف و برف حرکت کنند و حتی از پله برای تحویل کالا بالا بروند. این عمل به لطف دخالت دین کامن، مخترع Segway و دستگاه قابل حمل شخصی iBot میسر شده است. FedEx مایل نیست که فرصت‌های بیشتری را به سایر شرکت‌های تحویل دهنده‌ی بدهد. FedEx همچنین تعداد قابل توجهی از شرکت‌هایی را که در این زمینه با آنها همکاری می‌کند را معرفی نموده است. این شرکت‌ها شامل AutoZone، Lowe، Pizza Hut، Target، Walgreens و Walmart است. در حالی که به کارگیری روبات تحویل‌دهنده‌ی در این شرکت‌ها یک شبه اتفاق نخواهد افتاد، FedEx در همکاری با آنها، ارزیابی می‌کند که چگونه روبات‌های تحویل دهنده در کمک به آنها می‌توانند محصولات را به صورت روزانه  به مشتریان ارائه دهند. طبق گفته FedEx، نزدیک به ۶۰ درصد از مشتریان این تجارت در فاصله سه مایلی از محل یک فروشگاه، زندگی می‌کنند و در نتیجه این ربات سرویس تحویل محصولات محلی را نیز جذاب خواهد کرد. Brie Carere، معاون اجرایی و مدیر بازاریابی و ارتباطات FedEx، در بیانیه ای گفت:

FedEx SameDay Bot یک نوآوری است که برای تغییر چهره تحویل محصولات به صورت محلی و کمک به خرده فروشان به میدان آمده و به طور موثر انتظارات مشتریان را افزایش خواهد داد. این ربات، نقطه عطفی در ماموریت فعلی ما است که برای حل پیچیدگی‌ها و هزینه‌های تحویل روزانه بوجود آمده و آخرین امید برای رشد بازار تجارت الکترونیک به گونه‌ای است که ایمن و سازگار با محیط زیست باشد.

SameDay Bot رسما اولین نمایش عمومی‌ خود را در روز سه شنبه، ۲۶ فوریه، در برنامه‌ی جیمی‌فالون، به اجرا گذاشت. امیدواریم که مدت زمان زیادی طول نکشد تا این فناوری به پیش برود و در عین حال از نمایشی ساده در یک برنامه‎ی تلویزیونی به یک رویداد روزمره تبدیل می‌شود. هر چیزی که با کمک ربات‌ها، جابه‌حایی‌های روزانه را کمتر کند از نظر ما چیزی فراتر از یک پیشرفت بزرگ است! آیا با استفاده از ربات‌های خودران موافق هستید؟ در چه زمینه‌هایی رشد ربات‌های خودران را موفقیت ‌‌آمیز می‌دانید؟ لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.