در اینجا اولین سلفی ربات ناسا بر روی سیاره‌ی سرخ را مشاهده کنید

در اینجا اولین سلفی ربات ناسا بر روی سیاره‌ی سرخ را مشاهده کنیدکنجکاوی (Curiosity) نام رباتی است که ناسا برای مطالعات مریخ، به این سیاره فرستاده است. هم اکنون این ربات موفق به دریافت یک سلفی شده است، در ادامه‌ی خبر با همراه باشید. Curiosity در حال حرکت است! این فضا پیمای سازمان ناسا برای بیش از یک سال است که به ناحیه‌ی Vera Rubin Ridge این سیاره‌ی سرخ رسیده است، اما این ربات هم اکنون آماده است تا ماجراجویی خود را گسترش داده و به یک منطقه جدید هیجان انگیز دیگر مریخ سفر کند. اما اول از همه واجبات دنیای مدرن و هجمه‌ی شبکه‌های اجتماعیی گوناگون، حتی این ربات را نیز ملزم کرده است تا قبل از شروع حرکت یک سلفی را برای ثبت در تاریخ از خود تهیه کند. در روز ۱۵ ژانویه، این فضاپیمای کنجکاو(!) مقداری از زمان خود را صرف تهیه‌ی یک سلفی درخور و مناسب برای قرار دادن در شبکه‌های اجتماعی کرد و به این منظور ۵۷ عکس از خود تهیه کرد. رورز یک زمان را برای به دست آوردن ۵۷ تصویر مورد نیاز برای ساختن خودکشی تازه گرفت. تصویر ترکیبی نمایش داده شده نشان می‌دهد که ربات فضا پیمای ما بسیار سالم و سلامت است. با این حال شما می‌توانید کمی از آسیب‌هایی را که در طی پیمایش بر چرخ‌های این ربات وارد شده است را مشاهده کنید. همانطور که حدق می‌زنید این مشکل از چشمان مهندسان ناسا دور نمانده است اما با این حال آن‌ها ابراز داشتند که خسارات وارد شده بر چرخ این ربات جزئی بوده و مخلل انجام ماموریت آن نمی‌شوند. در این سلفی به لطف یک طوفان محلی ،یک افق گرد و خاکی را مشاهده می‌کنیم. همچنین یک سوراخ حفاری کوچک نیز در سمت پایین و چپ ربات قابل مشاهده است. ربات «کنجکاوی» اکنون به سمت یک «واحد رسوبی» در نواحی جنوبی روانه خواهد شد. تیم مدیریت کننده‌ی این فضا پیما به آن دستور داده‌اند تا در حین سفر از منطقه‌ی  ridge’s bedrock تا منطقه‌ی clay-rich در نقاط تعیین شده‌ی خاصی عکس تهیه کند. ناسا در این باره می‌گوید:

مواد معدنی خاک رس در این واحد ممکن است سرنخ‌های بیشتری در مورد دریاچه‌های باستانی مریخ در دست داشته باشند، دریاچه‌هایی که کمک کرده‌اند تا سطح پایین‌تری در کوه شارپ ایجاد شود.

مطمئنا این آغاز یک فصل جذاب جدید در ادامه‌ی سفرهای کنجکاوی خواهد بود. نظرات خود را در مورد این ربات با ما به اشتراک بگذارید.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.