با بهترین شهرهای کانادا آشنا شوید

با بهترین شهرهای کانادا آشنا شوید

مجله اوج صدا – در این مطلب به معرفی 5 تا از بهترین شهرهای کانادا که توسط سایت گردشگری Travel + Leisure برگزیده شده اند، می پردازیم. سال گذشته، سایت گردشگرى Travel + Leisure کانادا را به عنوان مقصد گردشگرى...

مجله اوج صدا – در این مطلب به معرفی 5 تا از بهترین شهرهای کانادا که توسط سایت گردشگری Travel + Leisure برگزیده شده اند، می پردازیم.

سال گذشته، سایت گردشگرى Travel + Leisure کانادا را به عنوان مقصد گردشگرى سال برگزید. این کشور با دارا بودن پارک هاى ملى بى نظیر و خطوط ساحلى بکر و زیبا، فرصت ماجراجویى هاى متمرکز بر طبیعت جذابى را براى گردشگران فراهم مى کند. اما شهرهاى کانادا نیز جذابیت هاى بسیارى دارند. فهرستى که در ادامه مشاهده خواهید کرد، شامل 5 تا از بهترین شهرهای کانادا بوده که بر مبناى قابل پیاده روى بودن، خون گرم بودن افراد محلى و تنوع غذاها انتخاب شده اند. معیارهاى دیگرى همچون جاذبه هاى گردشگرى، فرهنگ و امکانات خرید در هر شهر نیز در انتخاب آن ها به عنوان بهترین شهرهای کانادا اثرگذار بوده است. (همچنین بخوانید: مهم ترین جاذبه های توریستی کانادا را بشناسید)

شهر چند فرهنگى کبک که 400 سال قدمت داشته و در امتداد رود سنت لورنس قرار دارد، براى بار چندم به عنوان بهترین شهر کانادا برگزیده شده است. این شهر ترکیبى از نشانه هاى شهرهاى قدیمى همچون خیابان هاى سنگ فرش شده و معمارى مستعمراتى و جاذبه هاى گردشگرى مدرن همچون رستوران هاى شیک و فستیوال هاى گسترده است. برخى از گردشگران معتقدند که شهر خوش منظره کبک حال و هواى فرانسه را دارد. عده دیگرى از گردشگران نیز از وجود افراد محلى خونگرم که به شهر خود افتخار مى کنند، احساس خوشایندی پیدا می کنند.

ونکوور که داراى جاذبه هاى گردشگرى بسیارى همچون جزیره گرنویل و پارک استنلى است، جایگاه دوم را در فهرست بهترین شهرهای کانادا به دست آورده است. ونکوور داراى تمام جاذبه هاى یک شهر بى نظیر است؛ از کوهستان گرفته تا اقیانوس. چایناتاون ونکوور نیز بزرگترین چایناتاون کانادا بوده و در آن آشپزان، هنرمندان و کارآفرینان جوان و خوش انرژى بسیارى مشغول به کار هستند. اگر برنامه رفتن به چایناتاون ونکوور را دارید حتما سرى به Kissa Tanto بزنید. این رستوران ژاپنى – ایتالیایى یکى از بهترین رستوران هاى تمام کانادا بوده و غذاهاى بى نظیرى را سرو مى کند.

تورنتو که مدت هاست تحت عنوان مرکز فرهنگى کانادا شناخته مى شود نیز در فهرست بهترین شهرهای کانادا قرار دارد. امروزه هتل هاى بسیارى در سر تا سر ونکوور وجود دارند و گردشگران مى توانند براى تجربه رستوران هاى لوکس و مغازه هاى جالب به خیابان هاى بسیارى مراجعه کنند. موزه Science تورنتو نیز به عنوان یکی از بهترین مکان های این شهر شناخته می شود. بسیاری از گردشگران از تورنتو به عنوان یکی از بهترین شهرهایی که  تا به حال دیده اند، یاد می کنند.

در ادامه همراه کلیک باشید تا فهرست کامل بهترین شهرهای کانادا را مشاهده کنید.

5- تورنتو

امتیاز: 78.68

4- مونترآل

امتیاز: 81.10

3- ویکتوریا، بریتیش کلمبیا

امتیاز: 81.78

2- ونکوور

امتیاز: 81.85

1- کبک

امتیاز: 84.18

کبک که به عنوان بهترین شهر کانادا برگزیده شده دارای خیابان های سنگ فرش شده، کلیساهای دیدنی و کافه های خیابانی بی نظیری است. بسیاری از گردشگران معتقدند که این شهر حال و هوای بسیاری از شهرهای اروپایی را دارد. هنگام سفر به کبک بازدید از محله قدیمی کبک را هرگز نباید فراموش کرد؛ زیرا این محله بخشی از میراث جهانی یونسکو محسوب می شود و جاذبه های گردشگری بسیاری همچون سیتادل، کوارتیر پتیت چمپلین و کلیسای نوتردام کبک را در خود جای داده است. کسانی که برای بار چندم به کبک سفر می کنند معمولا جذب مکان هایی مانند پارک ملی ژاک کارتیر که 45 دقیقه از مرکز شهر فاصله دارد می شوند. یکی دیگر از جاذبه های این شهر مسافرخانه Auberge Saint-Antoineبوده که سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است