تیک ابی در اینستاگرام نشانه چیست

تیک ابی در اینستاگرام نشانه چیست

حتما شما هم متوجه یک تیک آبی کوچک که در کنار تصویر پروفایل برخی سلبریتی‌ها، هنرمندان و افراد معروف جامعه خودنمایی می‌کند شده‌اید. داشتن این تیک به چه معناست؟ چه می‌شود که برخی از پروفایل‌ها در اینستاگرام از این تیک‌ها دارند در حالی که بقیه ندارند؟ چگونه می‌توان صاحب این تیک شد؟ تیک آبی نشانه‌ای است که در اکانت‌های اینستاگرام برای شناسایی صفحات اصلی و جداسازی آن‌ها از موارد فیک استفاده می‌شود. اینستاگرام این نشان را برای صفحات مربوط به هنرمندان، شبکه‌های تلویزیونی، برند‌های مختلف و سایر اکانت‌های مشهور در نظر گرفته است (امکان درخواست تیک آبی اینستاگرام در اختیار حساب های پر فالوور قرار گرفت).

تا پیش از این برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام راه مشخصی وجود نداشت و برای درخواست این نشان، گزینه خاصی در اپلیکیشن این شبکه اجتماعی در دسترس نبود. به همین دلیل عده‌ای با ایمیل و راه‌های دیگر با اینستاگرام ارتباط برقرار می‌کردند.اما در جدیدترین آپدیت اینستاگرام بخش خاصی برای گرفتن تیک آبی ایجاد شده که با استفاده از آن می‌توانید به راحتی درخواست خود را برای این شبکه اجتماعی ارسال کنید و از اینستاگرام بخواهید تا شرایط‌‌تان را برای داشتن این نشان بسنجد.

تیک آبی به چه معناست؟

وقتی که این تیک را در کنار تصویر پروفایل برخی افراد معروف می‌بینید دیگر می‌توانید مطمئن باشید که این پروفایل مال شخص خودش است.

تیک آبی در اینستاگرام یعنی چه؟ داشتن تیک آبی در اینستاگرام به چه معناست؟
از آنجایی که برای هر شخصیت معروفی در اینستاگرام پروفایل و صفحه می‌سازند و از قول او حرف‌ زده و عکس‌ می‌گذارند، شناخت اشخاص واقعی به سختی صورت می‌پذیرد. این تیک آبی را کارشناسان اینستاگرام پس از اینکه خود صاحب پروفایل یک سری مدارک ارائه داد (مدارکی که ثابت می‌کند او همان شخصیت واقعی است!) به پروفایل شخص اضافه می‌کنند. البته اگر این پروفایل تمام شرایطی که آن کارشناسان انتظار دارند را داشته باشد.

گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

گرفتن این تیک آبی تا مدتی قبل، فقط برای افراد معروف و سلبریتی‌ها (که صحفه‌هایی پربازدید و پرفالوور داشتند) امکان‌پذیر بود. اما پس از آپدیت جدید، گرفتن تیک آبی در اینستاگرام دیگر برای همه امکان پذیر است.
برای این کار ابتدا باید:
1- اینستاگرام‌تان را آپدیت کنید.
2- به صفحه خودتان (پروفایل‌تان) بروید.
3- آنجا بر روی تنظیمات یا setting بزنید.
چگونگی گرفتن تیک آبی در اینستاگرام
4- در تنظیمات به دنبال گزینه Request Verification بگردید و بر روی آن کلیلک کنید.

5- اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. در بخش اول اسم کاربری‌تان یا صفحه‌تان را می‌نویسید، سپس اسم و فامیل کامل‌تان را در بخش Full name می‌نویسید. بعد به گزینه Please attach a photo of your Id می‌رسیم. در این بخش شما باید مدارک تایید شده توسط دولت همانند گواهی‌نامه رانندگی، پاسپورت یا بقیه کارت‌های شناسایی را ارسال کنید. ولی اگر هیچ یک از این‌ها در دسترس‌تان نبود از مدارک رسمی همانند قبض آب و برق، مدارک مالیاتی یا اساسنامه شرکت هم می‌توان استفاده کرد.

6- بعد از ارسال مدارک‌تان گزینه Send را می‌زنید و منتظر می‌مانید تا مدارک‌تان توسط کارشناسان اینستاگرام بررسی شوند. اینستاگرام تعهد کرده که اطلاعات شخصی شما و مدارک‌تان را در اختیار هیچ‌کس قرار نمی‌دهد.

عوامل تاثیرگذار در گرفتن تیک آبی از اینستاگرام

عوامل تاثیرگذار برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام

با وجود اینکه بسیاری از افراد ممکن است برای گرفتن تیک آبی در اینستاگرام اقدام کنند، اما فقط عده کمی واقعا صاحب آن می‌شوند. دلیلش هم وجود یک سری عوامل تاثیرگذار از نظر کارشناسان اینستاگرام است.

اینستاگرام گفته که اکانت‌ها را از لحاظ اعتبار (authenticity)، منحصر به فردی (uniqueness)، کامل بودن (completeness) و قابل توجه بودن (notability) بررسی می‌کند. منظور از «اعتبار» این است که اکانت به یک شخص واقعی، کسب و کار یا نهاد اشاره داشته باشد.

منحصر به فردی هم یعنی برای هر کسب و کار یا فرد، یک اکانت رسمی واحد وجود داشته باشد. به غیر از موارد خاص مثل اکانت‌هایی مشترک با چند زبان مختلف که در این صورت اینستاگرام در سیاست‌هایش تجدید نظر خواهد کرد. اما برای اینکه اینستاگرام مطمئن شود که اکانت «کامل» است در وهله اول کاربر باید یک سری کار‌ها برای صفحه‌اش انجام دهد:

1- اول از همه باید صفحه‌تان عمومی (Public) باشد نه خصوصی (Private).
گذاشتن عکس پروفایل واقعی از عوامل تاثیرگذار در تصاحب تیک آبی است.
2- صفحه‌تان باید دارای یک هویت واقعی باشد. یعنی اگر برای شخص خودتان صفحه زدید از اسم و فامیل‌تان برای اسم صفحه استفاده کرده باشید و عکس واقعی خودتان را برای پروفایلش انتخاب کرده باشید، اگر هم برای برند‌تان صفحه زدید بهتر است واقعا مالک آن برند باشید!

3- در بخش بیو (Bio) باید بیوگرافی مناسبی از خودتان ارائه کرده باشید. در این قسمت اصلا نباید لینک بگذارید.

4- حداقل یک پست مرتبط با خودتان یا چیزی که ثابت کند صاحب صفحه خودتان هستید باید در صفحه‌تان وجود داشته باشد.

5- صفحه‌تان باید محبوب باشد. یعنی مورد توجه افراد زیادی باشد.

قابل توجه بودن در اینستاگرام از عوامل تاثیرگذار در گرفتن تیک آبی است.

در نهایت به مرحله آخر یعنی «قابل توجه بودن» می‌رسیم که سخت‌گیرانه‌ترین قسمت است. در واقع اینستاگرام اکانت‌هایی را قابل توجه می‌داند که معروف بوده یا توسط افراد زیادی اسم‌شان جستجو شده باشد.

پس صرفا با فرستادن درخواست دلتان را خوش نکنید که موفق به گرفتن تیک آبی شدید. معلوم نیست تا کی، ولی مدتی باید صبر کنید تا شرایط‌تان کامل بررسی شود.

نکات کلی برای گرفتن تیک ابی اینستاگرام

  • بهتر است از مرورگر Explorer استفاده کنید.
  • ابتدا صفحه خود را از طریق آدرس باز کنید.
  • سپس بر روی نام کاربری خود (به صورت بزرگ نوشته) راست کلیک کرده و inspect element را بزنید.
  • در پنجره باز شده روی گزینه ای که به حالت انتخاب آبی در آمده راست کلیک کرده و edit as HTMLرا بزنید.
  • در انتهای خط کلیک نموده تا حالت تایپ برای شما آزاد شود.
  • کد زیر را کپی نموده و در همان مکان تایپ جایگذاری کنید.
  • سپس با استفاده از نشانگر موس بر روی خانه پایین همان گزینه تایپ کلیک نمایید تا تغییرات اجرا شده و حالت تایپ غیر فعال شود.
  • 8.پس از مشاهده تیک کنار اسمتان پنجره باز شده تغییرات را توسط ضربدر کوچک در سمت راست/بالای پنجره ببندید.
  • 9.از صفحه اسکرین شات بگیرید.

تمام نکاتی که گفته شد باعث می شود تا درصد گرفتن تیک آبی اینستاگرام بالا رود.

درست است که اکنون مراحل گرفتن تیک آبی در اینستاگرام کاملا مشخص شده و تقریبا همه می‌دانند که چطور و چگونه انجام شده و در این مورد چه ملاک‌هایی برای کارشناسان اینستاگرام اهمیت دارد. ولی همین عوامل نشان می‌دهند که هنوز گرفتن این تیک کوچک سخت است؛ و البته همین سختی آن را قابل اعتماد کرده و کاربران می‌توانند با دیدن این نشانه به صاحب صفحه اعتماد کنند.

گرفتن تیک آبی رنگ کنار اسم در اینستاگرام چیزی است که بیشتر کاربران میخواهند و متاسفانه دریافت آن چندان هم راحت نیست. انتخاب اینکه کدام اکانت ها تیک تایید اینستاگرام را دریافت کنند بر عهده ی خود اینستاگرام است. معمولا تیک تایید اینستاگرام به افراد مشهور و برخی از شرکت ها داده می شود و خرید تیک آبی اینستاگرام هم ممکن است با وجود هزینه ممکن نباشد، اما با کمی تلاش شاید شما هم بتوانید این نشان را بگیرید.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.