ربات‌هایی که عملکردی شبیه به عضلات انسانی دارند

ربات‌هایی که عملکردی شبیه به عضلات انسانی دارند

دانشمندان ربات‌هایی نرم طراحی کردند که قادر هستند عملکردی شبیه به عضلات انسانی داشته باشند.

پژوهشگران در حال بررسی و ساخت نسل بعدی ربات‌ها هستند که از مواد نرم ساخته می‌شوند و بیشتر شبیه به سیستم‌های بیولوژیکی هستند.

محققان دانشگاه کلرادو در ایالات متحده اظهار کردند: چنین ربات‌های نرمی، دارای پتانسیل بالا برای استفاده در آینده هستند، زیرا آنها با محیط پویا سازگار بوده و می‌توانند ارتباط نزدیکی با انسان داشته باشند.

این گروه از مواد، قادر به تقلید از عضلات طبیعی و انقباض و انبساط آنها هستند  که این نشان از پیشرفت عمده در صنعت رباتیک نرم است.

نتایج تحقیقات نشان داد که این ربات‌ها قادر به انجام انواع وظایف حساس مانند گرفتن موادی مثل تخم‌مرغ خام بوده و همچنین می‌توانند اجسام سنگین را بلند کنند.

این ربات‌ها از طیف گسترده‌ای از مواد کم‌هزینه ساخته شده‌اند که می‌توانند آسیب‌های خود را ترمیم کرده و حرکات را بهبود بخشند. نام این ربات “هاسل”(HASEL) است.

ربات طراحی شده که ماهیچه‌های بیولوژیک دارد می‌تواند مانند هشت‌پا خود را بازسازی کند و سرعتی مانند مرغ مگس‌خوار و  قدرتی شبیه فیل داشته باشد.

علاوه بر این، ربات HASEL لایه عایق مایع دارد که خود را از آسیب‌های الکتریکی حفظ می‌کند.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.