خطرات شارژ موبایل 100 درصد – نحوه صحیح شارژ باتری موبایل

خطرات شارژ موبایل 100 درصد – نحوه صحیح شارژ باتری موبایل

خطرات شارژ موبایل 100 درصد

شارژ ۱۰۰ درصدی موبایل را می توان یکی از موضوعاتی دانست که برای همه مهم است. اما شارژ ۱۰۰ درصدی موبایل همیشه خوب نیست. درواقع احتمال دارد حتی شارژ ۱۰۰ درصدی موبایل ترسناک هم باشد. این موضوعی است که برای بسیاری از افراد ناشناخته مانده است. اما چرا شارژ ۱۰۰ درصدی گوشی خطرناک است؟ گروهی از پژوهشگران معتقدند وقتی باتری گوشی به صورت کامل شارژ شده باشد گاز بیشتری نسبت به باتری که ۵۰ درصد شارژ دارد، متصاعد می‌کند.

سال ها است که گوشی‌های موبایل تکیه گاه خود را باتری‌های لیتیوم یون/پلیمر قرار داده اند و اگر چه این تکیه گاه ارزش‌های وجودی بسیاری دارد، اما گاهی این نوع شارژ مخاطراتی را برای موبایل ایجاد می کند. درواقع باتری‌ها هم عمری دارند که با پایان آن دیگر مانند گذشته سرویس نمی‌دهند.

خوشبختانه این پایان علائمی دارد که با آگاهی از آن به سرعت و سهولت می‌توانیم سلامت باتری را بسنجیم. اما اگر عادت دارید که از گوشی های خود به طور مدام استفاده کنید حتما بارها با مشکل خالی شدن باتری به طور کامل روبه رو شده اید .

با این وجود به نظر می رسد شارژر ۱۰۰ درصدی موبایل نیز چندان ایده آل نیست . به طور سالانه حدود ۲ میلیارد دستگاه گوشی در سطح جهان تولید می‌شوند و یافته جدید دانشمندان زنگ خطر در این زمینه را به صدا در آورده است.

جالب است بدانید که بر اساس تحقیق جدیدی که در دانشگاه شینگهوای چین انجام شده است، دانشمندان چینی معتقدند در بین این گاز‌ها مونوکسید کربن علاوه بر آلودگی محیط زیست، اثر مخرب بیشتری بر روی پوست و چشم انسان دارد.

اما خطرات متعدد شارژ ۱۰۰ درصدی گوشی شامل این موارد است :

  • داغ شدن باتری‌ها
  • انفجار گوشی‌ها
  • خطر آتش گرفتن گوشی ها

owj seda

همه این موارد را در حالی به شما اطلاع می دهیم که اغلب کاربران از اثرات داغ کردن بیش از حد گوشی و شارژر و استفاده از شارژر‌های بی کیفیت بی اطلاع هستند .

حتی در تحقیقی که در این زمینه، انجام گرفته بر روی بیش از ۲۰۰۰۰ باتری لیتیوم یونی آزمایش حرارت انجام شده که پس از انفجار آن‌ها دانشمندان متوجه متصاعد شدن مقادیر زیادی از گاز‌های سمی در فضا شده اند. پژوهشگران امیدوارند با علم به این خطر بالقوه، کارشناسان امر راهی برای غلبه بر این معضل خطرناک بیایند تا جان انسان‌ها بیش از این در معرض این خطر خاموش نباشد.

اما با همه این ها، آیا شما واقعا حواستان هست که موبایل خود را پیش از شارژ ۱۰۰ درصدی از برق بکشید؟ اصلا این کار سودی دارد؟ اگر از آتش گرفتن موبایل می ترسید، می توانید دور این کار را خط بکشید. اما اگر فکر می کنید قرار نیست هیچ اتفاقی بیفتد در روش شارژ خود مختارید.

نحوه صحیح شارژ باتری موبایل

خطرات بالقوه از داغ شدن باتری ها و انفجار گوشی ها باعث شده تا تولید کنندگان گوشی سریعاً فراخوان برای جمع آوری دستگاه ها صادر کنند تا از عواقب وحشتناک بعدی جلوگیری به عمل آید. برای مثال، شرکت دل در سال 2006 حدود 4 میلیون و صد هزار دستگاه دل را برای تعویض باتری آن فراخواند که عمدتا در بین سال های 2004 تا 2006 خریداری شده بودند؛ به تازگی نیز کمپانی سامسونگ برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر دست به جمع آوری تمامی گوشی های گلکسی نوت 7 در سطح جهان زده است.

امروزه استفاده از باتری های لیتیوم یونی توسط بسیاری از کشورها و دولتها حمایت می شود تا در مصرف برق صرقه جویی به عمل آید. اکنون باتری های لیتیوم یونی توسط بسیاری از خانوار ها در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرند و یک اطلاع رسانی عمومی برای اگاهی این افراد در مصرف این نوع ازمنابغ انرژی اجتناب ناپدیر به نظر می رسد. محققان معتقدند یک باتری که به صورت کامل شارژ شده است گاز بیشتری نسب به باتری که 50 درصد شارژ دارد، متصاعد می کند.

در تحقیقی که در این زمینه، انجام گرفته بر روی بیش از 20000 باتری لیتیوم یونی آزمایش حرارت انجام شده که پس از انفحار انها دانشمندان متوجه متصاعد شدن مقادیر زیادی از گازهای سمی در فضا شده اند. محققان امیدوارند با علم به این خطر بالقوه، کارشناسان امر راهی برای غلبه بر این معضل خظرناک بیایند تا جان انسان ها بیش از این در معرض این خطر خاموش نباشد.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.