بلندترین برج های دنیا 2017

بلندترین برج های دنیا 2017

آسمانخراش ها از دهه 1930 در سراسر جهان ساخته شده است و با گسترش زندگی مدرن تر نیز میشوند. در اینجا بلندترین برج های دنیا را از بلندترین آسمان خراش ها در جهان را معرفی میکنیم.

Burj Khalifa، دبی، امارات متحده عربی (829.8 متر / 2722 فوت)

برج خلیفا (Khalifa) در دبی بزرگترین آسمان خراش جهان است که از سال 2010 ساخته شد. با هفت هکتار پارک و 163 طبقه، این ساختمان دارای 30،000 مجتمع، نه هتل، 19 برج مسکونی، یک مرکز خرید و 30 هکتار دریاچه ساخته شده این ساختمان بخشی از ابتکار عمل دولت امارات متحده عربی است که اقتصاد را از صرفا از نفت و خدمات محور و گردشگری محور ترغیب می کند. طراح Burj Khalifa، آدریان اسمیت، در حال حاضر در برج جده در عربستان سعودی کار می کند که در سال 2017 باز خواهد شد و قرار است اولین ساختمان در جهان برای رسیدن به یک کیلومتر کامل (3،281 فوت) باشد.

برج شانگهای، شانگهای، چین (632 متر / 2،073 فوت)

این برج به عنوان بلندترین آسمان خراش در قلب منطقه مالی Luijiazui شانگهای ساخته شده است. برای ساخت آن هشت سال زمان صرف شده و دومین بلندترین ساختمان در جهان است. این پروژه در سال 2015 تکمیل شد، هرچند تا سال 2016 به عموم مردم باز نخواهد گشت. شرکت معماری آمریکایی گنسلر و با معمار چینی Jue Xia این ساختمان را طراحی کرد، این برج شامل 9 ساختمان استوانه ای است که در بالای یکدیگر قرار دارد. این برج دارای 320 اتاق هتل و فضای خرده فروشی، رستوران ها، کافی نت ها و باغ ها است.این برج دارای فضاهای عمومی است که دیدگاه 360 درجه از شهر را برای بازدیدکنندگان دارد.

owj seda

برج ساعت مچی سلطنتی، مکه، عربستان سعودی (601 متر / 1972 فوت)

برج سلطنتی مکه، همچنین به عنوان برج ابراهیم البیت شناخته می شود، که جزو ساختمان دولتی است و ارزش زیادی برای فرهنگ و جامعه عربستان سعودی دارد. این مجتمع مسکونی به عنوان بخشی از ابتکارات برای مدرن سازی شهر و تهیه زائران است. این مجموعه بزرگ شامل آپارتمانهای مسکونی، اتاقهای هتل، مرکز کنفرانس، اتاق نماز بزرگ، مرکز خرید پنج طبقه، موزه و مرکز مشاهیر قمری برای دیدن ماه در ماههای مقدس است. در حالی که این مجموعه دارای جایگاه سومین ساختمان بلند در جهان است، شبیه ساعت توسط معمار آلمانی محمود بودو راش طراحی شده است.

owj seda

پینگ مرکز بین المللی مالی، شنزن، چین (599 متر / 1821 فوت)

مرکز مالی مالی بین المللی Ping در آوریل 2015 به پایان رسید و این دومین برج بزرگ در چین و چهارمین ساختمان بزرگ در کل جهان است. در ابتدا، مرکز مالی برای جلوگیری از برج شانگهای و تبدیل شدن به بلندترین ساختمان در چین برنامه ریزی شده بود، اما آنتن 60 متری که در ابتدای این برج طراحی شده بود، به دلیل احتمالی مانع از مسیر پرواز کاهش یافت و کوتاه تر شد. این ساختمان در منطقه تجاری مرکزی شنزن چین واقع شده است و 115 ایستگاه مرکزی دفتر بیمه Ping An، اتاق های هتل، دفاتر، فضاهای خرده فروشی و مرکز خرید است.

owj seda

برج جهانی Lotte، سئول، کره جنوبی (555 متر / 1821 فوت)

برج جهانی Lotte یک آسمانخراش 123 طبقه است که در نزدیکی رودخانه هان رود سئول در محله سینچون دونگ قرار دارد. این برج  که در سال 1989 افتتاح شد و شامل یک پارک تفریحی، سینما و یک مرکز خرید می باشد. پس از 13 سال برنامه ریزی و آماده سازی، برج در پایان سال 2015 به پایان رسید و تمام ساخت و ساز خارجی ساختمان به نیز در همین دوره به پایان رسید این برج در مجموع 123 طبقه، داخلی شامل خرده فروشی ها، خوابگاه ها، هتل های لوکس، فضاهای اداری خصوصی و طبقه های دسترسی عمومی در بالای آن و همچنین یک جلسه نظارت است.

owj seda

مرکز تجارت جهانی (541 متر / 1777 فوت)

مرکز تجارت جهانی یکی از بزرگترین و مهمترین ساختمانهای ایالات متحده است که در منهتن شمالی واقع در نیویورک واقع شده است. در اثر 11 سپتامبر، توسط David M. Childs طراحی شده است تا بیانیه و مرکز خط افق نیویورک شود. ساختمان 104 طبقه شامل دفاتر، رستوران ها، تسهیلات پخش و آنتن ها، و عرشه دیدنی با دیدگاه های نفس گیر از منهتن است.از ویژگی های این برج میتوان به سیستم های ایمنی زندگی و پایداری در طراحی ساختمان با استفاده از انرژی های تجدید پذیر، انعطاف پذیری انبوه و استفاده مجدد از آب باران اشاره کرد.همچنین مرکز تجارت جهانی شامل مراسم یادبود و موزه ملی 11 سپتامبر و مرکز حمل و نقل مرکز تجارت جهانی طراحی شده است.

owj seda

مرکز مالی CTF، گوانگژو، چین (530 متر / 1740 فوت)

یکی دیگر از آسمانخراشهای چینی مرکز مالی CTF است. این برج در ناحیه تیانه شهر واقع شده است. این پروژه در سال 2010 تکمیل شد و مرکز مالی CTF نام گرفت، همچنین به عنوان مرکز مالی چو تای فوک یا میدان گوانگژو شرقی شناخته می شود،این برج در سال 2016 افتتاح شد. این ساختمان یک مجتمع شهری با 111 طبقه است که شامل مرکز کنفرانس، دفاتر ، یک مرکز خرید، سوئیت های مسکونی، یک رصدخانه و یک هتل رزوود هتل ها و استراحتگاه که در 16 طبقه برتر قرار دارد. این برج دارای اتصالات زیرزمینی به حمل و نقل عمومی و همچنین پل های دوم سطح برای اتصال به ساختمان های مجاور است.

owj seda

تایپه 101 (509.2 متر / 1671 پا)

تایپه 101 ساختمان مدرن در تایوان است که تکنولوژی امروز با سنت های آسیایی را مخلوط می کند. این برج در برابر زمین لرزه مقاوم ساخته شده، و دارای دیوارهای پرده شیشه ای آبی و سبز است و بسیاری از عناصر طراحی شامل سمبل های سنتی آسیایی میباشند. به عنوان مثال، در بالاترین طبقه آن نماد تجدید زمان برافراشته شده و نماد زرد روشن در بالای آن به عنوان مشعل خوشامدگویی دیده می شود. همچنین این برج نماد آزادی است و تایپه 101 عنوان بزرگترین ساختمان جهان را از زمان تکمیل آن در سال 2004 تا پایان Burj Khalifa در سال 2010 را داشت. امروزه این برج رهبری، در طراحی انرژی و محیط زیست به عنوان بلندترین و بزرگترین ساختمان سبز در جهان شناخته میشود.

owj seda

مرکز مالی جهانی شانگهای (492 متر / 1،614.2 فوت)

مرکز مالی جهانی شانگهای، واقع در منطقه Pudong است که به عنوان مرکز اصلی امور مالی و تجارت بین المللی عمل می کند و شامل دفاتر، هتل ها، اتاق های کنفرانس، عرشه های مشاهده و مراکز خرید طبقه بندی شده است.طراحی این برج شبیه یک درب بازکن میباشد، این آسمان خراش برای سوراخ نمادینش در بالای آن شناخته شده است. مرکز مالی جهانی شانگهای در سپتامبر 2007 به پایان رسید و سال آینده آن توسط معماران به عنوان بهترین آسمان خراش سال به نام انتخاب شد. این ساختمان توسط شرکت معماری آمریکایی کوهن پدرسن فاکس طراحی شده است.

owj seda

مرکز بازرگانی بین المللی (484 متر / 1588 فوت)

این برج  در مرکز بازنشستگی بین المللی در هنگ کنگ است و در لیست یک آسمانخراش 108 طبقه است. در نظر گرفته شده بود که بلندترین ساختمان در جهان باشد، اما به دلیل مقررات محلی که ساختمان ها نباید بلندتر از سطح کوه های منطقه باشد، باید ارتفاع آن کاهش میافت. این  آسمان خراش یک هتل، دفاتر تجاری، یک مرکز خرید، یک رستوران پنج ستاره و یک رصدخانه Sky100 است. این برج با وجود ناتوانی در تکمیل هدف خود برای ساختن بالاترین ساختمان در جهان، رکورد جهانی گینس برای “بزرگترین نمایش نور و صدا در یک ساختمان واحد” را دارد.

owj seda

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.