تصویب قانون پرداخت مالیات ارز دیجیتال در شیلی از ابتدای سال 2019

تصویب قانون پرداخت مالیات ارز دیجیتال در شیلی از ابتدای سال 2019


با توسعه و فراگیر تر شدن ارزهای مجازی در میان مردم، دولت ها برای کنترل و نظارت بر معاملات این بازار اقدام به قانون گذاری برای پرداخت مالیات ارز دیجیتال می کنند.

بنا بر اخبار منتشر شده، از این پس مردم شیلی بایستی برای درآمد حاصل از ارزهای دیجیتال، مالیات پرداخت کنند. خدمات درآمد داخلی این کشور در سال جاری بخش جدیدی برای دارایی های رمزنگاری شده تاسیس کرده تا وضعیت درآمدزایی مالیات دهندگان را بررسی کند.
به گفته خبرگزاری های محلی، سال گذشته دولت این کشور اعلام کرد از آنجایی که ارزهای دیجیتال دارایی های نامشهود به شمار می روند،  مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شوند. مالیات دهندگان، مالیات ارز دیجیتال خود را از طریق همین ارزها پرداخت خواهند کرد. مالیات ها در این کشور به صورت سالیانه در ماه آوریل دریافت می شوند.
همچنین در خبرها آمده است که بر طبق نامه ای که به امضای فرناندو بارزا، مدیر خدمات درآمد داخلی رسیده است، کسانی که معاملات ارزهای دیجیتال انجام می دهند بایستی عملیات خود را از طریق فاکتورهای معاف از مالیت ثبت کنند تا سازمان بتواند بر آن ها نظارت کند.

وب سایت Diario Bitcoin به این نکته اشاره می کند که مردم شیلی از ارزهای دیجیتال به عنوان ارزهای معتبر برای تجارت و معاملات خود استفاده می کنند؛ این امر باعث توسعه این ارزها در شیلی شده و به دنبال آن دولت این کشور را مجبور به نظارت بیش از پیش بر این ارزها کرده است.
اگرچه مردم شیلی موظف به پرداخت مالیات ارز دیجیتال هستند، اما دولت همچنان تصمیمی درباره قانونی شدن این ارزها نگرفته است. با این حال، پیش بینی می شود در آینده ای نزدیک، قانونی شدن ارزهای مجازی در شیلی در دستور کار قرار گیرد.
یکی دیگر از خبرگزاری های محلی شیلی مصاحبه ای با پاتریکو براوو، وکیل مالی و یکی از اعضای سازمان غیر دولتی Bitcoin Chile داشته که نشان می دهد جامعه ارزهای مجازی این کشور پیش از این نیز منتظر ورود خدمات درآمد داخلی بوده اند.
صرافی های ارز دیجیتال در کشور شیلی، همانطور که خبرگزاری CCN پوشش داده، از سال گذشته با موانع بانکی روبرو شدند و حساب هایشان توسط موسسات مالی بسته شده است. در اختلافاتی که میان آن ها شکل گرفت، ابتدا رای دادگاه به نفع صرافی ها بود و دستور باز شدن دوباره حساب ها صادر شد، اما پس از آن دادگاه عالی شیلی این درخواست ها را رد و رای را به نفع بانک ها صادر کرد.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.