درک خانمها + 6 روش موثر در درك كردن زن

درک خانمها + 6 روش موثر در درك كردن زن

فهمیدن آنچه خانم ها می خواهند به آن سختی که تصور می شود نیست. طبق مطالعات روانشناسی خانم ها، نکات زیر به آقایان در جهت درک خانم ها کمک بسیاری می کند. 1) خانم ها به پیوستگی ارتباط عاطفیشان نیاز...

فهمیدن آنچه خانم ها می خواهند به آن سختی که تصور می شود نیست. طبق مطالعات روانشناسی خانم ها، نکات زیر به آقایان در جهت درک خانم ها کمک بسیاری می کند.

1) خانم ها به پیوستگی ارتباط عاطفیشان نیاز دارند خانم ها دوست دارند در رابطه شان احساس اطمینان خاطر داشته باشند. پس از هر بارپیش آمدن فاصله، حتی اگراین فاصله مدت کوتاهی باشد، به محض آن که میتوانید با شریک زندگی یا نامزدتان تماس برقرار کنید یا به دیدار او بروید. خواهید دید که از آن به بعد همه چیز با روالی خوب و عادی پیش خواهد رفت. البته این به آن معنا نیست که شما تمام کارها و نیازهای خودتان را به تعویق بیندازید. به عنوان مثال، اگر پس از یک روز کاری سخت به خانه بازگشته اید و خسته هستید و همسرتان تمایل دارد با شما صحبت کند به وی بگویید که از اینکه الان در خانه پیش او هستید خیلی خوشحالید، در طول روز دلتان برایش تنگ شده بود و دوست دارید بدانید که روزش را چگونه گذرانده است، اما در حال حاضر خیلی خسته هستید و نیاز به کمی استراحت دارید، پس از یک ربع استراحت با او صحبت خواهید کرد.

2) مستقیم سر حل مشکلات نروید اگر احساس میکنید همسر یا نامزدتان ناراحت است و مطمئن نیستید که چه چیز احتیاج دارد، مستقیماً برای حل مشکل اقدام نکنید. بهتر است اول از او با مهربانی سوال کنید. شما ممکن است مجبور شوید کمی در پرسیدن دلیل ناراحتی او پافشاری و صبوری به خرج دهید اما او را وادار به این کار نکنید. میتوانید به او بگویید که به نظرتان امروز ناراحت و دلگیر میرسد و اگر تمایل به صحبت کردن دارد شما با کمال میل سرا پا گوش هستید.

3) در هنگام رد کردن رابطه جنسی چه کنید اگر همسرتان از داشتن رابطه جنسی خودداری کرد، به جای آنکه سریعاً این مسئله را به خودتان بگیرید و یا او را تحت فشار و استرس بیش از حد قرار دهید، کمی او را درک کنید. به او مهلت بدهید و از او دلیل آن را بپرسید. شاید دلیل این رد کردن، مشغله ی ذهنی و یا مشکلات عمیق دیگری باشد.

4) به این که همسرتان چقدر سرش شلوغ است فکر کنید آیا او همیشه خسته و مستاصل است؟ اگر همسر شما شاغل است، فکر می کنید تا چه اندازه باید مسئولیت آشپزی، خرید خانه، تمیز کردن، شستن لباسها، مراقبت از فرزندان و سایر کارهای داخل خانه را به عهده بگیرد؟ یک زن ممکن است در حالی که با خستگی جارو میکشد رویا پردازی کند که کاش این بار شوهرش مسئولیت این کار را بر عهده گرفته بود. اگر دوست دارید روابطتان شادتر باشد سعی کنید به این فکر کنید چطور میتوانید با کمک کردن در کارهای خانه، حتی کمک های جزئی از خستگی او نیز بکاهید.

5) به او اجازه بدهید از ترس هایش به شما بگوید و در شرایط سخت به او قوت قلب بدهید وقتی خانم ها از طرف همسرشان حس قدرت و حمایت دریافت می کنند، در دستیابی به اهدافشان بسیار موفق تر و سریع تر عمل می کنند. خانم ها همیشه نمی خواهند که شریک زندگیشان تمام مشکلاتشان را حل کند و یا به دنبال راه حل برای آنها باشد، بلکه آنها احتیاج دارند که همسرشان به آنها و مشکلاتشان گوش بدهد، درک و حمایتشان کند.

6) گفت و گو در رابطه یک روند است در رابطه تان به گفت و گو مانند یک دعوت نامه برای حل مسائل نگاه کنید. به گوش دادن ادامه دهید تا در نهایت و با شگفتی ببینید که همه چیز به بهترین نحو ممکن پیش خواهد رفت. شما و همسرتان ممکن است خیلی متفاوت صحبت کنید، ولی مطمئناٌ با صحبت کردن امکان رسیدن به سطح بالاتری از درک یکدیگر خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است