حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی، توسط یک ربات انسان‌نما

حمل مشعل المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی، توسط یک ربات انسان‌نما

یک ربات انسان‌نما به نام “هوبو”(Hubo) در مراسم حمل مشعل المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ کره جنوبی مدتی این مشعل را حمل کرد.

یکی از سنت‌های المپیک، مراسم حمل مشعل است که در آن افراد برجسته از المپیای یونان تا محل برگزاری بازی‌ها مشعل را حمل می‌کنند.

بازی‌های المپیک زمستانی در سال 2018 در شهر پیونگ‌چانگ کره جنوبی برگزار می‌شود و مراسم حمل مشعل در حال حاضر در حال انجام است.

“هوبو”، ربات انسان‌نما، مشعل را در بخشی از سفرش حمل کرد.

“هوبو” تنها 150 متر را با مشعل طی کرد، اما حضور آن بیشتر نمادین بود.

“هوبو” در بخشی از حمل نمادین مشعل، نمونه‌ای از وظیفه اصلی خود یعنی عملیات نجات در فجایع را به نمایش گذاشت که در آن در حالی مشعل را با یک دست نگه داشته بود، یک حفره در یک دیوار آجری ایجاد کرد.

طبق نظر “لی هی‌بیوم” رییس کمیته سازماندهی و برگزاری المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ 2018، این حرکت به عنوان “نمایش نوآوری و خلاقیت” در نظر گرفته شد.

ممکن است این کار مسئولان برگزاری مسابقات کمی عجیب به نظر برسد اما نباید از این واقعیت غافل شد که “هوبو” اولین ربات انسان‌نمای کره جنوبی است و آنچه که انجام گرفت خیلی جالب بود.

“هوبو” دو دست دارد و می‌تواند 65 گام در دقیقه بردارد. این ربات به عنوان اولین ربات واکنشی کره جنوبی شناخته می‌شود.

جالب خواهد بود ببینیم “هوبو” از اینجا به بعد چه کارهایی می‌کند، اما در حال حاضر می‌دانیم که توانایی شرکت در راهپیمایی‌های نمایشی را دارد.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.