خالق توییتر، این شرکت را ترک خواهد کرد

خالق توییتر، این شرکت را ترک خواهد کردایوان ویلیامز (Evan Williams) خالق شبکه‌ی اجتماعی توییتر، پس از دوازده سال سبکان داری این شبکه به تازگی اعلام کرد که قصد ترک این شرکت را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه‌ی خبر با ما همراه باشید. طبق خبر‌های منتشر شده او در آینده‌ی بسیار نزدیک در پایان ماه جاری این شرکت را ترک خواهد کرد. بر اساس گزارش جدیدی از کمیسیون اوراق بهادار و بورس، اوان ویلیامز ،خالق توییتر، که در حال حاضر مدیرعامل پلتفرم انتشاراتی Medium است، از هیئت مدیره توییتر خارج خواهد شد. ویلیامز در طی بیانیه‌ای در مور این مسئله توضیح داد:

این ۱۳ سال برای من بسیار باور نکردنی بوده است و من به آن افتخار می‌کنم که توییتر در طول زمان مدیریت من به یک شرکت موفق تبدیل شده است. در عین حال که بر روی پروژه‌های دیگرم تمرکز خواهم کرد من همچنان به تیم توییتر برای ارتقاء آن کمک می‌کنم.

او در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود در طی یک توییت براز داشت:

من بسیار خوش شانس بودم که در هیئت مدیره Twitter برای ۱۲ سال خدمت کرده‌ام. (از زمانی که یک هیئت مدیره برای این شرکت به وجود آمد در آن به خدمت گزاری مشغول بوده‌ام). این امر بسیار جالب، آموزشی و گه گاهی چالشی بود.

همانطور که تاریخچه‌ی این شرکت در طی مستندی توسط Nick Bilton نقل شده است، ویلیامز شبکه‌ی اجتماعی توییتر را در سال ۲۰۰۷ با کمک دو همکار خود یعنی جک دورزی (Jack Dorsey) و بیس استون (Biz Stone) تاسیس کرد. این پروژه‌ی کوچک گروه تنها پروژه‌ای نبود که آن‌ها بر رویش کار کرده بودند اما پس از اینکه شبکه اجتماعی توییتر از دیگر پروژه‌های آن‌ها درخشان‌تر واقع شد و پتانسیل‌های نهفته‌ی خود را به آنان نشان داد، آن‌ها تصمیم گرفتند تا به طور جدی‌تری به دنبال گسترش و توسعه‌ی توییتر بروند. در سال ۲۰۰۸، ویلیامز مدیر عامل توییتر شد. وی با این ارتقاء، جایگزین Dorsey شد و بعدها در سال ۲۰۱۰ توسط دیک کاستولو جایگزین شد، آریالای کاستولو در این جایگاه باقی ماند تا زمانی که مجددا توسط دورسی، کنار گذاشته شد. ویلیامز، علی رغم همه این‌ توطئه و دسیسه‌ها (!)، از ابتدای پیدایش این شبکه‌ی اجتماعی تا به الان به مدت دوازده سال در تیم هیئت مدیره‌ی این شرکت به فعالیت مشغول بود. به مدت کوتاهی پس از انفجار اخبار این جدایی، ویلیامز با تشکر از همکارانش یک توییت دیگر ارسال کرد:

با تشکر از شما jack و biz برای شروع این شرکت و دنبال کردن این ایده‌ی دیوانه‌وار باهم‌دیگر و در ادامه‌ی مسیر، بهبود و ارتقاء بیشتر آن. به اعضای هیئت مدیره و دوستانم، چه از افرادی که به تازگی به این بخش اضافه شده‌اند و چه افراد قدیمی، و همچنین به برخی از متفکرترین افرادی که من تا به حال با آن‌ها برخورد داشته‌‌ام، می‌گویم، من بسیار خوش شانس بودم که در هیئت مدیره توییتر به مدت ۱۲ سال در کنار شما کار کنم این امر بسیار جالب، آموزشی و در مواقعی نیز چالشی بود.

با این حال همچنان حساب اصلی توییتر به این پیغام جوابی نداده است. نظرات خود را با ما در مورد این خبر به اشتراک بگذارید. 0

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.