تاکسی های رباتی شرکت نیسان به زودی در ژاپن تست خواهند شد

تاکسی های رباتی شرکت نیسان به زودی در ژاپن تست خواهند شد

دو خودروی لیف برقی و خودران که با همکاری نیسان و شریک تجاری اش، DeNA تولید شده، قرار است به مدت دو هفته در شرایط واقعی و در خیابان های یوکوهاما تست شوند.دو خودروی لیف برقی و خودران که با همکاری...

دو خودروی لیف برقی و خودران که با همکاری نیسان و شریک تجاری اش، DeNA تولید شده، قرار است به مدت دو هفته در شرایط واقعی و در خیابان های یوکوهاما تست شوند.دو خودروی لیف برقی و خودران که با همکاری نیسان و شریک تجاری اش، DeNA تولید شده، قرار است به مدت دو هفته در شرایط واقعی و در خیابان های یوکوهاما تست شوند.

تولید کننده ژاپنی نیسان، روز سه شنبه 5 دسامبر اعلام کرد که اولین تاکسی های خودران و برقی خود را از اول ماه مارس در جاده تست می کند.

نیسان با شرکت تکونولوژی DeNa برای این پروژه همکاری کرده و امیدوار است که همه مراحل کار، از سوار کردن تا پیاده کردن و پرداخت، از طریق اپلیکیشن تلفن همراه انجام شود.

همچنین با انتشار این خبر، مشتریانی که مایل به تجربه سفر با این سیستم حمل و نقل به نام «Easy Ride» هستند، می توانند آمادگی خود را به صورت آنلاین اعلام کنند. البته، نیسان اعلام کرده به دلایل امنیتی و انجام تنظیمات لازم در طول آزمایش، راننده ای پشت فرمان این خودروها حضور خواهد داشت.

نیسان قصد دارد با آزمایش دو هفته ای تاکسی های برقی خود، عملکرد آن ها را در شرایط جاده ای و واقعی، واکنش مسافران و پذیرش عمومی را تجزیه و تحلیل کند. این خودروساز می خواهد تا پیش از آغاز رقابت های المپیک در سال 2020، تاکسی-ربات های خود را در چند شهر ژاپن مستقر کند تا برای پیشرفت تکنولوژیکی این کشور نمایشی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است