تگ کردن افراد در متن ایمیل ها با استفاده از Smart Composition

تگ کردن افراد در متن ایمیل ها با استفاده از Smart Composition

Smart Composition و تگ کردن افراد در متن ایمیل

طراحی جدید برنامه محبوب Gmail شماری از کاربردی ترین امکانات را به این پیام رسان اضافه کرده است که در راس آنها قابلیت نگارش هوشمند و یا قابلیت Smart Composition قرار دارد. قابلیتی که در اکثر پیام رسان های حال حاضر وجود دارد و نبود آن در جیمیل فقدانی عجیب بوده است.

خوب حالا خوب است به این سوال پاسخ دهیم که قابلیت نگارش هوشمند در جیمیل چیست؟ در پاسخ باید گفت قابلیتی است که کاربران با استفاده از آن می توانند با اضافه کردن کاراکتر @ و یا +  و آوردن آدرس ایمیل مخاطبان، آنها را در ایمیل خود منشن کنند. این کار دقیقا همان چیزی است که در توییتر و فیسبوک و اینستاگرام انجام می دهیم. همانطور که گفتیم شما می توانید با اضافه کردن + به جای @ هم افراد را در ایمیل خود تگ و منشن کنید.

منشن کردن افراد در ایمیل، به این معناست که می توانید پس از نوشتن ایمیل و یا حین نوشتن آن افراد را در داخل بدنه متنی ایمیل خود تگ کنید. این فرد می تواند هر کسی باشد، کسی که در حال صحبت کردن دستاوری هستید که وی ایجاد کرده است و یا کسی که در متن ایمیل خود به مقاله و یا پژوهش او اشاره دارید. پس از تایپ کردن کاراکتر @ و تایپ کردن اولین حرف از نام فرد موردنظر منویی کشویی باز می شود و نام و آدرس ایمیل تمامی افرادی را که با حرف مورد نظر شروع می شوند به شما نشان می دهد. پس از مشاهده لیست و دیدن نام و آدرس ایمیل فرد مورد نظر،  بر روی نام او و یا تپ کنید تا وی در متن ایمیل شما تگ شود.
برای مثال تایپ کردن نام Ali پس از کاراکتر @ لیستی از مخاطبان گوگل شما را نشان می دهد که در نام خود و یا ادرس ایمیل خود نام Ali را همراه دارند. با انتخاب هر یک از آنها یک لینک mail to بر روی نام آنها ایجاد می شود. اگر مخاطب ایمیل شما بر روی نام و برچسبی که روی آن خورده شده است کنند، پنجره نگارش ایمیل جدیدی برای آنها باز می شود که مخاطب آن همان فردی است که شما در ایمیل خود وی را تگ کرده اید.

قابلیت-منشن-کردن-افراد-در-متن-ایمیل-(جیمیل)
شما همچنین می توانید در بخش نگارش ایمیل (compose) نام دو فرد را به لیست to اضافه کنید و نفر سومی که وی را در بدنه ایمیل و با استفاده از @ و یا +  تگ و منشن کرده اید، نفر سوم از لیست to خواهد شد. دقت کنید که افرادی که آنها را در بدنه ایمیل خود منشن می کنید، به صورت خودکار به لیست دریافت کنندگان ایمیل شما اضافه خواهند شد.
قابلیت نگارش هوشمند جیمیل، یکی از مفیدترین قابلیت های گوگل است. این قابلیت مخصوصاً در مواردی که قصد دارید یکی از مخاطبان خود را با یکی دیگر از آنها آشنا سازید، بسیار کارساز و کاربردی خواهد بود؛ چرا که به راحتی می توانید آدرس ایمیل افراد را در داخل بدنه متنی ایمیل وارد کنید.
یکی دیگر از مزایای استفاده از نگارش هوشمند این است که شما با منشن کردن افراد داخل متن ایمیل، تعداد زیادی از دریافت کنندگان ایمیل را به صورت خودکار به ایمیل خود اضافه کنید و از این طریق صرفه جویی قابل توجهی در زمان نگارش و ارسال ایمیل اتفاق می افتد. از دیگر مزایایی که این قابلیت با خود به همراه می آورد، یادآوری و هشدار برای پیوست کردن فایلهایی است که از آنها در متن ایمیل خود حرف زده اید. قابلیت Smart Composition به شما این امکان را می دهد که در صورت فراموش کردن پیوست فایلی که از آن در ایمیل خود حرف زده اید، حتی پس از کردن روی Send  فایل را به ایمیل پیوست کنید تا ایمیل بدون پیوست ارسال نشود.
در واقع این تنها بخشی از قابلیت های نسخه جدید و آپدیت شده جیمیل است. چنانچه تا به امروز جیمیل خود را آپدیت نکرده اید می توانید پس از باز کردن برنامه جیمیل و با کردن روی علامت چرخ دنده  که در گوشه سمت راست و بالای صفحه قرار دارد، وارد صفحه تنظیمات جیمیل شوید.

آپدیت-جیمیل-با-کلیک-کردن-روی-‘Try-the-new-Gmail’
پس از روی چرخ دنده، لیست بازشونده ای دیده می شود که اولین گزینه از این لیست عبارت  ‘Try the new Gmail’ است. بر روی این گزینه و یا تپ کنید تا برنامه جیمیلتان آپدیت شود. پس از به روزرسانی جیمیل، تمامی قابلیت های کاربردی آن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.