تنظیم خودکار پردازنده‌های گرافیکی اینتل برای بازی

تنظیم خودکار پردازنده‌های گرافیکی اینتل برای بازی

اینتل قابلیت جدیدی به پردازنده‌های خود که کارت گرافیک داخلی دارند، اضافه کرده است. این قابلیت جدید به صورت خودکار سیستم‌هایی که از این پردازنده‌ها استفاده می‌کنند را برای اجرا بازی، بهینه...

اینتل قابلیت جدیدی به پردازنده‌های خود که کارت گرافیک داخلی دارند، اضافه کرده است.

این قابلیت جدید به صورت خودکار سیستم‌هایی که از این پردازنده‌ها استفاده می‌کنند را برای اجرا بازی، بهینه و تنظیم می‌کند.

نرم‌افزار جدید اینتل، کم و بیش شبیه به GeForce Experience شرکت انویدیا است که به افراد اجازه می‌دهد تنظیمات مشخصی برای هر بازی روی کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود داشته باشند.

این آپدیت جدید هم‌چنین از سری جدید چیپ‌ست‌های Kaby Lake G پشتیبانی می‌کند. نرم‌افزار جدید اینتل بیشتر به درد لپ‌تاپ‌هایی می‌خورد که برای اجرای بازی ساخته نشده‌اند. این نرم‌افزار جدید که در قالب آپدیت درایور کارت گرافیک اینتل عرضه می‌شود، روی پردازنده‌های سری Skylake به بعد کار خواهد کرد.

این آپدیت جدید هم‌چنین از سری جدید چیپ‌ست‌های Kaby Lake G پشتیبانی می‌کند؛ این چیپ‌ست‌ها یک پردازنده‌ی اصلی اینتل و یک پردازنده‌ی گرافیکی قوی AMD را در خود جای داده‌اند. قرار است به زودی لپ‌تاپ‌های جدیدی که از این سری پردازنده‌ها استفاده می‌کنند وارد بازار شوند و دو شرکت HP و Dell اولین سری این لپ‌تاپ‌ها را ساخته‌اند. گفته شده که این لپ‌تاپ‌های جدید می‌توانند بازی‌های روز مثل «دستینی ۲» «بتلفیلد ۱» یا «اورواچ» را به خوبی اجرا کنند.

شما می‌توانید جدیدترین درایور کارت گرافیک اینتل را از وب‌سایت رسمی این شرکت دانلود کنید.

استفاده حجم بیشتر از رم برای کارت گرافیک داخلی

همه می دانید که کارت گرافیک داخلی حاوی حجم حافظه کوچکی است و در مقابل جزئی از حجم رم روی کامپیوتر را کسر می کند و مثل حافظه رم Video RAM کار می کند اما ملاحظه می کنید که آنچه که کارت گرافیک از رم کسر می کند روی کامپیوتر استفاده نمی شود پس زمانی که ۲ گیگ رم داشته باشید و کارت گرافیک ۱ گیگ برای خودش کم کند ۱ گیگ باقی می ماند برای سیستم عامل که موجب کند شدن سیستم خواهد شد.

به طور کلی می توانید در حجم رم مورد استفاده کارت گرافیک از طریق اعداد و ارقام و انتخاب معینی در بایوس ، تسلط داشته باشید این متوقف بر نوع نسخه بایوس دارد برای دستیابی به این گزینه باید داخل بایوس شوید از طریق راه اندازی کامپیوتر و زدن کلید Delete و یا کلید دیگر به حسب سیستمی که نزد شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است