دوربین TrueDepth ایفون 10 و خلق یک تصویر جالب

دوربین TrueDepth ایفون 10 و خلق یک تصویر جالب

یکی از توسعه دهندگان نرم‌افزارهای موبایل و مشخصا آیفون، به تازگی با استفاده از کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری ARKit اپل، یکی از صحنه‌های معروف فیلم حلقه را بازسازی کرده بود و نتیجه‌ی بسیار خوبی هم...

یکی از توسعه دهندگان نرم‌افزارهای موبایل و مشخصا آیفون، به تازگی با استفاده از کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری ARKit اپل، یکی از صحنه‌های معروف فیلم حلقه را بازسازی کرده بود و نتیجه‌ی بسیار خوبی هم گرفته بود. این جریان ادامه پیدا کرده است و به تازگی یکی از توسعه دهندگان نه تنها سیستم واقعیت افزوده‌ی اپل، بلکه از سنسورهای آیفون 10 را هم به کار گرفته است تا تصویری جالب تولید کند.

قرار است این افکت در قالب یک اپ عرضه شود. «پیتر نوربی» یک برنامه نویس سوئدی است که توانسته با کیت توسعه‌ی نرم‌افزاری ARKit و دوربین TrueDepth آیفون 10 تصویر زیر را خلق کند. می‌توان از هر زاویه‌ای به آیفون 10 نگاه کرد و داخل آن یک چاه نامتناهی دید. زاویه‌ی دید صحیح به لطف دوربین TrueDepth اپل ممکن شده است.

اتکای اپل به سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی، احتمالاً باعث خواهد شد تا آیفون‌های جدید فاقد حسگر اثرانگشت باشند. در ابتدا گمان می‌رفت اپل موفق نشده است تا سنسور اثرانگشت را با نمایشگر ادغام کند و به همین جهت، تصمیم گرفته تا سیستم تشخیص چهره‌ را جایگزین آن نماید؛ هرچند، مدتی بعد مقامات رسمی این شرکت اعلام کرده بودند که از اول نیز، سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی Face ID به عنوان جایگزین سنسور اثرانگشت در آیفون 10 درنظر گرفته شده بود و به همین جهت، استفاده از سنسور اثرانگشت، غیرضروری به‌نظر می‌رسید.

چند ماه پیش هم شاهد ساخت یک بازی ساده با استفاده از سیستم TrueDepth اپل بودیم که در آن، بازی با حالت‌های مختلف چهره کنترل می‌شد. برای اینکه مطمئن شوید ویدیوی بالا به صورت دستی ساخته نشده است و کاملا همزمان روی یک آیفون کار می‌کند، کد منبع این سیستم از سوی توسعه دهنده‌ی آن منتشر شده است. قرار است این افکت در قالب یک اپ عرضه شود. پیتر نوربی می‌گوید که اپ ساخته شده‌ی او در حال حاضر مراحل گرفتن تاییدیه از سوی اپل را طی می‌کند.

هرچند نتیجه به دست آمده توسط دوربین TrueDepth آیفون ایکس نمی‌تواند به خوبی محصولات بالارده بازار عمل کند، اما اگر نیازمند یک ضبط سریع از یک آبجکت و تبدیل آن به یک رندر سه بعدی و یا انیمیشن سه بعدی باشید، این سیستم می‌تواند به خوبی پاسخگوی نیازهای شما باشد. ما مطمئن نیستیم که این یک افکت پیشبینی شده برای دوربین TrueDepth باشد، اما قطعا کشف فوق‌العاده‌ای توسط Hung‌ بوده است. ما انتظار داریم در آینده برنامه‌های بیشتر یا حتی بازی‌هایی مختص گوشی آیفون ایکس به انتشار برسند که می‌توانند از این مزیت استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است