تیم توسعه شرکت Oppo درحال قرار دادن دوربین زیر نمایشگر است.

تیم توسعه شرکت Oppo درحال قرار دادن دوربین زیر نمایشگر است.

بر اساس اخبار جدیدی که...

بر اساس اخبار جدیدی که از شرکت گوشی سازی اوپو (Oppo) منتشر شده است، تیم طراحی و توسعه این شرکت در حال افزودن دوربین زیر نمایشگر به گوشی‌های خود هستند. همانگونه که می‌دانیم، دوریبین زیر نمایشگر یکی از چیزهای مورد تمرکز بعدی شرکت‌های بزرگ گوشی‌ سازی است و تا به حال شرکت‌های زیادی، نمونه اولیه گوشی‌های مجهز به دوربین زیر نمایشگر خود را ارائه داده‌ اند که شرکت اوپو، یکی از این شرکت‌ها است. چندین روز پیش، شرکت اوپو نمونه اولیه گوشی‌های مجهز به دوربین زیر نمایشگر خود را دید عموم قرار داد اما سازنده این گوشی، اطلاعات زیادی را از این گوشی فاش نکرد و فقط کیفیت عکس برداری آن را نمایش داد. حال امروز تیم تحقیق و توسعه شرکت اوپو، اطلاعاتی را در مورد این گوشی با ما در میان گذاشته است که در ادمه آن را خواهیم خواند.

برای اینکه بخواهیم گوشی بدون ناچ را وارد بازار کنیم، از مدت‌ها پیش اقدام کرده‌ایم و تمام تلاش ما بر این بوده است که هرچه زودتر این گوشی را در معرض بازدید دیگران قرار دهیم.

بر اساس حرف‌های یکی از مهندسان شرکت اوپو، این شرکت از اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی مشغول کار بر روی این گوشی است و این زمان، دقیقاً پس از زمانی است که گوشی شیائومی می میکس ۳ معرفی شد. لازم به ذکر است که گوشی می میکس ۳ اولین گوشی بدون ناچ است که در بازار موجود است و از دوربین سلفی پاپ آپ بهره می‌برد.  شرکت اوپو نیز پس از این پرچمدار شیائومی، مشغول کار بر روی گوشی بدون ناچ خود شده است. تا به امروز راه‌ها متفاوتی وجود داشته است که بتوان یک گوشی را بدون ناچ وارد بازار کرد و یکی از این راهکارها، همین دوربین‌های سلفی پاپ آپ است که این اواخر در بین شرکت‌های بزرگ گوشی سازی، به یک متد عالی برای تزئین گوشی‌هایشان بدل شده است. این مهندس همچنین به این نکته اشاره کرد که یکی از چالش‌های بزرگی که این شرکت، برای قرار دادن دوربین زیر نمایشگر، با آن مواجه است، همین قرار دادن دوربین در زیر نمایشگر است که هنوز نتوانسته اند این کار را به عمل برسانند. ایشان این چالش را به عبور یک رودخانه، بر روی یک‌سری سنگ تشبیه کرده است و دلیل ایشان از این تشبیه این است که بسیار سخت خواهد بود که چنین گوشی‌ای را به یک گوشی جهانی بدل کرد. ایشان همچنین گفتند که وجود این دوربین در زیر نمایشگر هیچ تاثیری بر وزن آن ندارد و به همین دلیل، هیچ جبری برای بریدگی در صفخه گوشی وجود ندارد و هدف از انجام ندادن این کار این است که یک تجربه عالی دوربین زیر نمایشگر را به کاربر القا کند. برای قرار دادن این دوربین در زیر نمایشگر، هیچ نیازی به جابجایی قطعات آن نیست و قطعات در جای خود قرار می‌گیرند. وجود چنین دوربینی در داخل یک گوشی، نیازمند این است که با تمامی الگوریتم‌ها و قطعات دیگر هماهنگ شود و اگر این عمل به انجام برسد، این دوربین یک کارکرد بسیار عالی و بدون نقص را خواهد داشت. متاسفانه هنوز هیچ شرکتی توان انجام این کار را نداشته اند و نتوانسته اند که این چنین گوشی‌هایی را در دسترس کاربران قرار دهند، اما می‌دانیم که شرکت‌های زیادی در حال انجام این کار هستند و ‌می‌خواهد دوربین زیر نمایشگر را در گوشی‌های خود به کار ببرند. در حال حاضر کمپانی‌های فراوانی از دوربین‌های پاپ آپ در گوشی‌های خود استفاده کرده اند و همین روند را در پیش خواهند گرفت و باید منتظر ماند و دید که آیا دوربین‌های زیر نمایشگر نیز، به این زودی، در رشته کار کمپانی‌ها قرار خواهد گرفت یا خیر. نظر شما کاربران همیشگی مجله اوج صدا در این رابطه چیست؟ آیا این شرکت‌ها می‌توانند به این فناوری دست یابند و همانند دوربین‌های پاپ آپی این نوع دوربین‌ها نیز در گوشی‌های نوین قرار گیرند یا این‌ها فقط یک ادعا هستند؟ نظرات خود را با ما به انتشار بگذارید.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است