حمله هکرهای روسی به سیستم برق ایالت متحده

حمله هکرهای روسی به سیستم برق ایالت متحده

هکرهای روسی احتمالاً باعث قطعی برق برخی مناطق شده اند و مقامات فدرال این موضوع را نیز تایید کرده اند.

هکرهایی که برای روسیه کار می کنند، توانسته اند کنترل برق ایالت متحده را در سال گذشته در اختیار بگیرند و باعث قطعی برق در مناطقی نیز گردیده اند. این هکرها برای یک گروه معروف به نام Dragonfly بودند، که توانستند با در اختیار گرفتن سیستم کنترل برق شرکت های برق آمریکا اختلالاتی را بوجود آورند.

مقامات اشاره می کنند هزاران نفر قربانی این هک شدند. آقای جاناتان هومر مسئول سیستم اطلاعات داده DHS اظهار داشتند :

(( آنها به مرحله ای رسیده بودند که می توانستند قطعی برق را انجام می دهند ))

شرکت های تولید انرژی مانند هسته ای و برق و موارد دیگر به تازگی مورد هدف حمله های سایبری قرار گرفته اند زیرا با این موضوع می توانستند باعث هرج و مرج شوند. این سیستم ها خیلی حساس هستند و به همین خاطر می باشد که این شرکت ها همیشه مورد حمله های سایبری قرار می گیرند.

این گزارش باعث افزایش تنش های بین روسیه و آمریکا در زمینه امنیت سایبری گردیده است. اوایل این ماه هم آقای رابرت مولر ۱۲ هکر روسی به جرم دستکاری در انتخابات آمریکا متهم ساخت. هکرها با مسموم سازی سایت های مورد نظر شرکت های تولید کننده انرژی باعث می شدند تا آنها به دام بیفتند و اطلاعات لازم را از این طریق بدست می آورند. بعد از به دست آوردن دسترسی لازم به اینترنت داخلی شرکت شروع به دست کاری و ایجاد اختلال در فعالیت صنعتی سیستم می کردند.

سازمان امنیت ملی هنوز نتوانسته است که مظنونین را شناسایی کند، و روزنامه ها این موضوع را گزارش داده اند. شاید هنوز بعضی از شرکت ها اطلاع نداشته باشند که مورد حمله سایبری قرار گرفته اند و این موضوع می تواند مشکلات را دوچندان کند.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.