رئیس هواوی اعلام کرد که این شرکت سیاستی مبنی بر آسیب رسانی به دیگر کشورها و سازمان ها ندارد

رئیس هواوی اعلام کرد که این شرکت سیاستی مبنی بر آسیب رسانی به دیگر کشورها و سازمان ها ندارد

...

 بنیانگذار شرکت هواوی در مورد اتهامات و شایعات پیش آمده پیرامون امنیت این شرکت در مصاحبه با نشریه کانادایی شفاف‌سازی کرد. برای ادامه خبر با همراه باشید.    رِن ژنگ‌فِی موسس شرکت هواوی ماه گذشته در یک مصاحبه اعلام کرد که برخلاف اتهامات مسئولین ایالات متحده،  این شرکت، برای دولت چین جاسوسی نمی‌کند. البته این اظهارات پس از اتهام زنی آمریکا علیه این شرکت، مدیر مالی آن و دو شرکت مرتبط  با هواوی در سیزده مورد  مرتبط باکلاهبرداری انجام شد. در شکایات علیه هوای آمده است که این شرکت، بانک های جهانی را فریب داده تا بتواند معملاتش را با ایران که تحت تحریم آمریکا قرار دارد، مخفی نگه دارد. یک اتهام  دیگر نیز وارد شده و آن سرقت فناوری شرکت T-Mobile است که عجیب به‌نظر می‌رسد. شرکت T-Mobile در دادگاه با متقائد کردن هیئت منصفه توانسته بود، ۴٫۸ میلیون دلار از هواوی بابت سرقت فناوری Tappy  خود، غرامت بگیرد.Tappy نام یک روبات هوشمند است که T-Mobile برای  آزمایش گوشی‌های هوشمند خود از آن بهره می‌برد. اکنون آمریکا، هواوی را متهم به انجام همان تخلف‌هایی می‌کند که پیشتر در دادگاه جریمه شده بود. نکته تامل برانگیز این است که اقدامات مذکور در زمره اقدامات بیمناکی قرار دارند که یک شرکت را به عنوان تهدید علیه امنیت ملی در آمریکا معرفی می‌کند. هواوی در اقدام کم سابقه از خبرنگار نشریه کاناداییه Newspapar Globe and Mail در مقرر اصلی شرکت خود در شنژن،  دعوت برای مصاحبه با لیانگ هوآ کرد.وی در مصاحبه اظهار داشت 

 بروز هر گونه اختلافات در فناوری  بر اساس  ایئولوژی یا عقیده‌های مختلف برای انسان‌ها سودمند نیست.

وی در این خصوص  ادامه داد

” این شرکت هرگز به هیچ کشور، سازمان یا شخصی صدمه نمی‌زند.” البته جان لجیر، رئیس شرکت T-Mobile ممکن است با این اظهارات مخالف باشد!

گرچه مدیر شرکت هواوی همکاری اطلاعاتی با دولت کمونیست چین را تکذیب می‌کند، قوانین داخلی چین این شرکت را ملزم به کمک به کشور در مسائل امنیتی می‌کند. به علاوه در چین انتظار می‌رود تمام شرکت های مخابراتی ابزار رمزگشای را در اختیار مقامات امنیتی چینی قرار دهند. آمریکا با نظر گرفتن احتمال خطر همکاری هواوی با دولت چین به کشورهای متحد خود ازجمله کانادا هشدار داده که از فناوری ۵جی هواوی استفاده نکند.  دولت آمریکا در سال گذشته اجازه معامله برای فروش Mate 10 pro  سلب کرد.هواوی از طریق شرکت‌های  Verizon و AT&Tمحصول خود را به دست مشتریان آمریکایی می‌رساند.   با وجود اینکه هواوی هیچگونه همکاری بزرگی با شرکت های آمریکایی ندارد، این شرکت موفق به کسب دومین تولید کننده گوشی هوشمند در دنیا شده و انتظار می‌رود تا اواخر سال آینده به رتبه اول سعود کند. هواوی بزرگترین تولید کننده تجهیزات شبکه‌ای نیز است. نظر شما کاربران در مورد اخبار فوق چیست؟ شما می‌توانید نظرات خود را از طریق کامنت با ما و دیگرکاربران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است