ترامپ جلوی ادغام دو شرکت برادکام و کوالکام را گرفت

ترامپ جلوی ادغام دو شرکت برادکام و کوالکام را گرفت

«دانلد ترامپ»، رییس جمهور امریکا، دیروز با صدور حکمی جدید هرگونه ادغام بین دو شرکت بزرگ «کوالکام» و «برادکام» را ممنوع کرد. دانلد ترامپ معتقد است که ادغام این دو شرکت، امنیت ملی ایالات متحده را به خطر می‌اندازد. در این حکم آمده است که اگر شرکت برادکام، که در اصل سنگاپوری است، کنترل شرکت امریکایی کوالکام را به دست بگیرد، می‌تواند با انجام فعالیت‌هایی امنیت ملی امریکا را به خطر بیاندازد.

به نظر می‌رسد که شرکت برادکام از اینکه ممکن است با چنین مانعی روبرو شود خبردار بود و قصد داشت تا این مشکل را دور بزند.
شرکت برادکام ماه‌هاست که به دنبال خرید کوالکام است؛ آن هم با پیشنهادی که اگر به نتیجه برسد، یکی از بزرگترین معاملات تاریخ و بزرگترین معامله‌ی تاریخ صنعت تکنولوژی رقم خواهد خورد.
دستور ترامپ می‌گوید که برادکام اجازه‌ی خرید یا ادغام شدن با کوالکام را به هیچ وجه ندارد، و هیچ‌کدام از افراد کلیدی کوالکام که برادکام با آن‌ها تماس گرفته است، حق تصمیم‌گیری درباره‌ی این موضوع را ندارند.

به نظر می‌رسد که شرکت برادکام از اینکه ممکن است با چنین مانعی روبرو شود خبردار بود و قصد داشت تا این مشکل را دور بزند. ترامپ پیش از این هم مانع چنین خریدهایی شده است و برای مثال، جلوی خرید یکی از شرکت‌های چیپ‌سازی امریکایی توسط چینی‌ها را در شهریور ماه گرفت.
شرکت برادکام تصمیم گرفته است دفتر اصلی خود را به ایالات متحده انتقال دهد و می‌خواهد تا روز ۳ آوریل سال جاری میلادی، این تغییر مکان را به اتمام برساند. برادکام به تلاش خود برای خرید کوالکام ادامه خواهد داد، ولی پس از انتقال کامل شرکت خود از سنگاپور به ایالات متحده.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.